Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért érzem magam rosszul, ha...

Miért érzem magam rosszul, ha el kell kéredzkednem a munkahelyemről, ha beteg a gyerekem?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy eléggé új munkahely, 2 hónapja dolgozok ott. Sajnos, egy ideje van a kisfiamnak egy visszatérő szembetegsége, ezért sokat hiányzik. Elég jól meg tudom oldani a felügyeletet, 2 napot maradtam itthon vele idáig. De most megint beteg, és itthon kell vele maradjak, és olyan nehéz betelefonálni és elmondani, hogy hadd maradjak itthon, még akkor is ha megértőek...dolgozó anyukák, hogy vagytok ezzel a dologgal?
2012. jún. 18. 07:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát nehezen tudom megoldani,de megtudom.Kislányom 3-4 éves volt,amikor annyira legyengült az immunredszere,hogy folyton beteg volt.Reggel pl. bevittem,2 óra múlva telefonáltak,hogy azonnal menjek érte,mert 40 fokos láza van.Na ekkor én kapom a sátorfámat,és rohanok a gyerekért...Nem nagyon érdekelt,hogy elengednek-e a munkahelyemről,amikor a lányom 40 fokos lázzal van az oviba.Rohantam..Persze a főnököm utólag megértette!:)
2012. jún. 18. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát igen, ez nem jó helyzet. Nem szeretik ha hiányzunk. Ferde szemmel néznek az emberre. Meg főleg hogy nem régóta dolgozol ott. Egy darabig nem fognak szólni, csak rendszer ne legyen belőle. Nekem szerencsém van(volt), mert 8 éve dolgozok a m.helyemen, és elnézőek velem.
2012. jún. 18. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem is csak arról van szó, mert a főnök és a főnökasszony is jólelkű, emberséges, de akkor is...torokszorító érzés. Nagyon nehezen találtam állást, és nem szeretném elveszíteni a munkahelyemet. Persze, a gyereket sem fogom betegen oviba küldeni..ördögi kör. Mert hiába van 42 nap gyerekápolási táppénz, azért az ember mégiscsak rosszul érzi magát.
2012. jún. 18. 07:36
 4/5 anonim ***** válasza:

Én csak időszakosan dolgoztam. Viszont a munkám olyan, hogy ha elmegyek és dolgozom, akkor fizetnek, ha nem, akkor nem, és esélyes, hogy legközelebb nem is hívnak.

így én gyerek miatt még nem hiányoztam, csak késtem, azt is max kétszer az 5 év alatt.

Meg kellett oldani, sajnos jobb esetben a férjem maradt otthon, vészhelyzetben anyósom vett ki szabadságot, ha nem ment máshogy...

De én is rosszul érzem magam olyankor, ha mással kell lennie a beteg gyerekemnek. :o(

2012. jún. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hidd el, legtöbben így vagyunk vele. Az én főnököm is megértő és soha nem volt ebből probléma, de én is nehezen tudom csak elmondani neki, hogy otthon kell maradjak. Pedig én is többnyire meg tudom oldani a felügyeletet, csak akkor kell otthon maradnom, ha olyan baja van, hogy én kellek (pl. lázas, elesett). Talán ez azért van, mert sok helyen úgy gondolják, az ember lóg, pedig hát dehogy! De szerintem ez van bennünk is, ezért kellemetlen a főnökkel beszélni ezügyben.
2012. jún. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!