Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen meséket olvastok a...

Milyen meséket olvastok a 3,5-4 éves gyermeketeknek?

Figyelt kérdés
Ha kérhetem, a könyv címét és a kiadót is írjátok meg. Nem tudom eldönteni, hogy mennyire kell, hogy képekkel teli/babás képes legyen a mesekönyv, illetve olyan klasszikusokat keresek, ahol a mi általunk ismert vége lesz a történetnek, s nem írták (finomították) azt át. De természetesen a különböző sorozatok (Pöttyös Panni és társai) is érdekelnek.

2012. jún. 27. 13:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Feketű Csabától a Kócos kalandjai most a sztár. A kiadót nem tudom... Pont jó az arány a képek és a szöveg között, sok-sok állat van benne, ami a lányomnál létkérdés. Nem babás de nem is olyan nehéz, mint a klasszikus mesék.
2012. jún. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én címeket fogok írni, most arra van időm, aminek tudom fejből a kiadóját azt leírom:

Anna, Peti, Gergő sorozat Alexandra kiadó

Bogyó és Babóca sorozat, Alexandra

Trixi könyvek sorozat

Benedek elek mesék, (ezek nem képesek)

Pöttyös Panni

mindenfajta képregényt nagyon szeret

2012. jún. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Anna, Peti, Gergő

Bogyó és Babóca

Boribon és Annipanni

Kippkopp sorozat

Vidám mesék

2012. jún. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam a Disney meséket szereti. (Pinocchio, Dzsungelkönyve stb)

Ám ami újabban a kedvence, a Maszkabál. Megvan az első és második kötet is, kívülről fújja mindkettőt.

Belinkelem

[link]

2012. jún. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

- Bogyó és Babóca sorozat

- Boribon sorozat

- KippKopp sorozat

- Kisvakond sorozat

- Trixi könyvek sorozat, különösen nagy kedvenc Prücsök Tücsök kalandjai


- Verses állatmesék sorozat

- Bóbita :)

- Icinke-picinke népmesék óvodásoknak

- Tesz-vesz város


Hú nagyon sokféle van. Van amelyikben alig van kép, az sem zavarja :) Dallamos legyen, és ne 5-6-7 oldalas.

2012. jún. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ. Őszintén szólva, az Anna,Peti,Gergő már az agyamra megy. A Boribon, Kipp-kopp, Kisvakond nálunk már lefutott. Az első kettőt 2 éves kora körül olvastuk, a harmadikból tavaly karácsonyra kapott párat, de ha havonta egyszer elővesszük, sokat mondok.

A Maszkabált és a Kócos kalandjait nem ismerem, de majd beleolvasok könyvesboltban. Ami a napokban megkapta a szemem, az a Hisztismesék és a Rosszcsont kisautó (vagy valami hasonló a címe, de különféle csínytevéseket elkövető járművekről szól). Klasszikus népmesét/Grimmet és társait viszont nem találok ilyen kicsiknek emészthető formában. A könyvtárból már sikerült olyan Grimmet kivenni, amit imádott, de sajnos azt már nem lehet kapni.

Tegnap elővettük a Sün, akit meg lehet simogatni című könyvet (szerencsére jó pár mesekönyv megmaradt még a gyerekkori gyűjteményünkből, illetve a jóval nagyobb unokatestvér már végképp kinőtte ezeket, így rengeteg könyvet kapunk) , de ezek az állatmesék már nem kötik le. Szóval bajban vagyok, mert úgy érzem, megrekedtünk egy ponton, s nem tudom, merre tovább. Ja, s a legjobb, hogy a könyvesbolti eladó is csak hümmög.

2012. jún. 29. 16:00
 7/7 A kérdező kommentje:
Ja igen, s a Tesz-vesz város sorozatból is találtam egy egész jót.
2012. jún. 29. 16:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!