Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 éves kislányomnak fogorvosi...

4 éves kislányomnak fogorvosi kérdés?

Figyelt kérdés
Nem a legjobb fogakat örökölte szegénykém.Lukas nem is egy foga, de most nagyon fáj neki ls ráadásul hétfőig ki kell bírni.Tehát nem kicsi a luk.Mit csinál vele?Kihúzza?btömi?Fájni fog neki?Azt sem tudom hogy vegyem rá hogy kinyissa a száját.A fogorvos hallatától is üvölt.
2012. júl. 14. 00:13
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

betömi, ha húzza, akkor összenyomják a fogak egymást, nem lesz hely a csontfogaknak


ha örökölten rossz valakinek a fogazata, az nem jelenti azt, hogy meg kell várni, míg több foga lyukas lesz, ha ráneveled a rendszeres alapos fogmosásra és leecsetelteted fluoriddal a fogait néha, akkor nem lesz gond


nem mellesleg, hogyhogy fél a fogorvostól volt már vele dolga vagy csak ti a szülei meséltetek valami szörnyűt neki?

2012. júl. 14. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Nem meséltem róla rosszat, mert jó magam nem félek a fogorvostól.
2012. júl. 14. 00:27
 3/22 A kérdező kommentje:

Nem volt még fogorvosnál.Valóban a fogmosás néha elmarad.De oviban rendszeresen fogat

mosnak.

2012. júl. 14. 00:29
 4/22 anonim ***** válasza:
0%

4 éves és nem volt még fogorvosnál???

Az ovisoknak évente minimum kötelező, de van ahol fél évente. Akkor hétvégente nem is mos fogat, mert akkor nincs óvoda? Ezt te hanyagoltad el..

2012. júl. 14. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Ez így van, az én hibám hogy itthon néha kimarad, de nem megkövezést kértem.De ezen az oldalon mást nem várhat az ember.A másik meg az hogy ne csináljunk már úgy mintha itt minden szülőnek a gyerekének tökéletes fogsora lenne.

Szóval legyen szíves az válaszoljon aki tud érdemlegeset!

2012. júl. 14. 08:20
 6/22 anonim ***** válasza:
70%

én sem tudok érdemlegeset, de sztem a fogdoki ebben profi lesz, hogy hogy nyittassa ki a száját vele, biztos megoldja, ezen ne aggódj. A lányom 1 éves volt, esett egy bazinagyot, vér, minden amit akarsz, és a fogorvos vhogy kinyitotta a száját, csak a kezét kellett lefognom, pedig akkor a ányom még semmire sem hallgatott,a Tied pedig már "nagylány", ha hétvégén mesélsz neki a fogorvosról, meg hogy mit fog csinálni, akkor megnyugszik sztem...játsszatok fogorvososat, stb.

Mondjuk bármit is csinál majd neki, kellemes biztos nem lesz..szegénykém..:-( nem egy jó kezdés...jobbulást!

2012. júl. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
78%

Hol laktok? Nincs ügyeletes magánfogorvos a közeletekben? Nem tudom megengedhetitek-e magatoknak a magánt, de én pl. csak magánhoz viszem a gyerekem, mert ott pénzért megy és ott törődnek azzal, hogy ne legyen rossz emléke. Az én lányom 4 éves múlt, sajnos neki sincsenek jó fogai, bár mi mossuk neki minden nap, oviban is mossák, ennek ellenére romlanak a fogai. Már 2x tömték neki a fogát, egyszer volt pici sírás, de hála a fogorvosnőnknek, nem fél a lányom, megbízik benne, simán kinyitja a száját és együttműködik. Ha fáj a foga, akkor elsődleges dolog megnyitni, aztán kell hagyni, hogy tisztuljon (nekünk is volt ilyen, azért írom). A lányomnak 1 hétig szabadon volt nyitva a foga, minden nap vattát kellett beletennünk (csipesszel) reggel, hogy az ételmaradékok ne ragadjanak bele, este pedig kivenni, hogy tudjon tisztulni. Utána betömte. Ha nincs a közeletekben most olyan fogászat, ahová el tudod vinni hétvégén, akkor javaslom addig is a fájdalomcsillapítást, nurofen, panadol szirup. Ha kérdésed van, akkor bátran tedd fel ezen a honlapon: [link]

Mi ide járunk egyébként, én is úgy találtam, hogy ide írtam és a fogorvosok válaszolnak 24 órán belül szakszerűen, lehet böngészni mennyi kérdés érkezik ide és mindenre válaszolnak. Ha esetleg ide elviszitek (mert pestiek vagytok), akkor Dr. Balogh Brigittát ajánlom, Ő a mi fogorvosunk. Jobbulást!

2012. júl. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
52%

Bocsi, off leszek...


Kedves utolsó!

Én is köszi a válaszod, el is mentettem az oldalt, bár az áraktól tripla szaltót dobtam, sajnos ezt mi nem nagyon engedhetjük meg magunknak...

2012. júl. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen. Nem olcsó, ez igaz. Mi sem vagyunk gazdagok, de én meg úgy voltam vele, hogy akár magamtól megvonom a falatot, de a gyerekemet nem viszem sintér fogorvoshoz, sajnos rossz tapasztalat, engem megkínoztak gyerekként sintér ügyeleten, így ez nekem nagyon fontos. Azért nem kell ugye gyakran járni, eddig 3x voltunk (egyszer kifúrták, aztán egy hét múlva betömték a fogát, azóta még egyszer voltunk tömetni), valahogy kigazdálkodjuk, mert fontos, hogy a gyereknek ne rossz élmény legyen a fogászat.
2012. júl. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Na elmentünk a dokihoz, melettünk lévő városba, találtam egy magán dokit.Azt mondta hogy nem olyan nagy a luk rajta hogy fájjon neki, de tett bele ideiglenes tömést és 2 hét múlva rendes tömést.

De azt mondta van még neki másik lukas foga is.Nem kért most semmit, de szerintetek ugyan annyiért tömnek gyerkőc fogát mint felnőttnek?

Köszi az oldalt mentettem, habár nem Budapesti vok.

2012. júl. 14. 17:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!