2-3 év közötti gyermeketeknek meg kell fognia mindig a kezeteket séta közben?
Ebben a kérdésben nem értünk egyet férjemmel.Szerinte mindig fognia kell kislányunknak valaki kezét, én viszont néha szabadlábra engedem.Ha egyedül megyek ki lányommal, és pici testvérével, akkor tolok ugye egy babakocsit, gyakran viszem lányom motorját, amikor inkább sétálni akar,ha vásárolunk, akkor szatyrot is, illetve a lányom nagy plüssállatát is mindig magunkkal visszük, mert anélkül nem megy sehova.Ilyen esetben nem tudom fogni mindig a kezét.
Belvárosban lakunk, forgalmas helyen, de szerencsére lányom ügyes, nem tér le a járdáról, zebra előtt megáll, szóval ügyesen közlekedik gyalog.Annyi a gond, hogy néha előre szalad pár métert, de látószögen belül marad, illetve messzire, autók közelébe már nem is engedem egyedül szaladgálni.
Mi lakótelepen lakunk bp-en. Itt vannak sétáló utcák, ott természetesen nem fogom a kezét. Vannak olyan járdák, aminek parkoló az egyik oldala, emeletes ház a másik. Ott sem fogom a kezét. Van két forgalmas, 2*2 sávos valahol 2*3 sávos út, amellett... hát nem is tudom. Ment már rajta motorral, akkor nyilván nem fogom a kezét, anyukám meg hüledezik, ha egy kicsit előre megy... amikor gyalog megyünk azt hiszem igen. Mindig fogom.
Azt hiszem attól tetszem a forgalmas utat függővé, hogy mennyire zajos. Belvárosban nem járunk, ott ugye szűk járdák vannak de az autóút sem forgalmas a parkoló autók miatt, ott valószínű, hogy a ház mellett menne belül, akkor nem fognám a kezét.
De: kezdetektől úgy volt szoktatva, hogy úttest előtt megáll és megfogja a kezem. És ez szigorúan vonatkozik arra is, ha motorral vagy futóbicóval megy. Úttest előtt állj, kérem a motort és a kezét. Ezt már nem is kell mondani neki. Még egy parkolóból sem engedek, akkor is le kell szállnia a motorról, ha csak egy parkolón megyünk át, az is úttest.
Hozzáteszem a fiam nyugodt természet, sosem volt gond ebből, ha elszalad, akkor megáll ha szólok neki, vissza is jön. 2,5 éves, és mióta gyalog megyünk így közlekedünk. Szerintem fontos, hogy bízzak benne, és ne ijedezzek meg hüledezzek, ha pár méternél messzebb van tőlem. A bejáratott útvonalakon (pl. bölcsibe, vagy hazafele) vannak vonalak (útrpedések a járdán :o)) ahol meg kell állnia, és ügyesen be is tartja. Soha nem volt még hiszti ebből. Ha meg olyan helyen megyünk, ahol tényleg kell kézfogás, előre mondom neki, és akkor is fogom a kezét, ha ő rángatná és tiltakozna. Én vagyok még azért az erősebb, nem is harcol sokáig...
Szóval szerintem ha kezdetektől így "nevelted", nem vagy felelőtlen. Akkor lennél az, ha a lányod nem tudna viselkedni az utcán és így sem fogod a kezét...
Én azt gondolom, hogy akit még 2-2,2 évesen is főleg babakocsiban tologatnak a kényelem miatt, hogy ne kellejn rá "vigyázni", azoknak a gyerekeknek kell fogni a kezét mindenhol.
Az én kisfiam nem a kézfogós típus, így ha átmegyünk az úton akkor felveszem, de a járdán mellettem sétál. Keskeny járdán felveszem.
Láttam már anyukát aki hámot tett a gyerekre és annak a végét felakasztotta az esernyőbabakocsira. Nem mondom, hogy szép látvány, de szerintem mindenképp jó megoldás.
Meg vannak ezek mai-taiek, ha nem nehéz a pici akár azt is ki lehet próbálni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!