Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szoba tisztaság: hogyan tovább?

Szoba tisztaság: hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Kislányom mostanában este ráül a bilire pucéran is, eddig nem akart.

Nap közben meg többször ráül ruhástól is. Ha mondom neki, hogy kakiljon bele, elkezd nyomni. :)

Ilyenkor mi a következő lépés? Vegyem le a pelust, és ültessem rá? Vagy kérdezzem meg bizonyos időnként? Fogalmam sincs, hogy is kellene csinálni. Amúgy ha pelenka van rajta, akkor pisinél mindig leguggol.


2012. jún. 9. 15:33
 1/5 anonim ***** válasza:
81%

próbáld meg levenni a pelust és egy kis bugyit rá. aztán figyelni. és néha ráültetni. ha bepisil akkor sincs semmi baj. most már nincs hideg, hogy felfázzon!

Egy próbát megér

2012. jún. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hány éves a kislány?
2012. jún. 10. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Este, fürdés előtt ültesd rá, kicsit tartsd rajta, kötsd le a figyelmét, hogy egy ideig csücsljön is ott. Ha belepisil, akkor örülj neki, nagyon :)


Én úgy csináltam, hogy levettem a pelust reggeli után, ráültettem a bilire, belepisilt. Utána bugyit kapott, de abba is ugyan úgy, mint a pelusba, beleeresztette. Így bugyika sem volt rajta, csak szoknya, és így jobban értette, hogy nem lehet bárhol pisilni.

Ma van két hete, hogy nem pelusozom. Ez első 3-4 nap kevesebb pisi ment bilibe, mint bugyiba. De onnantól jött az előrelépés. Kb óránként ráültetem a bilire, mondom, ohgy pisiljen bele, és bele is pisil. Így már nem bánja a ruhája (Már hord bugyit, 2 nap volt csak alsónemű nélkül)


Már a délutáni alváshoz sem kap pelust, meg sétához sem.

Két napja a bilibe is kakil.


Fontos, hogy ne tőle várd, hogy szóljon, hogy pisilnie kell, hanem te vidd őt pisilni. (legalábbis nálunk ez is baj volt, az hittem, ő majd szól időben, de az vált be, ha gyakran biliztetem)


Milyen idős? Az én lányom 2 éves 3 hónapos.

2012. jún. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja, nekünk a bilikönyv is jó volt. Ezt olvastuk régebbena bilin ülve. (akkor még nem pisilt bele)
2012. jún. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Még csak 15,5 hónapos, de nagyon érdeklődő, és mint írtam is, fogékony a dologra.

Valamelyik nap is mondtam neki, hogy kellene egyet kakilni, mert utána megyünk boltba. Megállt, és nyomott egy kakit. :)

Elég jó idő van, délután megpróbáljuk bugyiban. (Múltkor aranyos volt, amikor kint pacsált, mert kétszer mászott ki pisilni, és mindkétszer ugyanoda guggolt. :D)

2012. jún. 10. 12:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!