Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt még olyan, aki kudarco...

Van itt még olyan, aki kudarcot vallott a szobatisztasággal?

Figyelt kérdés

Tavasszal töltötte be a két évet a kisfiam, így úgy gondoltam, nyáron eljön a szobatisztaságra szoktatás ideje. Egy hónapja levettem róla a pelust, egyre ügyesebb volt, pár napja már sétálni is kisnadrágban tudtunk lemenni, mert előtte szépen elment a bilire, sőt, már a délutáni alváshoz sem kellett a pelus, mert pisilt lefekvés előtt is.

Aztán pár napja minden megváltozott. Egyre több lett újra a baleset, rendszeressé vált, hogy nem hajlandó ráülni a bilire, egy perc múlva pedig bepisilt. Miután ma délelőtt kétszer pisilt be, zokogva bepelenkáztam.

Nagyon-nagyon el vagyok keseredve. Ezt a nyarat már elbuktuk, így jóval 3 éves kora után lesz csak szobatiszta. Még jó, hogy olyan városban élünk, ahol nem veszik fel oviba azt, akinek kistestvére van, így legalább az a veszély nem fenyegeti, hogy emiatt nem veszik fel, hiszen nem mehetne amúgy sem.

Kérlek, ne oktassatok ki, és ne hordjatok el minden sz.r anyának azért, mert nem szerettem volna még 3 évesen is pelenkázni. Enélkül is nagyon szomorú vagyok. Úgyhogy ez most nem is kérdés volt, csak jólesett kiírni magamból. :(((


2012. júl. 9. 13:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Kisfiam telen toltotte be a ket evet es meg csak parszor kakilt bilibe. 2 heten keresztul kisbugyi volt rajta es mindent ossze-vissza pisilt igy szo nelkul visszaadtam ra a pelust es eszembe nem jutna emiatt magam sz.r anyanak nevezni magam. Kudarcot vallottal??? :) Ugyan mar hany felnottet lattal pelenkaban szaladgalni? :) Az en fiam februarban kezdi az ovit es megsem erzem ugy, hogy elkestunk volna.
2012. júl. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Kudarcot vallani a szobatisztasággal csak úgy lehet, ha "zokogva pelenkázod", ezzel valóban ártasz. Viszont: minden gyerek szobatiszta lesz, ha megérik rá!!! Azt pedig ki kell várni, ennyi. Hullámvölgyek vannak, ahogy jobb időszakok is, aztán egyszer csak azt veszed észre, hogy már hetek óta szobatiszta a gyereked. De a hisztit felejtsd el!
2012. júl. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Az én lányom is télen lett szobatiszta, sosem rohangált bugyi nélkül a lakásban, nem pisilt össze semmit, egyszóval megúsztuk mindenféle elázás nélkül. Ezt csak azért írom, mert ha megérett rá így is lehet, és mindegy az, tél vagy nyár van.
2012. júl. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Ne keseredj el. Nálunk is van baleset, pedig már április óta szobatiszta.

Mostanában mikor bepisil véletlenül, már jön és mondja, hogy "semmi baj", amit én szoktam mondani neki. Annyira cuki :)

Szóval vedd le róla a pelust és hagyd, hogy feltalálja magát.

2012. júl. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Még egyszer köszönöm mindenkinek a biztatást! Igazából én is úgy érzem, nem egyik napról a másikra kéne csodát várni, de túl sokat olvasok itt egy nap alatt szobatisztává váló gyerekekről, meg olyanokról, akik nem kezdhetik el az ovit, mert még mindig pelusosok, hogy kicsit elkeseredtem. Meg egyébként sem élem most a legjobb időszakomat - a kislányom súlyosan megsérült, de felépül, a nagymamám pedig egyre rosszabb állapotban van, ő valószínű nem gyógyul meg -, így talán megbocsátható, hogy a kelleténél élénkebben reagálok a dolgokra. De összeszedem magam, menni fog. :)
2012. júl. 10. 08:36
 16/16 anonim ***** válasza:
mi a 3. hetet húzzuk pelus nélkül 2,5 éves fiammal. Megértelek, tényleg nagyon vacak, mikor tapsolsz neki, hogy milyen ügyes, stb, és utána visszaesik. Múlt héten rendszeresen a bugyiba kakilt, már rojtosra beszéltem a számat, hogy mit meg hogy kell csinálni. Tegnap reggel, mikor szólt és a bilibe kakilt ú. h. semmi sem csorgott a bugyiba, majd a plafonig ugrottam örömömben. Du.-ra ha elkalandozott kicsit, csak becsurgott neki a pisi egy kicsit. Nekem is volt olyanom, hogy a WC-ben sírtam, amikor megint bepisilt-bekakilt. Nem tudok mit tenni, türelemmel vagyok. Szedek magnéziumot:) De a pelust én sem adnám rá vissza.
2012. júl. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!