Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam szeptemberben kezd a...

Kisfiam szeptemberben kezd a bölcsödében, még cicin alszik el délben, ott fog tudni magától elaludni?

Figyelt kérdés
A bölcsödei gondozók elég negatív viszonyultak a dologhoz, pedig már több anyukától hallottam, hogy a többség elve alapján elaludt cici nélkül. Esetleg leszoktatás kapcsán bevált trükk - hogy el tudjuk hagyni a déli cicin elalvást?
2012. júl. 6. 09:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Megszokja majd ne aggodj de azert kicsit furcsallom, hogy negativan allnak hozza. Az en kisfiam igaz nem cicin aludt el de csak hintaba. Tudom en voltam az orult, hogy raszoktattam de a hintaba olyan jokat aludt ebed utan a kisagyban viszont csak 30-40 percet. :( Igy mikor bolcsire kerult a sor nem volt hinta. En is feltem, hogy mi lesz de megnyugtattak, hogy ne aggodjak ok mar minden "extrem" esettel talalkoztak sot el sem hinnem ha meselnenek. :) Szoval negativan semmikeppen nem alltak a dologhoz. Mondtak, hogy ha nem tud alduni, ne aggodjak, nem hagyjak sirni mert annak semmi ertelme ha felveri a tobbi gyereket. Majd kiviszik addig vagy atviszik masik terembe jatszani. Ez igy is lett mert sajnos a fiam nem tudott aludni az elso heten. Hianyzott a hinta. :( Ennek az lett az eredmenye, hogy mikor delutan 3-kor mentem utanna (regge 9-tol jar du. 3-ig) olyan faradt volt, hogy az autoba bealudt es este 6-7-ig aludt. Igy gondolhatod, hogy 11-ig eselyunk sem volt letenni es reggel 8-kor alig birtam ebreszteni. Tiszta kaosz volt az elso het. De minden kezdet nehez sajnos meg nekunk felnotteknek is. A bolcsis gondozok mondtak, hogy ragadt le a szeme delben mert annyira faradt volt a sok uj jatektol, szaladgalasztol, ingertol... de megsem volt hajlando aludni. Aztan a masodik heten hetfon o is ment a tobbi gyerekkel aludni szo nelkul. Megtort a jeg. Es azota is megy. Ennek mar masfel eve. Gondolom egy het kellett neki, hogy feldolgozza es rajojjon, hogy igy is lehet aludni. :) Attol a pillanattol otthon is a kisagya alszik a hintat meg elpakoltuk.
2012. júl. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanígy volt. Augusztus végén töltötte a fiam a 2 évet és októbertől ment bölcsibe. Ő is csak cicin aludt el délben, este is, éjszaka is felkelt többször cicizni, sőt még reggel is kapott. Több helyről hallottam, hogy nem gond, mert majd a bölcsiben úgyis leszokik, ha nem vagyok mellette, így gondoltam ez rendben is lesz. Aztán a bölcsis nénik mondták nekem, hogy próbáljam mindenképpen leszoktatni, mert hatalmas törés lesz a gyereknek így a bölcsikezdés, se cici, se én nem leszünk neki. :( Így próbáltam leszoktatni. Iszonyatos kínlódás volt. Ő sírt, mert nem értette, hogy hol a megszokott cici, én meg sírtam vele, mert tudtam, hogy mennyire rossz neki. Próbáltam én mindent, ölben ringattam, vittem babakocsival délben sétálni, hogy elrázzam a fenekét, vittem ölben is. Énekeltem, meséltem, tévét néztünk, próbáltam vizet, tejet, kakaót adni helyette, amit csak hallottam mindent próbáltam. De kínkeserves volt! De 2 hét brutalitás után azért csak sikerült neki elaludnia. Sokat mondtam neki, hogy már nagyfiú, jön a bölcsi, nem lesz anya mellette. Senkinek nem kívánom. Bölcsi előtt 2 héttel sikerült leszoktatni. Ha a következő gyermekem is ilyen cicis lesz, nem hagyom az utolsó pillanatra a leszoktatást. Egyébként ez után az estit hagytuk el, az már elég könnyen ment, de mikor éjszaka megébredt, csak a cicivel aludt vissza, majd azt is elhagyta. A lényeg, hogy novemberre teljesen leszokott. Az esti-éjszakait már nem is erőltettem, csak akkor kapott ha kérte, illetve akkor is mondtam, hogy fáj anyának, már elfogyott a tejcsi és ő meg már nagyfiú. Egy idő után csak puszit adott rá, megsimagatta és hozzámbújt.
2012. júl. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kisfiam úgy ment fel bölcsibe, hogy még szintén szopizott a délutáni alvás előtt. Nem bírtam tőle elvenni, iszonyatosan üvöltött. Többen mondták, hogy ne aggódjak miatta, nem lesz gond.Így is lett, ott nem kérte, nem is hiányolta. Annyi, hogy az első hónapban nem aludt egy percet sem, csak szegénykém sírdogált az ágyban, még le sem feküdt. DE nem a cici miatt, hanem a bölcsi miatt. 3.héttől aludt ott. Onnantól kezdve nem kérte itthon sem a cicit ha itthon voltunk mert beteg volt vagy ugye hétvége. 25 hónaposan elvettem tőle az esti elalvás előtti szopit is. Az első nap volt nehezebb, de nem sírt csak nyekergett. 2. nap már könnyebb voot, 3. napon már nem is kereste. Pont 2 évesen kezdte a bölcsit.
2012. júl. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, aranyosak vagytok. Kicsit jó érzés, hogy nem vagyok egyedül ilyen problémával.

Az én kisfiam azért elalszik ha nem vagyok otthon, de álmos a párom kezébe például.


Sajnos pont olyan gondozót fogtunk ki, aki csak 1 éves korig tartja egészségesnek a cicit, meg nem elég megértő...


Hát most én mesével próbálom az altatást délben, de a végén mindig a cicit akarta, mindig mondom neki hogy miért, de eddig sok siker nincs...

Próbáltam a cumisüveggel is, de kilökte a kezemből és sírt ha meglátta....


Nagyon aggódok miatta, mert én sem akarom hogy nagy trauma legyen számára a bölcsöde, és a sok más, de sajnos muszáj vissza mennem dolgozni a család megélhetése miatt.

2012. júl. 7. 07:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!