Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2-3 év közötti gyermeketeknek...

2-3 év közötti gyermeketeknek meg kell fognia mindig a kezeteket séta közben?

Figyelt kérdés

Ebben a kérdésben nem értünk egyet férjemmel.Szerinte mindig fognia kell kislányunknak valaki kezét, én viszont néha szabadlábra engedem.Ha egyedül megyek ki lányommal, és pici testvérével, akkor tolok ugye egy babakocsit, gyakran viszem lányom motorját, amikor inkább sétálni akar,ha vásárolunk, akkor szatyrot is, illetve a lányom nagy plüssállatát is mindig magunkkal visszük, mert anélkül nem megy sehova.Ilyen esetben nem tudom fogni mindig a kezét.

Belvárosban lakunk, forgalmas helyen, de szerencsére lányom ügyes, nem tér le a járdáról, zebra előtt megáll, szóval ügyesen közlekedik gyalog.Annyi a gond, hogy néha előre szalad pár métert, de látószögen belül marad, illetve messzire, autók közelébe már nem is engedem egyedül szaladgálni.


2012. jún. 28. 16:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%

Felelőtlen vagy.


Kicsi még egyedül közlekedni ilyen helyen.


Parkban mehet egyedül,de járdán út mellett,ahol bármikor leszaladhat akármilyen ügyes,nem engedem el a kezét,akárhogy hisztizik.

2012. jún. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Én még a 3,5 évesen kezét is megfogom ha olyan helyen megyünk pl. közvetlen út mellett, vagy ha zebrán megyünk át. Pedig ő is nagyon ügyes. DE gondolnak egyet, és már az úton is van, vagy lelép a járdáról.
2012. jún. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Ha úton megyünk át, zebrán, vagy állunk egy jelzőlámpánál és várjuk a zöldet akkor természetesen én is megfogom a kezét,de amikor járdán megyünk,sétálóutcán ligetes részben, emeletes házak között, akkor nem mindig fogom.
2012. jún. 28. 16:38
 4/14 anonim ***** válasza:

3 éves múlt a fiam, de én is mindig fogom a kezét ha sétálunk. Mellékutcában elengedem, de nem mehet akkor sem el mellőlem. Nálunk is van kisbaba, de olyan nincs, hogy az út menti járdán ne fogjam a kezét. Akkor otthon marad a játék, ráér a nagybevásárlás. Nem ér semmi annyit, mint a gyerekem élete.

Persze azt gondolod a lányodról, hogy megbízható ilyen téren. De mi van, mondjuk ha meglát egy kismadarat az úttesten, vagy az egyik háztól vagy a parkból kigurul egy labda az útra? 100%-ig biztos vagy benne, hogy felmérné a helyzetet, mielőtt odaszalad érte? Ennyi idősen még erre nem képesek, szerintem. TE DÖNTESZ, de azért ő még csak gyerek és nem felnőtt. Okos, ügyes, szófogadó, de csak gyerek.

2012. jún. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Az enyém 2,5 éves és mindig fogom a kezét, ha az utcán sétálunk. Viszont épp ezért nagyon gyakran viszem parkba, játszótérre, hogy tudjon szabadon futkározni. Mondjuk az én kislányom nem bánja, ha fogom a kezét, és nincs kistestvére, szóval neked tényleg nehezebb lehet. Én ha muszáj, olyan helyen engedném el a kezét, ahol nincs pár méteres távolságban autó, és ha tudom, hogy max. 2 méterre megy tőlem. Végülis ha motorozik, akkor sem fogjuk ugye a kezét, mégsem megy el, legalábbis a mi lányunk. Szóval én autókhoz közel és nagy tömegben nem engedném el a kezét. (Akkor sem, ha megáll a zebránál, mert mi van, ha legközelebb nem áll meg? Mert nem figyel, vagy mert meglát egy apró játékot az úttesten?)


A szatyrát, plüssállatát nem tudod a babakocsiba rakni?

2012. jún. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

meg kell fogni ha tetszik ha nem

babkocsira vegyél testvérfellepőt azzal is biztonságos!!!

én is nehezen sétálok vele kézen fogva (mert ugye nálunk miért lenne járda

)

út szélén megyünk ha van járda rámegyünk

igy mindig meg kell fogni a kezét

2012. jún. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nagyon gyerek fuggo. A kisfiam 28 honapos es en nem tudnam szabadjara engedni. O olyan kis orokmozgo es szeleburdi, hirtelen pattan. Siman meglat valamit ami tetszik neki es odaszalad. O meg nem tudja felmerni a veszelyt. Persze tudja, hogy a jarda a setalasra valo, az uttesten autok vannak, vigyazni kell a biciklikre... Ez mukodik is de, ahogy meglat valami erdekeset akkor egybol cselekszik mielott atgondolna, ugyhogy resen kell lenni. Az a baj meg vele, hogy barmi elterelheti a figyelmet es lelephet a jardarol anelkul, hogy o maga eszrevenne.
2012. jún. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Hát lehetséges, hogy én nem vagyok eléggé elővigyázatos.Talán mert még nem történt soha baj, illetve nem volt veszélyes szituáció...

Még annyi kérdésem lenne, hogy Ti mennyire laktok forgalmas helyen, illetve Budapesten?Mert mi nem ott lakunk, kisebb városba, igaz belvárosban, ami ugye a legforgalmasabb rész, mégse közvetlenül út mellett kell közlekednünk.(kivéve, ha ott van dolgunk, de ha csak játszótérre vagy sétálni megyünk, azt autóktól elzárt területen tesszük meg).

2012. jún. 28. 17:43
 9/14 anonim ***** válasza:

hát akkor én is felelőtlen vagyok,mert én sem fogom mindig a fiam kezét.2,5 hónap múlva lesz három éves.nem is engedné,ha nem akar kézenfogva jönni,akkor visít,tépi ki a kezét.mi nagyvárosban lakunk,forgalmas út mellett.DE. a járda és az út között van egy kerékpárút,a kerékpárút és a járda között 2 méter széles füves sáv.nem távolodik el tőlem nagyon messzira 2-3 méter.ha szólok,azonnal megáll.biciklitől,autótól fél,így nem szalad ki,akármit lát.illetve figyelek nagyon,és ha messzebb eltávolodna,szólok,hogy álljon meg,és megáll.

a lakótelepen a házak között viszont egyben van a kerékpárút a járdával,ott már jobban féltem,mindig figyelek hátra is,hogy jön e biciklis,mert úgy mennek,mint az állat,komolyan a saját épségemet is féltem sokszor,nemhogy a gyerekét.

sárga vonallal van elválasztva a kerékpárút rész,oda soha nem megy.ha szemből jön egy kerékpáros,azonnal megáll,és odajön hozzám.sok melóba telt megtanítani ezeket,de bízom benne,mert akármi van,soha nem szalad le a járdáról.

a zebrán amikor megyünk át,akkor szalad a kezemet fogva,hogy minél hamarabb a járdára érjünk.


volt egy esetünk,ami nagyon felháborított.egy kerékpáros jött mögöttünk,a fiam ment mellettem,de nem fogta a kezem,én telefonáltam.a járdán jött a biciklis úgy,hogy a kerékpárút két méterre volt.szóltam neki,hogy jó lenne,ha nem a járdán közlekedne,mikor van kerékpárút.erre még neki állt feljebb,közölte,hogy nem kéne telefonálni.mondom neki,hogy gyalog sétálok a járdán,nem autót vezetek,nehogy már ne telefonálhassak csak azért mert lusta áttekerni a kerékpár útra.

sajna ilyen világ van,senki nem figyel senkire

2012. jún. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Járdán, ha ő megy belül, akkor nem muszáj. Úttesten átkeléskor mindig. Ha elszaladgál, akkor járdán is természetesen.
2012. jún. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!