Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elmondjam kislányomnak az...

Elmondjam kislányomnak az igazságot?

Figyelt kérdés
December közepén visszamegyek dolgozni. Lánykám akkor lesz majdnem 4, kisfiam 2 éves. Leányzó idén januárban elkezdte az ovit, de nem igazán jön be neki. Reggel van nagy sírás, délben mikor érte megyek mosolyog, jó kedvű. Egy alkalommal tudok róla, hogy a délelőttöt végig sírta, amikor hiányzott az kis barátja a csoportból. A nyáron nem hordom oviba, de szeptembertől viszont igen. A kicsi az anyukámmal lesz 1 évig, amíg oviskorú nem lesz. El merjem mondani a nagynak mikor megkérdezi, hogy a tesó hol lesz, míg ő az oviban van? Vagy találjak ki valami választ? Nem szívesen hazudnék neki, viszont szerintem balhézna, ha kiderülne, hogy a tesó a mamával van. Van rá esély, hogy az év végére megszereti az ovit? Mit tegyek?

2012. júl. 7. 22:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg lehet beszélni vele, hogy a fiú még kicsi az ovihoz, nem olyan nagy mint ő.
2012. júl. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
szia szerintem ne mond el neki mert akkor tuti ő is elakarna menni.Az ovit meg egy idő után megszereti.Az én fiam is néhány napja sírt hogy nem akar oviba menni,most meg már alig lehet hazahozni annyira szereti.
2012. júl. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi ugyanígy voltunk. Nem tudod addig kivenni az oviból? Mi első körben 3,5 évesen kezdtük az ovit a naggyal. A kicsi akkor volt 9 hónapos. A nagy utálta. Sírt, bepisilt, éjjel felriadt, stb. Mindenki hülyének nézett de kivettem. Aztán úgy alakult hogy visszahívtak dolgozni. 4 éves volt a nagy mikor kezdtem, 17 hónapos a kicsi. A 4. szülinapja előtt pár nappal ment újra oviba a nagy. Előtte beszélgettünk az oviról, és sokat mentünk játszóra. Féltem de semmi gond nem volt. Minden gond nélkül beszokott. Addigra megért az ovira, és az sem zavarta hogy a kicsi a nagyihoz megy, pedig ő is szeretett ottlenni.


Én most ugyanezt tenném.

2012. júl. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
55%

Nem tudná a mama őt is vállalni? Legalább egy-két hónapra...

A másik: nincs lehetőség másik oviba vagy másik csoportba vinni? Ha egy gyerek ennyi idő alatt nem szokik be szépen, akkor ott valami gond van az intézménnyel vagy a nevelőkkel.

2012. júl. 8. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nyilván egyszerűbb és célravezetőbb lenne hazudni, de én sem tartom jó megoldásnak.

Nem tudom most mi van az ovikötelességgel, ha nem kéne vinni, vidd őt is a mamához Vagy vidd a kicsit is bölcsibe, jót tesz neki is a közösség és a hozzé értő foglalkozás.

2012. júl. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Mint írtam hazudni nem szeretnék!

A maminak bőven elég egy gyerek, nemhogy kettő. Bár nagyon jól tartja magát, de mégiscsak 61 éves. Ráadásul ennyire nem szeretném kihasználni. Egyenlőre várok őszig, akkor újból elkezdjük az ovit, aztán majd meglátjuk mi lesz. Hátha ő is megérik az ovira! kopp-kopp-kopp

2012. júl. 8. 10:19
 7/11 anonim ***** válasza:
Eszedbe ne jusson hazudni neki!Biztos,hogy nehezebb igazat mondani,de a bizalom végett azt kell tenni.Inkább balhé,mint a hazugság.2gyerekes+28hkm
2012. júl. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Vannak kegyes hazugságok és néha jobb ha füllentesz.Miért fájdítanád a szívét azzal hogy egyikőjük mamánál van a másik meg oviban?Mondod neki hogy tesó meg böcsiben van, ami olyan mint az ovi.Felfogja és lezárja a kicsi fejében hogy ősincs itthon.Nem szépen hagzik, d emég kicsi hogy annyira nagy hangsúlyt tegyünk az ,,igazságra".Akkor lesz csak vitátok minden reggel ha tudja a tesó mamához és ezért haragudhat nme csak rád, de kistesóra is.Hidd el tapszatlatból írok.
2012. júl. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%

Utolsó!

És szerinted mit fog szólni a nagy ha a tesó, anya vagy a nagyi elszólja az igazságot? Ritka hülye egy tanács volt amit adtál.

2012. júl. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolónak: Fogd vissza magad! Mindenkinek megvan a saját véleménye, de nem biztos, hogy az a jó!

Köszönöm a válaszokat! Még van hátra 1,5 hónap az oviig, és 5 a munkába állásig! Hátha kedvez nekem a sors, és megszereti hirtelen az ovit! Kopp-kopp-kopp Ha nem, akkor remélem helyesen döntök!

2012. júl. 8. 22:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!