Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktassam szobatisztas...

Hogyan szoktassam szobatisztaságra?

Figyelt kérdés

Kisfiam 20 hónapos, és nyár van, azt javasolták sokan, hogy róbálkozzunk. Nem erőltettük eddig, de mindig mondogattuk neki, ha pisi, kaki jön, szóljon, és bilizni megyünk. Ott is van a bili mellette. :) Kérdezgetjük is, kell -e pisilni vagy kakilni. Ő érti, jelez is, csak utólag. Nem is szeret már annyira pelenkában lenni, mert sokat van anélkül.

De eddig nem akar előre jelezni sem pisinél, sem kakinál. Mivel 1 hó és megérkezik a kistesó, örülnék, ha sikerülne legalább nappalra szobatisztává válnia.


2012. aug. 1. 18:27
 1/6 anonim ***** válasza:
kicsi még arra. De azért lehet próbálkozni. Kisfiam 33 hónaposan lett szobatiszta, addig nem volt hajlandó semmire ezzel kapcsolatban. Nyáron volt 2,5 éves,én is megpróbáltam de nem jött össze, így nem is erőltettem. 33 hónaposan tavaly novemberbe szólt, hogy kakilnia kell és ment a WC-re. 2 hét alatt szobatiszta lett. 35 hósan már éjjelre sem kellett a pelus.
2012. aug. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

egyrészt kicsi még, másrészt amíg pelenka van a fenekén miközben kérdezgeted, ne várj tőle semmit!

vagy leveszed és vállalod, hogy bizony nagyon sok baleset lesz, mert 1,5 évesen még nem igen érett rá, vagy békén hagyod, és elfogadod, hogy ő majd csak télen lesz szobatiszta.

mennyire beszél már? bugyit le tudja húzni? ezek is fontosak, mert miközben szoptatod a kistesót, nem fogod tudni a nagyot lesni vagy a bugyiját lehúzni ha szeretne épp akkor bilizni

2012. aug. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én pont a kistesó miatt nem erőltetném. Nem akkora dolog kettőt pelenkázni, annál gyakoribb azonban, hogy a stabilan szobatiszta nagy újra pelust kér, hogy olyan legyen, mint a baba. Ráadásul manapság elvétve akad olyan gyerek, aki 2 éves kora előtt szobatiszta lenne, felesleges ezt elvárni.
2012. aug. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Sokat beszél, de a bugyiját nem tudja még lehúzni, csak próbálja. Sztem csak próbálkozás kérdése és lehúzza hamar magától is. Megpróbálom akkor úgy, hogy nem adok rá bent sem pelust. :S

Sok ilyen példát ismerek, aki 2 éves kora előtt szobatiszta lett, reménykedem én is, hátha.

2012. aug. 2. 00:03
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Kislányom 20,5 hónapos.

Két hónapja levettem róla a pelenkát, össze vissza pisilt mindent, így abbahagytuk.

Nincs egy hónapja,hogy megpróbáltuk megint, júl 9-én nem adtam rá, első nap sokat pisilt be, másnap már csak be be csurrant neki a bugyiba.

A kakával voltak kisebb gondjaink,de úgy néz ki, ez a része is megoldódott, 3 hét alatt oda jutottunk,hogy csak alváshoz van rajta pelenka. Egy hete már baleset sem volt. Eleinte volt,hogy magától percenként ráült,emrt érezte,hogy kell, de ez is elmúlt. Valóban akkor ül le,akikor tényleg produkál is valamit.

Van olyan bugyija,amit le is és fel is tud húzni,de van amiben segíteni kell neki.

Én is hasonló oko miatt próbáltam meg, nálunk hónap végén érkezik a kistesó.

Nekünk bevált, már boltba,postára, csavarogni is pelenka nélkül járunk:):)


De ha nem jártok sikerrel ne keseredj el, nem minden gyerek kapható rá ennyi idősen.

Drukkolok azért!!!


Ja és ami fontos, ha sikerül a bilibe produkálnia,akkor örüljetek neki, tapsoljál, puszit kapott a lányom, ha apácsak itthon volt, rohantunk hozzá elújságolni. Ő önti ki és húzza le a wc-t, rettentően tetszett neki:):)

2012. aug. 2. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszönöm a biztatást! Gratulálok a kislányodnak! :)

A példádon felbátorodva próbálkozunk tovább, majd írok ide, ha sikerült...

2012. aug. 3. 14:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!