Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan csillapítsam a lázát?...

Hogyan csillapítsam a lázát? Jól csinálom?

Figyelt kérdés
Kislányom augusztusban lesz három éves.Szerencsére még nem volt lázas beteg.Sajnos sikerült összeszednünk egy mandulagyulladást és az is kiderült,hogy a köhögésekor sajnos befullad.Kapott antibiotikumot és a fulladásra is gyógyszert.A baj az,hogy két napja iszonyat magas a láza (39-39,8 közötti) és egyszerűen nem tudom huzamosabb ideig kordában tartani.Éjszaka kúpot kap,hogy ne kelljen keltenem,ilyenkor váltva kapja a germicid és a nurofen kúpot négy óránként.Nappal nurofen szirupot kap,de ez sem viszi lejjebb a lázat 38,8 alá,ilyenkor állott vízes borogatást teszek a testére kb. 10 percre,egyszer cserélem is közben.Jól csinálom?Nem sok a négy óránkénti gyógyszer adás?Meddig adható négy óránként,egyáltalán adható-e,mert éjszaka is alig tudjuk a négy órát kivárni,mert majdnem 40 fokra felkúszik a láz.Hány napig adható és mikor válik ez már nem normális dologgá?Mikor kell feltétlenül orvoshoz vinnem újra?Aggódok nagyon és nincs ezen a téren tapasztalatom.az orvos azt mondta,hogy sajnos mandulagyulladásnál magas lázra számíthatunk,feleslegesen az orvoshoz sem szeretnék rohangálni.Tapasztaltabb szülők kérlek segítsetek tanácsaitokkal!Előre is köszönöm!
2012. jún. 25. 14:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Főleg kisgyermeknél ha tartósan lázas súlyos következményei lehetnek, nem beszélve ha 40 fokra is fölmegy. Minél előbb vigyétek orvoshoz!
2012. jún. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szia,tegnap voltunk vele orvosnál,kórházba nézték meg.De akkor betelefonálok újra,hogy nézzék meg.Azt mondták,hogy iszonyat csúnya a torokmandulája és felkészítettek,hogy nagyon magas lázzal fog járni,de azt nem mondták,hogy hány órán keresztül normális ez.Én is ettől félek,hogy már második napja négy óránként nyomom a lázcsillapítót és a priznicelést.Félek,hogy nehogy még a végén tüdőgyulladást is kapjon.Most először sikerült levinnem 38,3-ra a lázát,kb. fél órája tartja ezt a hőt és bizony sokkal virgoncabb lett.De hát tudom,hogy ez max. egy óráig tartható állapot,utánna felmegy újra.És sajnos a gyógyszer önmagában nem elég soha.Lehet,hogy hozzászokott a szervezete?
2012. jún. 25. 15:06
 3/6 anonim ***** válasza:

Ülőfürdőt nem próbáltál? Az lehet hogy hatásosabb, mintha csak borogatnád.

Beleülteted a kádba olyan hőmérsékletű vízbe, amilyen láza van és fokozatosan hűtöd neki a vizet kb. 30 fokig.

Persze gyógyszerfüggő, mert van amelyiket ritkábban lehet adni, de 3 óránként másfajta hatóanyagú lázcsillapítót lehet használni, ha köztes időben is magas, akkor ülőfürdővel.

Legalább is az én fiamnak így tanácsolták, mikor nem tudtunk megbirkózni a lázzal.

Jobbulást kívánok!

2012. jún. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szia,köszönöm a te válaszodat is!De napközben szoktam hűtőfürdőzni is és így tartunk itt.Most boldog vagyok,mert tartjuk a 38,5 körüli hőt már elég rég óta.Reménykedek nagyon,hátha nem megy már feljebb!Akkor a germicidet és a nurofent váltogatva adom neki!Köszönöm mindkettőtök válaszát!
2012. jún. 25. 16:02
 5/6 anonim ***** válasza:

Makacs láznál lehet váltva adni.


Sajnos most ilyen magaslázas vírusok vannak, mi is épp benne vagyunk a 3 gyerekkel. 2 nap után kezd kb enyhülni úgy látom. A nagylány most 4. napon már teljesen láztalan. A középső 3. napja, neki már hat 6 órán keresztül is a csillapító. A kicsi tegnap kezdte csak.


Gyors gyógyulást nektek!

2012. jún. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen és remélem ti is jobban vagytok már!!!Nekünk kórház lett a vége.Még aznap bevittük és azonnal felvettek minket,algopyrint kapott vénásan és inhalálták őt,mert kruppos rohamot is kapott többször is.Két napot voltunk bent,láztalanul adtak ma minket haza.Nagyon jó döntés volt,mert ilyen szakszerűen nem tudtam ellátni a picit.Most itt rosszalkodik,mint ha mi sem történt volna.És képzeljétek,hogy a cataflam cseppel csillapították a lázat már az utolsó pár alkalommal.Nagyon klasszul levitte.Nekem senki nem mondta,hogy az lázcsillapító is,a kórházba tudtam meg,hogy erre is lehet használni.
2012. jún. 27. 18:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!