Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktassam éjjel...

Hogyan szoktassam éjjel szobatisztaságra? SOS

Figyelt kérdés
A fiam februárban múlt 3 éves. A nappali szobatisztasággal nem volt gond, második szülinapja után kicsivel leszokott. De éjjel még mindig bepisil. Kétszer is felébresztem, éjfélkor, és 4-kor. De így is van a pelusban.
2012. jún. 28. 11:24
 1/9 anonim ***** válasza:

szerintem nagyon nem jó így. ez nem egészséges, hogy felkelted, pláne 2x.... ha meg pelust adsz rá akkor meg miért is ne pisilhetne be? azért van a pelus, nem igaz? ezt a gyerek is pontosan tudja.

szerintem ne ébreszd és majd egyszerűen ne adj rá pelust, pár bepisilés és megszokja :)

2012. jún. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ne ébreszd fel,ha egyszer pelenka van rajta.Akkor fogod tudni levenni ha több napig egymás után szárazon veszed le reggel.Ne aggódj az éjszakai szobatisztaságot 4 év környékén "elvárás",és egyik napról a másikra is bekövetkezhet.Esetleg mondogasd neki hogy szóljon ha éjszaka pisilni kell,ha álmában pisil nem tudsz mást tenni minthogy türelmes vagy.
2012. jún. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nagyon nem jó,hogy felkelted....Semmi gáz nincs abban,hogy még bepisil. Nálunk is most vettem le az éjjeli pelust, 4 évesen és a barátaink gyerekeinél sem ritka ez. Hagyd még őt.
2012. jún. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én azt csináltam, h amíg 1-2 pisi volt bent, rajtahagytam. Amikor már reggel szinte, vagy teljesen szárazon vettem le több napon keresztül is, akkor nem kapott pelust. Ébreszteni....hát nekem az vhogy nem jött be.....
2012. jún. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom hogy nekünk milyen gyerekeink vannak, de az én ismerőseimnek és a tesómnak már 3 éves kora előtt nem pisilt be éjjel. Már cikinek érzem hogy az én gyerekem ilyen.
2012. jún. 28. 11:49
 6/9 anonim ***** válasza:
az én fiam lassan 5éves. És várok-várok,de mindne reggel full teli pelussal kell. Én mit tegyek?????
2012. jún. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
az ismerőseidnek egyszerűen ne mond el hogy még van pelus éjszaka.Csúnya dolog vkit azért cikizni amiről nem tehet.Ne ébreszd éjszaka mert akkor ezt szokja meg.És később amikor ágy tiszta lesz akkor is mindig járkálni fog éjszaka wc re.A hugom 6 éves koráig bepisilt éjszaka.
2012. jún. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az éjszakai szobaisztaságot egy hormon szabályozza.Amíg az nincs,addig nem lesz szobatiszta éjszakára.Teljesen felesleges ébresztegtni szerintem.Én biztos nem tenném.
2012. jún. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia! Egyáltalán nem „ciki”, hogy egy gyerek még nem ágytiszta 3 évesen. Valamiért ezt nálunk nagyon elterjesztették, hogy igenis mindenkinek illik szoba- és ágytisztának lennie, és szegény szülők el is hiszik.


Minden gyerek másképpen fejlődik, és másak az igényeik, tök mindegy, hogy a szomszéd Pistikéje már félévesen eldobta a pelenkát, a tied meg másban tart előbbre. És hát ugye, közhely, de tegye fel a kezét, aki látott már egészséges felnőttet, aki folyton bepisil éjjel! :)


Szóval először is ne parázz ezen, örülj neki, hogy nappalra szobatiszta, így az oviban nincs ezzel gond. (Nálunk még sokszor előfordult, hogy bepisilt kiscsoportban a gyerek, és a délutáni alvásnál is! Normális óvodában ezt is tolerálják – külföldöm pedig még pelenkát is adnak az ovisokra, ha kell.)


Ha ez megnyugtat, az éjszakai bepisilés a szakemberek szerint kb. 5 éves korig nem kóros. Itt jegyzem meg, az én gyerekem majdnem 6 volt, mikor ágytiszta lett. Igen, én is paráztam, de végül két hét alatt megoldódott.


Igen, én is paráztam az ügyön, de mostanra az a véleményem alakult ki, hogy egyrészt vannak gyerekek, akik baromi mélyen alszanak, és nem ébrednek fel a pisilési ingerre. Másrészt egy bizonyos kor után, hiába is ébrednének fel, hozzászoknak, hogy pelenka van rajtuk, és abba beleengedhetik. Nálunk ez volt, a gyerek 5 éves kora körül mondta is, hogy tudja, hogy van rajta, azért pisil bele.

Én vártam, vártam, hátha lesz egy-két éjjel, hogy száraz pelóval ébred, de nem volt, így végül megbeszéltük vele, hogy megpróbáljuk, hogy nem kap pelenkát, viszont felkeltjük egyszer, éjfél körül. Ezzel a módszerrel nem értettem egyet, de már nem volt más tippem, mit csináljak. Így ment két hétig, persze akkor már azon paráztam, hogy sosem lesz vége az ébresztgetésnek (ez nyilván fárasztó a gyereknek és felnőttnek is). :)


Aztán egyszer csak kijött magától éjjel, és azóta nem pisil be, ha kell neki, kimegy, elintézi, és visszafekszik.

2012. jún. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!