Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, hogy a 3,5 hónapos...

Mit tegyek, hogy a 3,5 hónapos kislányom 22 óra előtt elaludjon?

Figyelt kérdés
Ha megpróbálom a kiságyába tenni,ordít,de ölbe sem jó neki.A szemét dörzsöli,onnan gondolom,hogy álmos+nyűgös is.Most is itt van az ölemben,csak egy kicsit fárasztó,mert egész nap+éjszaka is felkel 2-3-szor.Ti hogy csináljátok?
2008. dec. 25. 21:48
 1/6 anonim ***** válasza:
napközbe mennyit alszi? Nálunk ugy van hogy este 7-kor már meg van fürödve,megeszi a tápszert,8-ig el játszik,és utána alvás.De viszont 4-kor kap enni csak vacsi előtt,és akkor még el altatom,hogy ne legyen fürdéshez nagyon fáradt.De max 30-40 percet alszik csak 4 után
2008. dec. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon változó mennyit alszik.Van,hogy 2 szer fél órát,van,amikor 1 szer 2 órát.Most tudtam csak elaltatni,de úgy,hogy 10 percet sírt a kiságyban és ráztam a fenekét.Ma pl.1 szer aludt fél órát,aztán 1-et.Teljesen tanácstalan vagyok!!!
2008. dec. 25. 22:14
 3/6 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem,hogy fél 8-kor fürdünk.eddig fél7-kor volt,csak gondoltam,ha így se úgy se alszik el 22 előtt, csak még többet szenvedünk!
2008. dec. 25. 22:16
 4/6 anonim válasza:

Szia!


A legfontosabb az szerintem, hogy rendszerességet vigyél bele. Állíts fel szabályokat, és közben figyeld a baba reakcióit. Az időpontokhoz ragaszkodjál. A baba megszokja.


Nálunk nagyon bejött ez a módszer:

Mi 6 után már nem hagyjuk aludni a babát. Fürdetés este nyolc-fél kilenc között van. Ekkor már éhes, fürcsi után megkapja a kajcsit, és fél óra múlva már alszik. Amit még csinálunk: a szobát lehűtjük, hogy ne legyen meleg, a baba addig apukájánál van a másik szobában.Ha kellően lehült a szoba akkor beviszem és elaltatom. Az altatás kb 5 perc, a kis manó már alszik is.

Persze vigyázni kell hogy a pici nehogy megfázzon, ne legyen le izzadva. Jól felöltöztetem, a hálózsákban hosszú ujjú bodyt, harisnyát és zoknit adok rá, és jól betakarom vastag takaróval. Tehát leteszem 9-kor és alszik reggel fél hétig.


Nappal is ezt csinálom egyébként, megkapja a tejcsijét negyed 11-kor, felöltöztetem úgy, mintha sétálni mennénk, babakocsiba rakom, betakarom, és kinyitom a szobában az ablakot. Kb 1 perc és már alszik is. Ha látom hogy bealudt, résnyire hagyom az ablakot, és így másfél órát alszik. Jön az etetés, játszás, stb.... fél négykor megint úgyanez a módszer, és alszik ötig. Utána meg már nem alszik.


Mi azért találtuk ki így, mert ha hat után aludt, akkor volt hogy éjfélig is fent voltunk vele.

Ha neked is bejön ez a módszer írd majd meg.:)

2009. jan. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mindenképp írok,ha bejön a módszer,már ma kipróbálom.Előre is köszönöm!!!
2009. jan. 2. 12:33
 6/6 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak:SIKERÜLT!!!!10.30-kor alszik egy fél órát,utána majd csak 13.00-14.00 között 1.5-2 órát, fél 8-kor fürcsizünk,majd fél 9-kor már alszik is.Nagyon köszönöm a válaszodat,rengeteget segítettél! Nagyon aranyos vagy,hogy megosztottad velem a praktikádat!További szép babázást!!!!
2009. jan. 16. 17:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!