Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt még olyan, aki kudarco...

Van itt még olyan, aki kudarcot vallott a szobatisztasággal?

Figyelt kérdés

Tavasszal töltötte be a két évet a kisfiam, így úgy gondoltam, nyáron eljön a szobatisztaságra szoktatás ideje. Egy hónapja levettem róla a pelust, egyre ügyesebb volt, pár napja már sétálni is kisnadrágban tudtunk lemenni, mert előtte szépen elment a bilire, sőt, már a délutáni alváshoz sem kellett a pelus, mert pisilt lefekvés előtt is.

Aztán pár napja minden megváltozott. Egyre több lett újra a baleset, rendszeressé vált, hogy nem hajlandó ráülni a bilire, egy perc múlva pedig bepisilt. Miután ma délelőtt kétszer pisilt be, zokogva bepelenkáztam.

Nagyon-nagyon el vagyok keseredve. Ezt a nyarat már elbuktuk, így jóval 3 éves kora után lesz csak szobatiszta. Még jó, hogy olyan városban élünk, ahol nem veszik fel oviba azt, akinek kistestvére van, így legalább az a veszély nem fenyegeti, hogy emiatt nem veszik fel, hiszen nem mehetne amúgy sem.

Kérlek, ne oktassatok ki, és ne hordjatok el minden sz.r anyának azért, mert nem szerettem volna még 3 évesen is pelenkázni. Enélkül is nagyon szomorú vagyok. Úgyhogy ez most nem is kérdés volt, csak jólesett kiírni magamból. :(((


2012. júl. 9. 13:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Én nem adtam volna vissza a pelenkát. Pár nap időt adtam volna neki, hátha megoldódik a probléma. De egyébként még idén nyáron simán megpróbálhatod mégegyszer. Nem lesz neki teljesen ismeretlen a dolog, és lehet pár nap alatt elhagyja a pelenkát végleg.
2012. júl. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%
Na add fel, és semmi esetre se pelenkázd be! Még előttetek a nyár, és különben is hol van az leírva hogy csak nyáron lehet szobatiszta egy gyerek. Mekkora a kistestvér? nem lehet hogy féltékeny valamiért és figyelmet kíván? Az én kislányom 3 hónap alatt lett szobatiszta, addig rendszeresen bekakilt, nem tudom hogy miért, tudta hogy mit kell csinálni, és mégis. Menni fog, dicsérd ha ügyesen a bilire megy, egy kis jutalmat is adhatsz neki kis csoki vagy valami. Hidd el egyik napról a másikra megfordulhat a dolog, csak adj neki időt és ne legyenek nagy elvárásaid. Addig meg marad a bugyi mosás...
2012. júl. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Nem csak nyáron lehet szobatiszta egy kicsi. :-) Ne viccelj, nem vagy rossz anya, és a kicsi is testileg megérett rá, ha szólt pár hétig. Még agyilag nem érett rá. Vagy nem is tudom.

Kíváncsi vagyok, mit mondanak, mit tanácsolnak mások, mert én sem tudom mit a helyes ilyenkor.

Nekem most lesznek 2 évesek az ikerfiaim, egy hete néha leveszem róluk a pelust, már úgy látom érzik hogy mikor jön, mert az egyik tegnap leguggolt mielőtt pisilt (csak sajna a nappali közepén, nem a bilibe, de nekem már ez is sokat jelent)Másik meg jön és megmutatja, hogy anya, pisi oda, és húz hogy hova pisilt. Megkérdezem hogy hova kéne, mondja hogy a bilibe. Sokszor fél órát csücsülgetnek rajta, de oda még nem ment egy csepp sem. De emiatt nem adtam fel, próbálkozom most is, és majd ha elmúlik a nyár, akkor is ha addig nem lesz eredmény.

Nyugi!!! ODAKINN SÜT A NAP!!!! :-)))

2012. júl. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nem csak nyáron lehet szobatiszta egy gyerek.
2012. júl. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Figyelj, többször leírtam, de most is megteszem. A szobatisztaság kialakulása nem 2 hét!:) És lehetnek benne hullámvölgyek. A pelust semmiképp se add vissza és NE érezd kudarcnak. Gyere el hozzánk, és kérdezd meg a nappaliban a szőnyeget, hogy hányszor dörzsöltem át vanish-es szivaccsal :)) A szobatisztaság nem vagy-vagy alapon megy, hosszabb folyamat, és nagyon sok türelem kell hozzá:)

A nyári szobatisztaságra nevelést azért javasolják, mert akkor legalább a naci, zokni nem lesz (Akár többször is naponta) pisis, kakis.

2012. júl. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
86%
Sürgősen állj le a hisztivel, mert azt csinálod. Mi az hogy zokogva pelenkáztad be? Mit lát ebből a kisfiad? Szerinted ezzel segíted a szobatisztává válást? Talán pont ez az oka a visszaesésnek, hogy nem kezeled a helyén ezt a dolgot, és ezzel őt is feszültté teszed ha a pisilésről van szó. Nem tragédia ha bepisil, hogy ezen zokogni kelljen, és főleg bepelenkázni, mintha ez büntetés lenne. Mi van akkor ha bepisilt? Kimosod, feltörölsz, átöltözteted és kész. Nem kell nagy feneket keríteni az ügynek. Mi lesz veled így később? Amúgy pedig semmiről nem vagy elkésve. Nyugi, és szedd össze magad!
2012. júl. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

A többiek már jól leírták, és én is csak biztatni akarlak.

nem szabad feladni. A szobatisztaság egy tök nagy feladat. gondolj csak bele. Az ő agyuk nem érik meg erre egyből, és igenis lehetnek visszaesések. Ebből ő csak úgy tanul, ha az édesanyja nem adja fel és nem zokog előtte!

Ne add vissza a pelust, annak nincs értelme. Próbálkozni kell.

S tényleg itt van még a nyár...amúgy meg bármikor lehet szobatiszta, nem kell egy évet várnod, hogy mindent újra kezdhess, ő meg mindent elfelejtsen addigra!!!

Sz.ar anya meg végképp nem vagy, csak most kicsit kétségbe estél, mert te tragédiának éled meg, pedig ez nem az, csak az élet rendje. Gyereked úgy fejlődik ahogy kell, előfordulhat visszaesés, de majd te kiküszöbölöd ezt a kitartásoddal!

2012. júl. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, aki normálisan válaszolt! Akkor megpróbálom nem feladni. :)
2012. júl. 9. 14:55
 9/16 anonim ***** válasza:
Köszi a lepontozást. Tudod nem feltétlen az a jó ha pátyolgatják az embert. Semmi rosszat nem írtam neked, csupán azt hogy ha nem kapod össze magad azzal csak ártasz a fiadnak. Ha ez nem normális válasz neked, lelked rajta. Én ettől még jól fogok aludni.
2012. júl. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
:)
2012. júl. 9. 15:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!