Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 éves kislányomnak fogorvosi...

4 éves kislányomnak fogorvosi kérdés?

Figyelt kérdés
Nem a legjobb fogakat örökölte szegénykém.Lukas nem is egy foga, de most nagyon fáj neki ls ráadásul hétfőig ki kell bírni.Tehát nem kicsi a luk.Mit csinál vele?Kihúzza?btömi?Fájni fog neki?Azt sem tudom hogy vegyem rá hogy kinyissa a száját.A fogorvos hallatától is üvölt.
2012. júl. 14. 00:13
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Ja az lemaradt hogy ordítani kezdett ahogy meglátta a dokit, azt hittem szétveri a berendezést, még sosem viselkedett így.Nem győztem elnézést kérni.De a doki megmutatta neki mit fog csinálni és megnyugodott és nem fájt neki egyátalán.
2012. júl. 14. 17:18
 12/22 anonim ***** válasza:

:-) király! Akkor megnyugodott, legközelebb már talán jobb lesz, minden alkalom egyre kevésbé féllelmetes neki sztem...


Jóóó, egy tömést talán még mi is kibírunk fizetni, de ha annyi rossz foga lesz a kiscsajunknak, mint nekem volt, akkor tönkremegyünk...:-))

Remélem a férjem fogait örökölte, mert ez a pasi még a vasszöget is megeszi..:-DD

2012. júl. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
70%

Az én lányomnak is van 4 rossz foga. Az egyik fájt neki egyszer, azt csak kifúrták, már azt mondta a doki, hogy nem tömi, a lényeg, hogy lemenjen a gyulladás, és azt általa fúrt lukon keresztül tud távozni az ételmaradék, és azután nem gyullad be. Egy fogán még pici volt a luk, azt betömte.

Nálunk a tejfogtömés 3000 Ft, a csontfog 9000 Ft (vidéki kisváros).

Az jó nagyon, ha megnyugodott és hagyta, hogy megcsinálják a kezelést, így biztos látta, hogy annyira nem vészes a dolog, és legközelebb nem fog félni.

Nálunk amúgy az oviban elvileg a nagycsoportos gyerekeket nézi a fogorvos, gyakorlatilag őket sem. Szóval rengeteg gyerek van, aki 6 -7 éves koráig nem is találkozik fogorvossal. Bár azzal, akihez az ovi, iskola által mennek, nem is akarom, hogy valaha is találkozzon a lányom, ezért is hordom magán orvoshoz 2 éves kora óta.

2012. júl. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Örülök, hogy látta doki és hogy végül engedte! A lányomat is azzal győzte meg a fogorvos, hogy elmagyarázta neki, mit és mivel fog csinálni, megfoghatta a fúrót, öblíthetett a "zöld vízből" mielőtt bármit csinált volna vele. Mondta neki, ha úgy érzi kellemes amit csinál, csak emelje fel a kezét és rögtön abbahagyja. Szóval rengeteg múlik a fogorvos hozzáállásán és én ezért hordom magánhoz.

De a lepontozóka álljon már ide és magyarázza el, hogy mi nem volt hasznos a válaszomban, hogy csak 67%-ot ér? Ha jól sejtem teljes mértékben leírtam, a lányomnak ugyanilyen problémára mit csináltak a fogászaton. Ez mire volt jó???? Sőt még ajánlottam is fogászatot, ami esetleg másnak hasznára válhat. Talán az cseszi a csőrödet, hogy magánfogorvoshoz viszem az sztk-s sintérek helyett (tisztelet a kivételnek)? Én nem akarok "próbálkozni" az sztk-s fogorvosokkal, nem teszem ki ennek a lányom, hogy megkínozzák, utána meg imádkozhatok neki napestig, hogy kinyissa a száját. Engem gyerekkoromban megkínoztak, beletörték a gyökeret a fogamba, odacsípte a fogót a számhoz, ahogy rángatta a fogam, 3x-osára dagadt a szám és tiszta lila lett utána, csak sállal a szám előtt tudtam közlekedni. Mindezt kb. 10 évesen.

Írd már le,ha van benned elég bátorság és gerinc, hogy miért pontoztad le a válaszom?????

2012. júl. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Ha úgy érzi NEM kellemes.... természetesen.
2012. júl. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Újabb történés.Most a felső fogát fájlalja.De nem értem hogy azt mondta a doki hogy nem olyan mély a luk hogy fájjon, akkor miért fáj neki most egy másik is.Mi is magán dokihoz járunk, nem sztk-ra.Azt sem tudom kihez kéne mennünk.DE van egy akit szeretek.

Én nem pontoztam le senkit.Minden segítőnek ment zöld kezecske.

2012. júl. 15. 19:55
 17/22 anonim ***** válasza:

én sem pontoztam, vki szórakozik..:-(( ne vedd fel...


Szegény kislány, most erre egy másik fáj neki??? nem lehet, hogy huzat van a lakásban, vagy ilyesmi?? jaj, szegényke..:-(

2012. júl. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy hülyeség, amit gondolok, de nem lehet, hogy a füle fáj és az sugárzik ki a fogára? Nem tudom, mert nincs benne (szerencsére) tapasztalatom, csak egy ötlet. Remélem, már jobban van azóta!
2012. júl. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Most megint fogorvosnál voltunk, de már annál akihez én járok.Tényleg ahány fogorvos annyiféle gondolkodás.Az előző tett bele neki kálciumos tömést(ideigleneset és azt mondta 2 hét múlva kicseréli rendesre.

Ez a fogorvos azt mondta hogy nem töm tejfogat és kifúrta neki.De nem hisztitek el a lelkem kibeszéltem mire kinyitotta a száját.20 percig őrjöngve visított.De ügyes volt mert mondta neki, hogy akkor haza megyünk és fájni fog és azt mondta maradjunk.Hárman fogtuk le.És kifúrta a közepét.Nem tudom, talán azt a kicsi ideget ami vana a tejfognak kifúrta????Azt mondta most már nem fog neki fájni.

De komolyan a végére patakzott rólam a víz és a lelkem is ki van teljesen.Csak most nem tudom mi lesz az ideiglenes töméssel.Az még egy másik menet lesz.:-(

Reméljük, most már nem lesz semmi.

2012. júl. 16. 14:37
 20/22 A kérdező kommentje:
Ja és nem kért semmit, nagyon rendes volt.Szerintem örült hogy elmegyünk:-)Odakinn várt rá vagy 10 beteg.És minket vett előre.
2012. júl. 16. 14:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!