Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Antibiotikum szedése mellett,...

Antibiotikum szedése mellett, ha a gyereked nem levert, jól érzi magát és nem elesett, mentek valamerre?

Figyelt kérdés
Úgy értem játszótérre, kirándulni, strandra... Tegnap óta kapja az Augmentint, mert az orrmandulája meg van duzzadva, váladék csordogál a torkába. Viszont semmi baja látszólag, eleven, jól érzi magát és sokat játszik. Mit szoktatok ilyenkor csinálni?

2012. jún. 29. 14:43
 1/10 anonim ***** válasza:
34%

Antibiotikummal kerülni kell a napfényt, most pedig ugye...

Ha még nem lázas, a sok mozgás, ugrálás hatására az lehet, így én megpróbálnék a fenekemen maradni még 3 napig.

És ha elfogasz egy jótanácsot, egy sima manduladuzzanatra ne engedd legközelebb, hogy Augmentint adjanak, ami egy kifejezetten széles spektrumú antib., tüdőgyulladástól a hüvelygombáig.

Napi 2*3 golyó Mercurius Solubilis C15-ös homeós golyó 48 óra alatt csodákra képes!

2012. jún. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
17%
Az én lányom 2,5 éves, jelenleg ő is Augmentint kap, mert tüszős a mandulája. Kedd óta kapja, tehát még csak a kúra közepén tartunk. De mivel láza nincs, és jól érzi magát, így minden nap elmegyek vele játszótérre, vásárolni, barátaival bandáznak, biciklizünk. Ha nincs a tiednek láza, nyugodtan viheted, nem kell a lakásban tartani. Mennyi idős a te gyereked?
2012. jún. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
3 éves. Bölcsis volt, tehát közösséghez szokott kislány. Elfogadom a jó tanácsot természetesen, csak ezt fül-orr-gégész írta fel nekünk, mert készülünk majd orrmandula műtétre. Sajnos látszólagos jobbanlét nem elég. Egész évben ilyen volt, nagy, duzzadt orrmandulás és váladékos, akár milyen homeos bogyót is adtam neki!
2012. jún. 29. 15:08
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

ha nem fertőző betegség miatt kapja akkor elméletileg lehet vinni, de napra nem ajánlott kivinni, gy a kánikulában nem vinném ki.


off: 2. válaszoló, tüszös mandula gyulladással játszótérre? te milyen kedves vagy, ha már beteg a gyereked, legyen mindenki másé is? grrr és még le is írod :S ki nem állhatom az ilyen gonosz szülőket!!!

2012. jún. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az én fiam is most esett át mandulagyulladáson. Audmentint kaptunk mi is.

És játszóterezni nem voltunk, de árnyékban sétáltunk kicsit, mikor már nem volt lázas.

A lányom meg három napja 39 fokos lázzal küzd. Doki szerint nincs semmi baja:-(

2012. jún. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, tehát napfényt kerüljük és mivel nem fertőző késő délután azért kimehetünk a játszóra! Köszönöm még egyszer a tanácsokat, bár nem volt túl egyöntetű! :)
2012. jún. 29. 15:37
 7/10 anonim ***** válasza:
Én nem vinném, egyrészt mert nem akarom, hogy más gyereke beteg legyen. Másrészt pedig az Augmentin mellékhatása a híg folyós hasmenés, ami napi 3-4 alkalommal azért előfordul, míg a kúra tart.
2012. jún. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Neki nincs híg széklete, napi 2*1 Normaflort kap, tízóraikor és uzsonnakor.
2012. jún. 29. 15:41
 9/10 anonim ***** válasza:
Attól, hogy Normaflort kap, még a híg széklet előjöhet :(, még csak tegnap kezdtétek szedni, még el sem kezdett hatni.
2012. jún. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ok, bocs, igazad van!
2012. jún. 29. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!