Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másnak is van ilyen szó...

Másnak is van ilyen szó fogadatlan gyereke? Mit csináljak már vele?

Figyelt kérdés

Van egy 3éves lányom..igazi öntörvényű akaratos gyerek :( már nagyon elvagyok keseredve ...Egyszerűen szinte mindenre NEM nem akarom most nem a válasz stb...És nekem senki ne mondja h a korral jár meg majd lesz jobb mert ez csak egyre rosszabb.1.5 kora óta ezt hallgatom h lesz jobb.Mikor?Kérdem én? 10 év múlva? Akkor meg amiatt lesz gáz h kamaszodik pff. Hozzá teszem minden fényezés nélkül Nagyon okos kislány.Sokkal érettebb a koránál is..Gyönyörű tisztán beszél első perctől kezdve 1éves kora óta.Sőt be sem áll a szája áááááááááááá néha gáz nagyon.Mostanában van egy új csúnya szokása :/ akárhova megyünk utca bolt bárhova ha meglát egy gyereket ált.kisebbet ő oda megy és belé csíp vagy megmarja megszorongatja.Annyira égő és kellemetlen a boltban csak nem fenekelhetem el.Már rettegek menni vele akárhova is.

Most büntiben van ezek miatt többnyire 2 napja NO mese nézés nem is tetszik neki de ez van!Amíg meg nem tanulja a frankót!Nála nincs olyan h rendesen elalszik ő csak úgy h veszekedni kell vele elötte borzalom..Ő most nem alszik ő nem akar a helyén aludni stb...hozzá teszem újabban ezt este fél 11kor is csinálja..Mit lehet csinálni vele? Tanácsok? Akinek hasonlóan szófogadatlan akaratos a gyereke...


2012. júl. 30. 13:06
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
76%
Nekem 2 éves a fiam. Borzalmas. Én is ki vagyok akadva, hogy mi lesz ebből a gyerekből. 2. gyerek, az elsővel nem volt ilyen. Ő eszméletlen hisztiket lever, toporzékol, eldobja magát. Hányásik hisztizik, ha valami nem tetszik neki. Én le szoktam borítani vízzel, ha már nagyon nem bír magával. Utána még jobban sír, aztán megtörlöm, átöltözünk, és akkor abbahagyja. Nem tudom, hosszú távon hatásos lesz-e, de szerintem a hisztiket nem szabad hagyni. Igaz, azért az én fiam idegenek közt viszonylag képes normálisan viselkedni.
2012. júl. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
29%

Már miért ne fenekelhetnéd el a boltban is akár?


Engem nem érdekel más véleménye, ez az én családom, a mi életünk és ha én így nevelek és ez nekünk bejön, akkor ahhoz senkinek semmi köze.


Bár az is igaz, 4 gyerek mellett nekünk soha nem volt ilyen problémánk.

Este 8-kor alvás 1 db mesével, játék után rendet raknak és ha valamit kér a felnőtt, akkor arra nem vállvonogatás a válasz, hanem meg KELL tenniük.

Ez nem szeretet nélküliség, hanem csupán következetesség.

2012. júl. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:

A sógornőmnek van hasonló gyereke, de ő is meg van lőve (igaz az övé még kisebb). nekem a nagylányom volt (vagyis még mindig az) akaratos és hisztis, de ő sose verekedett (csípés, hajhúzás és társai) "csak" hisztis volt. Most 5 éves és egyre jobba így reménykedek 3-4 nyugis évben :D Nála az egyedüli ami használt a bünti volt (nem nézhet mesét, nem megyünk ide meg oda stb) amit te is csinálsz. Persze lehet a verés is használt volna, de nem akartam soha elverni (max gondolatban) nem is vertem. Mondjuk büntetni is utálom, de egyszerűen jobban nem tudok kitalálni (és ez legalább használ).


Ja és nehogy azt érezd, hogy azért ilyen, mert elrontottad stb...egyszerűen vannak nehezebben kezelhető gyerekek. Sógornőmnél a nagylány nagyon szófogadó, minimálisan volt hisztis soha nem verekedett, csendes stb. Semmit sem csinált máshogyan a kicsi mégis hisztis lett aki folyton bántja a másikat (kisebbik lányom minimum 1-2 csípésnyommal gazdagabb, ha találkoznak, de sokszor harap hajat húz) egyszerűen ilyen. Persze soha nem hagyja rá az anyja, de mivel ne verekedj mert megverlek nem célravezető így az elkülönítés marad :(

Sajnálom, remélem valaki előáll valami tuti tippel.

2012. júl. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

2.válaszoló irigyellek :)! Mi lehet már ez elején elcsesztük a következetességet :/! Most késő már szted??

Ő olyan h néha kenyérre lehet kenni de ha bekattan akkor 2-3 hetente ez a módi nála amiket leírtam..

2012. júl. 30. 13:24
 5/26 A kérdező kommentje:
3.válaszoló..Én azért sajna elszoktam vernia seggét de van h egyszerüen csak az használ persze nem sűrűn :)! De volt olyan h midnen ok nélkül olyan hisztit levert h mást nem tudtam csinálni.De érdekes mód be is fejezte rögtön mondta h anya befejeztem a hisztit :)! Amúgy ő sem verekedős csak néha rájön a bolondság.Na de persze ő olyan ám ha fordítva van ez bele akar halni akár egy meglökésbe is durva..hiperérzékeny !
2012. júl. 30. 13:29
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor szemezgetek:

"néha gáz nagyon", "égő", "megtanulja a frankót+,"bekattan".

Úgy érzed ebből, h veled sem oké minden?

Figyelj ide, egy 2-3 éves gyerek (gyakran nagyobb is) a dackorszakban van. Ugyanezt csinálja a szomszéd Petikéje, a másik szomszéd Zsuzsikája...nem egyedi az eseted. Csak egy a titok: Türelem és következetesség!

Az a baj a büntikkel, h vagy ideig óráig hatnak, vagy még dacosabb lesz....Hidd el, tapasztalat.

Amit kipróbálhatnál: Mondd neki azt,amit szabad!!:) A sok "NEM"-től már teljesen bezsigerel a gyereked. És ne veszekedj vele! Ne fenekeld el! attól rosszabb lesz.

Írtad okos kislány. Általában olyanok ezek a "túldacos" gyerekek, hogy értelmesek, de túlérzékenyek is. Ha nem elegendő szeretettel fordulnak feléjük még komiszabbak lesznek. Remélem érted. Nem tartalak rossz anyának, csak ne veszítsd el a hitedet és a türelmedet!!:)

2012. júl. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

Hisztinél annyit tegyél, hogy hagyd ott a szobában. Mondd neki, h Te most átmész a másikba, bömböljön nyugodtan, és szóljon, ha abbahagyta, megnyugodott. És hidd el, abba fogja hagyni pár perc múlva és szól vagy odajön, h "megnyugodtam, hüp-hüp"...Mindez elfenekelés nélkül...Ezt megtanulja otthon, a boltban se fog jelenetet csinálni. Az enyém is bepróbálkozott (még most is néha), de ugyanezt teszem.

De én kimondottan szeretek vele boltba járni, mert nem követel ki semmit, segít, h mit vegyünk.

Pont a múltkor láttam egy anyukát, nyomogatta befelé a gyerek kezébe a csokit, h csak hallgasson már. Sosem tették ilyent; a gyerek tudta "győzött" , innentől mindent ki lehet anyutól zsarolni, csakhogy nyugi legyen...

2012. júl. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
68%

Én is ugyanebben a cipőben járok....:(

Hát...nem tudunk semmit ....és szerintem én is elcesztem már az elején valamivel, de nem tudom mivel. Örülök hogy vannak olyan anyukák akik ilyen ügyesen tudnak következetesen nevelni, de MI A TITKA??? A fiam már csecsemő korától fogva "gáz" volt. Nem lehetett magárahagyni. Ahogy kimentem a szobából rögtön bömbőlt, és nem hagyta abba, akár két órán át..... lehet itt rontottam, hogy bementem?

Csak várnunk kell....valahogy...


A drága kisfiam olyan jól viselkedik, hogy azt mondta az apukája nem kell neki több gyerek......kitessékelte a sikítozó kisfiam a fürdésből....becsapta a fürdőszobaajtót majd kiesett. Hát így nem lesz kistestvér...


Szerintem ha 4-5 éves koráig kibírjuk utána már jobb lesz.


NÁlatok nem csinálja azt hogy kell valami, aztán mégsem kell, de mégis, aztán üvöltés,,,,,,az sem mindegy milyen pohárból iszik, az sem mindegy ki adja, és nem érti meg mit jelent az hogy nincs valami a hűtőben?

Boltba is gáz menni, a kosár színe sem mindegy.


Sokan azt mondják hagyjuk rá a hisztit, ne foglalkozzunk vele, hagyjuk ott. Hát én otthagytam a szobába. Erre kijött utánam, és úgy sírt és toporzékolt. Bárhova mentem a hátsómban visított, aztán rángatott. Próbáltam "menekülni" de ez a ráhagyásos módszer nálunk nem jött be.

Ritkán a bünti! Szekrény mellett van a büntihely! Volt rá precedens hogy magától bevonult. De inkább be kell tennem. Minimum 25-ször...


Hát le a fejjel anyuka! Reménykedjünk az oviban!



....én most Hawai-on vagyok...:):) Tegnap este óta nyaral a fiam a Mamánál egész csütörtökig.....hulljon a mami haja is egy kicsit..:)

2012. júl. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
51%
Nagyon nehéz ez a korszak.Az én kisfiam olyan,mint az utolsó anyukáé.Teljesen.Van 8 pohár,de egyik sem jó.Hiányzik a cumisüvege,kirágta a cumiját és dühében kidobta a kukába.2 éves így már nem akartunk venni újat neki.Azóta este hisztizik,hogy nem kell kakaó,utána sír mert nem kap,ha adom a csőrös poharát ledobja.Én már ideges vagyok,hajam már áll az idegtől.Párom mondja ilyenkor,hogy menjek be és dugjam be a fülem ne halljam meg.Ő meg leül szembe vele és elmondja,hogy szép a pohara és igya meg.Hiszti,aztán mikor odaadom elfogadja.Borzalom.Lesz ennél jobb?Tegnap megkaptam,hogy a kis korában borzasztó rossz párom sem volt ilyen rossz.Most felköthetem a gatyám,mi lesz később??
2012. júl. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Utsó :) dehogy nem.--dettó mint nálatok a pohár színe sem mindegy csak h ellenkezhessen! Nagyon hasonlóak a gyerekek akkor.Na meg hiába csukom be jön utánam a wc-be is pff.


Ja bírom ezt a következetesség--eset de ha nem megy? :( De sztem akkor is kell a bünti! És nem csak a nemet hallja!

A segge is kivan nyalva rengeteg szeretetet kap abból nincs hiány! És mint írtam csak időközönként ilyen a kiscsaj sajnos.Néha kenyérre lehet kenni!Imádott bölibe is járni másabb is volt de az utsó 3 hétben nem akart már menni így velem volt! Aranyos is volt de most 2 hete meint kezelhetetlen.Az ovi meg soká lesz még :(.Ja és nem is írtam h babát várok..félek mit csinál majd vele..

2012. júl. 30. 14:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!