Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másnak is van ilyen szó...

Másnak is van ilyen szó fogadatlan gyereke? Mit csináljak már vele?

Figyelt kérdés

Van egy 3éves lányom..igazi öntörvényű akaratos gyerek :( már nagyon elvagyok keseredve ...Egyszerűen szinte mindenre NEM nem akarom most nem a válasz stb...És nekem senki ne mondja h a korral jár meg majd lesz jobb mert ez csak egyre rosszabb.1.5 kora óta ezt hallgatom h lesz jobb.Mikor?Kérdem én? 10 év múlva? Akkor meg amiatt lesz gáz h kamaszodik pff. Hozzá teszem minden fényezés nélkül Nagyon okos kislány.Sokkal érettebb a koránál is..Gyönyörű tisztán beszél első perctől kezdve 1éves kora óta.Sőt be sem áll a szája áááááááááááá néha gáz nagyon.Mostanában van egy új csúnya szokása :/ akárhova megyünk utca bolt bárhova ha meglát egy gyereket ált.kisebbet ő oda megy és belé csíp vagy megmarja megszorongatja.Annyira égő és kellemetlen a boltban csak nem fenekelhetem el.Már rettegek menni vele akárhova is.

Most büntiben van ezek miatt többnyire 2 napja NO mese nézés nem is tetszik neki de ez van!Amíg meg nem tanulja a frankót!Nála nincs olyan h rendesen elalszik ő csak úgy h veszekedni kell vele elötte borzalom..Ő most nem alszik ő nem akar a helyén aludni stb...hozzá teszem újabban ezt este fél 11kor is csinálja..Mit lehet csinálni vele? Tanácsok? Akinek hasonlóan szófogadatlan akaratos a gyereke...


2012. júl. 30. 13:06
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Úristen! Nekem is azt mondta az anyósom, hogy az ő fiacskáját senki nem tudja felülmúlni olyan hisztis volt. Mostmár nem ezt mondja. Felülműlta a fia az apját....:)
2012. júl. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

Ne reménykedjetek az oviban! :(


Az én fiam már 4 éves, de szintén nagyon szó fogadatlan, kezelhetetlen. Igaz, Ő nem bánt idegen kisgyerekeket, neki pont elég, ha a saját kistesóját bánthatja.

Az én fiam is nagyon okos, már ismeri az összes számot, betűt, 1-2 hallás után bármilyen rövidebb verset, mesét elismétel.

Okos tanácsot nem tudok adni, de tényleg nincs más lehetőség, mint tűrni és nyelni.

Ha úgy jártok mint mi, a büntetésnek sincs foganatja. Megbüntetem, nem kap meg ezt-azt, nem jöhet el velünk valahová, nincs mesenézés, nem ülhet fel a ringlisre, ... stb, és hiába! Legközelebb ugyanúgy megcsinálja a kis hülyeségeit, ugyanúgy nem érdekli min mondok neki, ugyanúgy bántja a hugát.

2012. júl. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Komoylan, az én gyerekem is tud ilyent, amiről írtok, nem "szupergyerek". De én /mi megmondjuk neki, h nincs másik, ez van, ebből iszik. Nincs kakaó, nincs kaja , alvás van. Eleinte nehéz, de megszokja. De az a következettesség, hogy ezt minden nap pontosan úgy véghezviszed, elmondod, nem tágítasz. Ha meg hisztizés közben is jön utánunk egy gyerek, úgy kell tenni, mintha nem látnád. Kész.

A mai gyerekek egész biztos nem olyanok mint mi, de az új dolgokhoz nekünk is változni kell. Érezni kell hol a határ, és szeretettel de csak aközött mozgatni. Én nem mondom, h 1-1 fenékrepacsi nem fér bele, de nem kell elfenekelni...És még egy!! Előtte ne legyetek fezültek, idegesek , mert azelőtt h megszólalnátok MÁR tudja!! Hihetetlen radarjuk van, nem hisztitek el!:)

Sedatif pc(vagy más), magne b6, néha rábízni másra...(ha lehet), ezek segíthetnek a feszkót enyhíteni.

2012. júl. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezek a kópék kiskorukban süketek! Szelektív a hallás. A nem-et nem hallja meg. Én már rákérdeztem: kisfiam te hallod amit anya mond neked? Válasz: "nem".

A szúnyoghálót direkte nyitvahagyja, sőt mostanába csak azért elszalad az ajtóig hogy kivágja .....hogy engem idegesítsen.

De amikor a kiskirályfi akar valamit azt anya azonnal adja meg neki mert dzsihádot csinál!!!


Kő kemény játszmák folynak. Pl mosógép bekapcsolás. Már kapott a kezére is, és nevet.....számoltam hogy na most elszámolok háromig....akkor is kiröhög. Múltkor mikor 20-jára kapcsolta be a mosógépet rácsaptam a seggére egy nagyot. Erre reakcíó...."hááájom hájom" (számolt háromig ő is), és röhögött. Most kihúztam a mosógépet. Most meg a mosószeradagoló tartályt rángatja. Az ajtókat csapkodja, cumisüveg földhözvágva. Pohárból víz a járólapra. Hűtőből kipakol, kiönti a tejet. Kakaót végigcsurgatja a lakáson.

Fiókba pisilés heccből.


Azt mondja a férjem túlparázom az egészet. Örlöm önmagam is, hol rontottam el, elterveztem hogy következetes leszek, és sok mindenben az is vagyok, de mégsem sikerül mindig.

Legtöbb reggel úgy indul, hogy gombóc van a torkomban, hogy na ma jó napja lesz-e, vagy visítással kezdjük a reggelt....

2012. júl. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Az én kicsajommal olyan jól meglehet beszélni pedig mindent és mikor megbeszéljük mondja igen anya jó anya megígérem stb..de aztán mégsem úgy van.És tudom h érti pedig.
2012. júl. 30. 14:14
 16/26 anonim ***** válasza:

Iggen...igen...Mikor a cuki pofijukkal odabújnak, és megígérik hogy jó lesznek ma, és jól viselkednek a boltba....aztán meg...:):)

Imádom őket!!! DE mi is ilyenek voltunk nem? :):):)


Hát....nekem pedig az ovi volt az utolsó reményem. A védőnő is azt mondta, hogy ott majd megváltozik, nem lesz ilyen akaratos, hisztis kis haramia.

Attól félek egyszer csak telefonálnak majd az oviból, hogy a kis Balázskát azonnal vigye haza az anyukája mert nem bírnak vele..


Tényleg, azt nem tudjátok véletlenül, hogy a "kezelhetetlen" gyerkőcökkel mit kezdenek az oviban? Ott is rájuk jön az általunk leírt tünet, akkor mit csinálnak ott az ovónénik? Kirakják a folyosóra? Vagy eltanácsolhatják ha renitens? Oviérettségi van?

Hát hajrá csajok! :)

2012. júl. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
14:12es :) nevettem is de sajnálom is :) nem semmi kiscsávó lehet a fiad :)!
2012. júl. 30. 14:19
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Életeim! Előttetek a megoldás!! Valaki írja itt, ha gyerek a mosógépet birizgálja és már kikapcsolta , de még akkor is a rekeszt húzogatja...ÉÉÉSS ?? LEsz baja tőle? Semmi :) Hadd húzogassa...Baromi unalmas lesz neki, h anya nem figyel rá. Azért csinálja, kedves válaszoló, mert TE odamész, kiveszed a kezéből és mérgesen mondod, hogy "demár68szorelmondtamhnemszabad". Én engedem mindig ezeket a "kópéságokat" (a veszélyeseket nem persze): nálunk is volt letekert wc-papír, vízkiöntés, kismotor csapkodás odabent...és még sorolhatnám Hát csinálja, kit zavar?:)
2012. júl. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Ajajj h bújik :) de ha tudja gáz van egész nap azt hallgatom h szeretlek anya:)!

Egy ovonő ismi mondta h nem is szabad mondani az oviban h ilyen meg olyan a gyerekünk mert úgy állnak majd hozzá és hülyének fogják kezelni meg ráragasszák h hiperaktív :(

2012. júl. 30. 14:24
 20/26 anonim ***** válasza:

...hát, azért nekem nem mindegy hogy honnan szerzek egy 80 ezer forintos mosógéphez tartályat. Ha csak úgy pár száz forintért bárhol kaphatnék nem foglakoznék vele, de NEM, ebből ez az egy van (németből behozott ráadásul), úgyhogy ha szét.....sza, akkor annak heló. Ezt tényleg nem szabad, szerintem te sem engednéd.

A tejet, a kakaót bármikor felnyalom, ez nem ügy.

Akkor sem kaptam idegrohamot mikor a szomszédnénitől kapott házitojást a teraszon törte össze. Még egy tojás egészben volt, gyorsan ráugrott arra is. Mind a négy lépcsőfokon folyt a cucc..... Na, és akkor mi van??? Semmi. De vannak olyan dolkok amiket akkor sem lehet ráhagynni.

2012. júl. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!