Körömlakk kérdése:

"ver" a gyerekem?

Figyelt kérdés
Van egy kislányom másfél éves.Fél éves korától látszódott már rajta hogy ha valaki megnézte a babkocsiban elkezdtett ordítani, nem szereti az idegeneket.Ma már ez oa fajult, hogy ha egy idegen leginkább az idősebbek hozzáérnek elkezd csapkodni a kezével, érződik rajta hogy mérges begurul stb.Ami a legszomorúbb hogy kb 2 hónapja nem cska az idegenekkel csinálja ezt hanem a nagymamával is:( Amint meglátja nem akaro odamenni hozzá, csapkodja öt is nem engedi hogy felvegye.Ezek mitől lehetnek? A nagymamával minden héten találkozunk imádja az unokáját és nagyon rosszul esik neki!Mit tehetnék?Köszönöm a válaszokat
2012. júl. 6. 13:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem is csinálták ezt a gyerekeim,még apával is ha este hazajött.Nem vehette fel,nem adhatott puszit sem.Ha erőltette bizony az enyém is odacsapott.Apa kicsit meg is sértődött,de mondtam hogy ez el fog múlni,és így is lett.Ne erőltessétek,ha nem akar odamenni,tudom hogy nehéz,de el fog múlni.Mutassatok példát természetesen,Ti ha szoktatok puszit adni a mamával akkor látja a jó példát.Vagy ha nem puszizkodtok,akkor egy ölelést mindenképpen.Kicsi még,nem tudja kezelni az érzéseit,főleg idegenekkel szemben,az enyémek elbújtak ilyenkor:)Hogy pontosan mitől van nem tudom,de ez egy időszak.A férjemnek nehéz volt elmagyarázni,hogy attól még szereti a lánya/fia.Most boldogan rohannak elé.El kell mondani neki hogy a mama szereti,és szomorú hogy nem öleled meg stb-stb.
2012. júl. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm reménykedem hogy kinövi:)
2012. júl. 6. 13:23
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen a fiam..mindennap látja anyát és szeret is vele játszani de sokszor ha már meglátja vagy rá üt vagy ha épp a kezemben van mikor találkozunk engem üt..apával is ezt csinálja annyi kivétellel hogy akkor nem üt meg engem semmiképp csak apát mert apa nagyon mérges ha rámüt és ezt megtanulta a babám..de apát ettől függetlenül üti..ő nem sértődik meg rajta..még ki is neveti milyen méregzsák meg mindig mondja hogy bezzeg jövő nyáron majd mikor focizni akarsz jó leszek Én még Neked:)

Mamának is mondjátok hogy majd ha nagyobb lesz akkor meg megy bujni oda is ha vmit akar:) sztem nem kinövik(mert max a cipőjét meg a ruháját növi ki a gyerek) de ha nem tulajdonitasz tul nagy jelentőséget neki majd felhagy ezzel..

2012. júl. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

bár az én lányom nem verekedett,de volt időszak,mikor apához se ment oda nem vehette fel,nem tudta megszeretgetni,puszit adni.

és ugyan ez a papával,mamával/pedig mamát nagyon szereti/

de elnőtte,azt nem tudom megmondani mennyi idő után

2012. júl. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!