Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rámolós a gyerekem mit tegyek?

Rámolós a gyerekem mit tegyek?

Figyelt kérdés
Hello. 1 éves kisfiam mindent rámol amit csak akar. hiába szólok rá erélyesen vagy csapok rá finoman a kiskezére csak rámnéz, és folytatja tovább. A lakásban egyfolytában pakolok utána. S.O.S.

#rámolós
2012. júl. 6. 22:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Mi a bajod? Rácsapsz az egy évesed kezére, azért mert ő most fedezi fel a világot, most tanulja meg mi micsoda???? Könyörgöm, olvass utána ennek a korszaknak, hogy miről is szól. Nagyon sok jó oldal van a neten, ahol hozzáértők segítenek az anyukáknak megérteni, mi is zajlik le ilyenkor. És ne üsd meg!!!! Atyaég! Az én kisfiam is 11 hónapos, elpakolok este és kész! Vida Ági féle cikkek nagyon jók!!!!
2012. júl. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 eszta41 válasza:

Ismerem ezt a problémát, nekem anno a lányom csinálta.

Persze én sem engedtem. A következő dolog történt. A nagyobbikkal kellett foglalkoznom, nagyon jó lett volna, ha a kicsi nem vonja el a figyelmem, és lehetőleg elfoglalja magát csendesen. Mondtam neki, hogy nyugodtan pakolja ki a konyhaszekrényt. (lábosok, tálak...stb. ez lett volna addig a kedvenc területe, csak nem volt szabad.)

Először nézett rám nagyra nyílt szemekkel: jól hallom? Eddig nem volt szabad, most meg igen??? Nem mozdult.

Mondtam neki még egyszer. Na akkor nekiállt. Néma csendben egyesével minden edényt elővett, megnézegette.

Soha többet nem ment pakolni. Én pedig addig a nagyobbal tudtam foglalkozni.

Ja, és nem zörgött, nem dobta le, nem ejtette el...nagyon vigyázott az edényekre. Nem sokkal volt több egy évesnél.

2012. júl. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Gyerekzár mindenre, amit nem pakolhat ki. 1-2 fiók, polc jó, ha marad pakolósnak, mert most felfedez, kell az neki.

Elzárni midnent, ami nem gyereknek való.

Felpakolni mindent, ami nem gyereknek való.

Tanítani, hogyha megnézte, és nem játszik vele, tegye vissza. Másfél éves a fiam, már néha segít azért visszapakolni pl. a legót, edényeket.


Amúgy elképzelni sem tudom, milyen az a gyerek, amelyik nem pakol. Ez már ilyen lesz mindig, najó, idővel megtanulja, hogy pakoljon maga után vissza, de mindig lesz nap végére valami, ami becsúszott a kanapé alá, mögé, stb.

2012. júl. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. 1 hozzászólónak: Kérem ne állítson be engem egy "brutális állatnak"! Nem vagyok az! Szóval akkor a lerámolás asztalról földre szórás természetes dolog. Nincs mitől tartanom?
2012. júl. 6. 22:53
 5/11 anonim ***** válasza:
1 vagyok: nincs mitől tartani, tényleg olvass utána, sokat számít ha tudod mi miért van!
2012. júl. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
szóval miért is van?
2012. júl. 6. 23:35
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért van, mert most fedezi fel a világot maga körül, és minden eszméletlen érdekes számára. Nincs a világon olyan egyéves, aki ne pakolna. Tiltani, pláne a kezére csapni teljesen felesleges: lelki sérült nem lesz tőle, de nem fogja tőle abbahagyni.

Én is azt tudom javasolni, hogy hagyd. Ami tényleg veszélyes vagy törékeny, azt zárd el, tedd számára elérhetetlen helyre, a többit meg hadd pakolja ki. Ha jobban belegondolunk, igazából semmi baj nem lesz abból, ha szétdobálja a fehérneműs fiók tartalmát. Csak a Te idegrendszered megy tönkre bele, ha folyton a nyomában jársz, és próbálod tiltani. Enélkül is abbahagyja.

Természetesen előfordulhat, hogy pár dolgot, amihez nem kéne, hogy nyúljon, nem tudsz elzárni, akkor azt következetesen tiltani kell, de ez tényleg csak kevés dolgot jelentsen, és tudd, hogy ezt is hónapokba telik, mire megjegyzi.


Pakolgató

(Varró Dániel)


Oly nagy a szekrény,

és csupa holmi!

Marha nehéz azt

mind kipakolni.


Sajnos a polcon

könyvek vannak,

véget vetni

nekem kell annak.


Mai svéd líra,

klasszikus angol,

Petőfi puffan,

a padlón landol.


Jókai összes,

Balzac, Stendhal,

Kundera, Hrabal is

a föld fele tendál.


Vár a fiókban

sok bugyi, zokni,

mind kidobálom,

így bulizok, ni.


Az ágynemütartó

sincs kipakolva…

Sosem ér véget

a kisbaba dolga.

2012. júl. 7. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én nem értek azzal egyett,hogy rákell hagyni a gyerekre.Mig én nem hagytm rá a gyerekre testvérem igen.Már 3 évesek a gyerekek ha eljönnek hozzánk nem tellik el 2 perc már minden játék a földön van.Van egy bizonyos határ amit meg kell szabni.A kisfiad hamarosan megfogja érteni,hogy nem szabad de egy kis türelem kell a részedröl.
2012. júl. 7. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

szia, most ez a korszak van, mindent pakol, ennek örülni kell, mert mutatja, hogy jól fejlődik, érdeklik a dolgok..képzeld el, ha csak ülne a sarokban, és bámulna rád, na az lenne igazán ijesztő...A pakolástól erősödnek az izmai, megismeri az anyagokat, hogy ha leesik vmi, akkor zörög, hangos, ha ráesik a lábára, akkor fáj, ilyenek...érted? ebből tanul, okosodik, neki most ez a dolga.

Nekem 2 éves most a lányom, és én azt csináltam, hogy a konyhába az alsó szekrényekbe tettem a műanyagokat, meg 1-2 kisebb rendes lábost, és azokat pakolhatta naphosszat.

A szobában is, amit elért, és veszélyes, vagy féltett dolog volt, azt elpakoltam, és helyére tettem az Ő könyveit, az alső szekrényekbe meg teleraktam a sapkákkal, kesztyűkkel(sálat ne! fulladásveszély!!), kisebb ruhákkal, amit kipakolhatott.

Állati jól elvolt, én nem aggasztottam magam, hogy a lakás olyan mint egy csatatér, nem érdekelt, mindig az volt a fontos, hogy jól ellegyen, ne sírjon.

most 2 éves, és segítséggel elpakol maga után!!!

hidd el, hogy minden amit csinál, és ez a jövőre is vonatkozik!!! még ha idegesítő is, azért van, hogy fejlődjön. Nekem most már a befőtteket pakolja ki-be, gyönyrűen:-))) meg hajtogatja a ruhákat...:-))

ha most nem hagyod pakolni, akkor később ügyetlen lesz, ráadásul egy csomó energiád elmegy arra, hogy magyarázol egy 1 évesnek, aki még nem képes agyilag felfogni, hogy mit akarsz!!!


Sok sikert!

2012. júl. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
értem. akkor pakolunk 1000-el! :D köszönöm a jótanácsokat
2012. júl. 7. 14:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!