Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan csinálnátok? Külön...

Hogyan csinálnátok? Külön szoba kérdés?

Figyelt kérdés
3,5 és 2 éves gyerekeim velünk alszanak egy szobában.Azért döntöttünk így mert a nagyobbnak éjszakai felriadásai vannak a kicsi meg szopizik éjszaka.Kényelmesebbnek tűnt hogy nem egy másik szobába kell rohangálni éjszaka.A problémák még fenn állnak de megfordult az eszemben hogy átköltöztetnénk őket másik szobába.Ti átköltöztetnétek?egyszerre mindkettőt vagy pár nap eltéréssel?Közös lenne a szobájuk.Tudom hogy már nem kellene szopiznia a kicsinek.Nem kérek kioktatásokat.Csak tanácsot.
2012. júl. 10. 14:22
 1/8 anonim ***** válasza:
15%
Bocs az offért, pavoros?
2012. júl. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszerre tenném át mindkettőt.Már elég nagyok ahhoz, hogy átmenjenek hozzátok, ha akarnak, és ha úgy állítjátok be nekik,akik "jó buliként" fogják felfogni, hogy lesz egy saját birodalmuk.

Amúgy nálunk is hasonló a helyzet...20 hónapos fiam még velünk alszik egy szobában,decemberben érkezik a tesó és úgy döntöttünk ő is ott lesz velünk, nem tesszük külön őket,mert a nagyobbat csak megviselné,ha azt látná, hogy eddig ő aludt anyáékkal most meg az "új jövevény".

Szóval maradnak velünk, aztán mikor a pici is fél-1 éves lesz, együtt megkapják a kisszobát:)

2012. júl. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
első:igen.az a baj hogy éjjel elkezd kiabálni rúgkapálni és ameddig oda nem megyünk nem hagyja abba.Tehát ő nem fog át jönni max felüvölti az öccsét is.Sőt amikor oda megyünk sem hagyja rögtön abba hanem fel kell ébresztenünk.
2012. júl. 10. 14:29
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
én is ráhangolnám őket, hogy micsoda buli a külön szoba, meg már milyen nagyok, legyenek büszkék magukra stb. és együtt költöztetném át őket mindenképp. Nálunk a nagy most lett 4 éves, a kicsi 2,5, imádnak egy szobában aludni, randalírozni, nagy kacagások vannak, mi meg hallgatózunk a saját szobánkból és időnként dőlünk a röhögéstől. Szerintem nekik is jobb lesz, ha lesz saját birodalmuk és a szülők "nem látnak mindent". Legalábbis ezt hiszik. :-)
2012. júl. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
lehet hogy este elalváskor nem lenne gond de kb 5-6 szor lelek éjszaka hozzájuk.Kipróbáljuk majd kiderül mi lesz belőle.Én nagyon szeretném csak sajnos ezzel az éjszakai műszak szerintem nem fog megszűnni.
2012. júl. 10. 14:36
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A naggyal egy szobában, de külön ágyban kezdeném.A kicsit meg külön tenném. A kicsivel aludnék el, hogy meg legyen az esti cici, aztán mennék a férjemhez. Lehet a kicsi fel sem kellne, mert nem hallja a mocorgást, és nem érzi az anyatej illatát. A nagy meg karnyújtásnyira lenne.
2012. júl. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm az utolsó válaszolónak.Ilyen megoldásokra lennék kíváncsi.A nagy is és a kicsi is külön ágyban alszik most is.Arra is gondoltam hogy csak az egyiket vagy a másikat raknánk át mert felzavarják egymást most is.
2012. júl. 10. 14:44
 8/8 anonim ***** válasza:
Azzal lehetnek gondok hogy sötétben nem akarnak majd elaludni (nem vagyok szakértö a témában mivel az éjszakai repülöjáratok miatt én nappal alszom akárcsak a gyerköceim).Viszont a növéreméknél komoly kb két hónapos csata kezdödött mivel anya nélkül semmi áron nem akartak elaludni.Nálunk is voltak gondok mivel a lányom már öt éves és nagyon nehezen akart nappal ébren lenni este aludni.A növérem ajánlotta ezt az elsöre hülyének tünö de számomra és számára is bevált módszert:a gyerek kedvenc plüssállatára vagy párnájára fújjunk egy kicsit abból a parfümböl (persze csak akkor ha nem irritálja) amit használni szoktunk.A cuccnak így "anyaszaga" lesz és ez megnyugtathatja.Bugyuta módszernek tünhet de nálunk és a növéreméknél nagyon jól bevált.
2012. júl. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!