Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak hogy végre...

Mit csináljak hogy végre elaludjon 2 éves kislányom?!

Figyelt kérdés

3 hete kezdődött a rémálom előtte nem volt gond.szobatiszta pár hónapja még erre sem foghatom..

kivan fárasztva rendesen van vele foglalkozva ..


egyébként a saját ágyában alszik..


eddig ebéd után egy órát aludt,(13-tól 14 ig) és este max 20 : 30 kor már aludt.(most a nyár miatt toltam ki az alvást a világos miatt úgyse aludna el)

de most nem..ebéd után is egy óra míg elalszik és 2 órát alszik egyhuzamban ( 13 tól-15 ig)

gondolom azért nem alszik el este merthogy kipihente magát délután

de ha nem fektetem le délben tiszta dilis lesz egész délután és már este 6 körül elalszik olyan fáradt.

nem maradhat ki a déli alvás..neki még szüksége van rá látom rajta és még csak 2 éves..


és próbálom úgy csinálni az estét már mindenhogy kipróbáltam, lefektetem 20 órakor, akkor is 21 : 30 mire elalszik..lefektetem 20 : 30 kor akkor is..

mindenhogy próbálom 1-1,5 óra mire elalszik..


most is már 22 óra és az imént aludt el..csak forgolódik és kitalál mindenfélét hogy inni, pisi,kaki..csak ne kelljen aludni..


most keltsem fel délután ne hagyjam aludni csak 1 órát?

biztos hogy ez is benne van hogy 2 órát alszik délután és ki van pihenve..


azért is vagyok már idegbeteg, mert ugye 10 óra mire elalszik a férjem is szeretne velem lenni na meg hát

6 hónapos kismama vagyok útban a kisöccse és nagy már a hasam fáradt vagyok nyűg ez az altatás.


szóval mit tanácsoltok?????


délben 1 órát hagyjam aludni és keltsem fel?


a nem alvás szóba sem jöhet sajnos mert akkor totál meghülyül és rossz látnom ahogy majd elalszik már a híradó közben..


nagyon idegesít már sajnálom őt is meg magunkat is..



köszi szépen, bocsi hogy hosszú lett !



2012. júl. 24. 22:01
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
18hónapos a fiam és sok gond volt az elaltatással egy ideig..össze vissz aludt volt h 3-4 órát délbe de éjjel meg viháncolt..most azt csináltam hogy du 3kor felébresztem..ha 2 kor aludt el akkor is ha 1 kor akkor is..elég nehéz volt eleinte de most beállt egy rendszer. reggel 6 óra helyett 8 körül ébred vagy még később és egy körül meg aludni ha nem álmos hagyom 2 ig de akkor is 3 kor ébresztő van igy este 9kor le tudom tenni minden gond nélkül...de már nem is kell igazán ébresztenem mert neki is hozzászokott a kis biologiai órája ehhez a rendszerhez..sokan nemtámogatják a felébresztést de sztem az sem állapotha az egész családki van az altatástól rettegsz már délután..
2012. júl. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is gond volt az alvás.Az ébresztés viszonylag bevált.Mi 12-14-ig alszunk,így 20.30-kor már elég fáradt az alváshoz.
2012. júl. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia, többek között egyre okosabb és rafináltabb lesz. Nálatok most kezdődik majd a mit találhatnék még ki, hogy egy kicsit fennt lehessek időszak... (pisi, kaki, szomjas vagyok, fáj a hasam, stb.) Elkerülhetetlen. Kitartás!
2012. júl. 25. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Dettó, mintha én kérdeztem volna, annyi különbséggel, hogy 37 hetes vagyok, és nálunk az esti alvással nincs gond. De délben kész cirkusz. Én 4 nap után besokalltam. Mert ugyebár reggel meg alig tudom észhez téríteni, aludna 9-ig is. Úgyhogy pont ma lesz az 1. reggel, hogy felkeltem 8-kor, negyed 9-kor, és akkor hátha fog délben normálisan aludni. Ja, meg hát ez az időjárás sem kedvez szerintem nekik, legalábbis én is elég vacakul voltam pl. tegnap is.
2012. júl. 25. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

sziasztok

akkor nem csak én vagyok egyedül

de akkor az lesz amit mondtok..

fel kell ébresztenem ,tudom hogy emiatt nem alszik este mert kivan pihenve..

de hát 3 hete csak épp hogy aludt egy órát és így este szépen volt alvás már fél 9 kor.


megpróbálom korábban letenni,olyan 12 15 körül és akkor 13 30 kor már felébresztem max 2 kor..

sajnálni fogom felkelteni de muszáj lesz és akkor hátha lesz alvás..

2012. júl. 25. 07:58
 6/8 anonim ***** válasza:

23 hós lányomnál igy van és nagyon bevált idöbeosztás

reggel 7 kor kell fel 8 kor reggeli délben alszik 1vagy másfél órát, felkel ebéd

uzsonna 18 órákkor vacsora

20 órakor meleg tej

20 óra 30 gyerekszoba villanyoltás és ha hiszed ha nem 20 59 kor mintha fejbecspatak volna alszik

(én vagyok az aki odafekszik megvárom hogy elaludjon és ennyi)

2012. júl. 25. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

én is odafekszek mellé különben nem aludna el magától soha

ritka ha igen.

de ma így megpróbálom

hogy korábban leteszem és nem hagyom sokáig aludni hátha este bealszik..

2012. júl. 25. 08:31
 8/8 anonim ***** válasza:
1-es vagyok! De tényleg miért lettem le pontozva? Én nem értem már komolyan mondom..
2012. júl. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!