Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vannak itt olyanok, akik...

Vannak itt olyanok, akik egyszobás lakásban nevelnek két gyereket?

Figyelt kérdés
Mi egyszobás lakásban lakunk,van egy kislányunk,szeretnénk mégegyet,de az a baj,h.csak egy szobánk van.igaz,h.az nagy,de akkor is csak egy.elférnénk különben benn,meg van pici nappali,konyha,fürdő, WC.más is nevel ekkora lakásban két picit?
2012. júl. 14. 05:11
 1/10 anonim ***** válasza:
57%

Azért két gyerekkel az egy szobás, már elég kicsi!

Eggyel még oké, bár később az is lehet problémás!

2012. júl. 14. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%
Mi is egy kis szobában laktunk két kicsi gyerekkel , akkor 4 és 2 évesek voltak. Semmi gond nem volt , amig kicsik addig szerintem nem probléma , ha mindenki egy szobában van. A gond maj iskoláskor körül kezdödhet , de azokat is ki lehet küszöbölni(pl.hol a konyhasztalnál is lehet tanulni). Csak manapság divat ez , hogy minden gyereknek különszoba kell. A serdülőkor pedig még nagyon messze van , amikor tényleg igénylik a külön életet , addig még elköltözhettek százszor.
2012. júl. 14. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%

Nappali, és 1 háló van nàlunk.

Mi a férjemmel a nappaliban alszunk, kihúzhatós kanapén, a gyerekek egy szobában.


Annó nekünk is közös szobánk volt tesómmal, szerettük egymást, mai napig jó a kapcsolatunk! Sosem vágytunk külön szobára.

Íróasztalunk sem volt, a konyhai asztalnál írtuk a házit.

Középiskolás koromban kollègista lettem, akkor már csak hétvégén voltam otthon, de akkor is csavarogtunk a barátokkal, vagy elmentem a fiúmhoz, és ott is aludtam:)


Semmi hátrányát nem érzem annak hogy nem volt külön szobám!


Manapság meg olyan szuper helytakarékos bútorok vannak!

2012. júl. 14. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
56%
A nagymamám 2 szobába nevelt 5 gyereket.Mind az 5 között nagyon szoros testvéri kapcsolat alakult ki.Én úgy gondolom minden nevelés kérdése,és ha összeszoktatod őket,engeded hogy a lányod anyáskodjon felette stb jó kapcsolat lesz közöttük akkor nem lesz gond megosztani a szobát sem.Tanítsd meg nekik a kompromisszum kötést.Ha majd jön az iskola,ez nagyon jó lesz.Anyukám meg a testvérei mindent együtt csináltak,éjjel-nappal együtt voltak,2 szobában tanultak 5-en de soha nem volt gond,kikérdezték egymástól a leckét is.Amíg pedig gyerekek-és persze jól össze vannak szokva-addig nem is fogják igényelni a különszobát.
2012. júl. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%

SZERintem se hal bele a gyerek amúgy ha egy szobában van a tesóval. Nálunk anno kiskoromban lett volna külön szoba mégis egy szobában aludtunk az 1 évvel fiatalabb öcsémmel. Nem is akartunk külön menni pedig még más neműek is vagyunk.

Visszatérve, engem szülőként az a dolog zavarna nagyon hogy a gyerekekkel egy időben kell lefeküdni aludni akkor? Mert pl. nálunk nem alszanak rendesen a gyerekek tévé zaj stb. mellett. És hogy állandóan küszöb alatt közlekedjek mikor alszanak hát az elég rossz lehet. Viszont biztos lehet őket zajhoz szoktatni, nem tudom, ezt nem próbáltam.

A másik probléma a szex, hogy én nem tudok/tudnék egy szobában szexelni a férjemmel ha ott vannak a gyerekek, főleg mikor már 3-4 évesek...

Viszont a szex az élet része, lemondani nem lehet hosszasan róla szerintem.

Nekünk 3 kicsi született egy 2 szobásba, mert első babánk után ikreink lettek.

Bíztunk benne hogy egy pár év és költözhetünk nagyobb lakásba, addig meg kibírjuk és inkább vállalunk gyereket még egyet az első mellé minthogy a nagyobb lakásra várva kifussunk az időből. (csak az egyik petefészkem működik így minden második hónap jöhetett csak szóba amúgy is).

Azóta sikerült is egy 69 nm-es 3 szobásba menni. De a gyerekek az első hónapokban ugyanúgy együtt laktak egy szobában, mert annyira megszokták.

2012. júl. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem osztálytársam volt, aki a húgával osztozott egy kamrányi helyen és volt még a nagy nappali, aztán slusz, ennyi. Volt fürdő meg konyha. Sőt, még egy kis spiccük is volt, szóval ha azt vesszük, öt tagú család élt együtt legalább 25 éven át. Osztálytársam 25 évesen költözött el ugyan is. Nem mondom, hogy álomélet de ki lehet bírni ezek szerint.
2012. júl. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%
Én nekem is rögtön az jutott eszembe hogy hogy éltek házas életet? Én tesómmal egy szobába laktam(pici szoba volt)mi jól megvoltunk de anyáék a nappaliban laktak..szóval Én nem tudnám elképzelni hogy a gyerekem mellett szexeljekvagy ki kelljen "osonnom az ágyamból hogy együtt legyek a férjemmel..Én nem vállalnék igy semmiképp.
2012. júl. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.azt nem tettem hozzá, hogy az az egy szoba az nagyon nagy,simán ketté lehetne választani, lehetne belőle kettőt csinálni,csak még nam akarunk neki állni, mert nem tudnék úgy aludni, hogy másik szobában van a lányom.meg a padlásteret is be lehet építeni,meg a házhoz is lehet még hozzáépíteni, csak az most anyagilag nagyon sok lenne, meg amugy is azzal még várnánk míg a gyerek nagyobb lesz.
2012. júl. 14. 14:06
 9/10 anonim ***** válasza:
Egy gyerekünk van egy szobásban lakunk ha jön a 2. elköltözünk, mert így is kényelmetlen, vendégeket se lehet fogadni, egy filmet se tudunk kettesben megnézni, állandó a kupi a gyerekjátékok miatt stb. stb., aki azt mondja nem gáz, az nem egy szobásban lakik.
2012. júl. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
mi 3 szobásban lakunk, de - hosszú elmondani, miért - egy szobát használunk. MIkor a 2. baba megszületett, csak 1 szoba volt és iszonyú nehéz volt, sokszor éjjel a konyhában ücsörögtünk a picivel. Most a kicsi 7 hónapos, a nagy 2,5 éves, nem tudnak együtt nyugodtan pihenni. A kicsinek jön a foga, iszonyú sírós, a nagy rosszul alszik, ha egész éjjel babanyöszörgést hall nyugodt csend helyett. Fogtam magam és a picivel külön költöztünk a 2. szobába (külön emelet, külön bejárat). Azóta a 2 gyerek nyugodtabban alszik, nem zavarják egymást és néha még én is tudok pihenni. A férjem a nagyfiúval alszik. Feleannyi geyrekhez kelek éjjel, a férjem horkolását sem hallgatom. Ma pl. a kisfiú aludt délben az egyik szobában, a kislány az udvaron babakocsiban, a férjem az én helyemen a 2. szobában. Összehasonlíthatatlan az a tény, hogy nem azon stresszeled magad, hogy ki mikor kit költ fel. És a gyermekeim jó babák, mégsem tudnak együtt aludni. Nem gáz egy szobában aludni, de iszonyúan idegőrlő és kényelmetlen.
2012. júl. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!