Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másnak is van ilyen szó...

Másnak is van ilyen szó fogadatlan gyereke? Mit csináljak már vele?

Figyelt kérdés

Van egy 3éves lányom..igazi öntörvényű akaratos gyerek :( már nagyon elvagyok keseredve ...Egyszerűen szinte mindenre NEM nem akarom most nem a válasz stb...És nekem senki ne mondja h a korral jár meg majd lesz jobb mert ez csak egyre rosszabb.1.5 kora óta ezt hallgatom h lesz jobb.Mikor?Kérdem én? 10 év múlva? Akkor meg amiatt lesz gáz h kamaszodik pff. Hozzá teszem minden fényezés nélkül Nagyon okos kislány.Sokkal érettebb a koránál is..Gyönyörű tisztán beszél első perctől kezdve 1éves kora óta.Sőt be sem áll a szája áááááááááááá néha gáz nagyon.Mostanában van egy új csúnya szokása :/ akárhova megyünk utca bolt bárhova ha meglát egy gyereket ált.kisebbet ő oda megy és belé csíp vagy megmarja megszorongatja.Annyira égő és kellemetlen a boltban csak nem fenekelhetem el.Már rettegek menni vele akárhova is.

Most büntiben van ezek miatt többnyire 2 napja NO mese nézés nem is tetszik neki de ez van!Amíg meg nem tanulja a frankót!Nála nincs olyan h rendesen elalszik ő csak úgy h veszekedni kell vele elötte borzalom..Ő most nem alszik ő nem akar a helyén aludni stb...hozzá teszem újabban ezt este fél 11kor is csinálja..Mit lehet csinálni vele? Tanácsok? Akinek hasonlóan szófogadatlan akaratos a gyereke...


2012. júl. 30. 13:06
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Sőt arok jobbat! Fiút (de lehet h lányt is) be lehet vonni ám ezekbe adolgokba. A fiam ,a mikor elkezdte nyomkodni a mosógépet (h ennél maradjunk), odaálltam mellé, és elmagyaráztam neki, mi micsoda? Tudom ,a felét se értette, de úgy csináltunk mindketten :) Én lelkesen magyaráztam, ő figyelt, és közben tekergettem a gombokat, h ez így áll, az úgy áll...és az volt a "jutalma", hogy Ő indíthatta el a mosást! Azóta sokszor van úgy, h mikor bepakolok, jön h ő indítja el! De más eszébe se jut, tekergetni meg iylesmi....
2012. júl. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

én vagyok a mosógépes. :) Ez nálunk is így van! Közösen bepakolunk, az öblítőt megszagolgatjuk, én beprogramozom, ő pedig indítja. Ahogy forog közben meg a maga kis nyelvén sorolja mi pancsizik.....

Érdekes....mert amig megy a mosógép nem piszkálja. Nyilván egész nap mosnom kéne :)

2012. júl. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Legyen bennetek egy hangyányi pedagógiai érzék...nem kell ezt tanulni, csak vegyétek elő a józan "eszeteket":) Ha máshogy nem, csellel kell őket megfogni. Ja, és hadd írjam le, h vásárlás is hasonló nálunk, otthon nagyjából elmondom neki, miket veszünk, ott meg "visszakérdezem", hogy "Nem tudod, a tejet mondtam, h venni kell...?"

Mostanában már a futószalagra is segít felpakolni, a kocsit természetesen ő tolja vissza, és több-kevesebb sikerrel kiveszi a pénzt belőle.Tökéletesen beválik. Beszélhet, kinyilváníthatja a véleményét,cselekedhet kedve szerint de közben Te irányítasz!:)

2012. júl. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
És ha nem megy a mosógép, kihúzod, miért baj, ha piszkálja?:) Jó a tartály, oké.... De hidd el, amint kiveszi, csapkodja és nem szólsz rá, nem is fogja érdekelni tovább. Nem bosszankodsz, neki az nem "buli". Egy masszív műanyag tartályt meg csak nem csap szét.... :))))
2012. júl. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

persze megértem amit írtál, rosszul fogalmaztam. a tartályt nem húzza, hanem rántja tiszta erőből, és ha nyitvamarad, és becsapja az ajtót magamögött akkor meg kitörik, vagy az ajtót hasítja fel, mert pont ott van a mosógép az ajtó mellett. De most nem kell fel felakadni ezen.

Nem írtam egy mondatomban sem hogy nem lenne értelmes, őt is be lehet fogni, de még pici ahhoz hogy úgy segítsen ahogy az egyik válaszadó írta. Sört pakol a kosárba az apjának, a sörtorony legalján lévőt akarja, adok neki egy másikat és rögtön dühroham és toporzék.... Jobb napokon elmerészkedünk az abc-be, de mindig izzadás a vége.

Biztos bennem van a hiba, igen.

De maradjunk a kérdező problémájánál, ne a mosogéptartálynál....:):):)

2012. júl. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Ígéretek???!!! Amennyit én már hallottam a fiamtól, avval már a Nílust is megrekeszthetném, nemhogy a Dunát!
2012. júl. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!