Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » ADH-s gyermek túlpörgése...

ADH-s gyermek túlpörgése esetén milyen módszerrel segíthetek neki a lecsillapodásban, hogyan akadályozzam meg, hogy ilyen szinten túlpörögjön?

Figyelt kérdés

Kisfiam hiperaktív (6 éves) ,tegnap a játszótéren a többi gyerekkel játszott ,mely közben egyre gyorsabban és egyre gyorsabban szaladgált körbe -körbe,a haja csuromvizes volt a kis arca nagyon piros ,próbáltam szépen egy picit leültetni,hogy pihenjen,de csak zavartan nevetett,rám sem nézett és futott volna tovább,már-már attól tartottam,hogy el fog ájulni,már nem is a többi gyerekkel játszott,hanem mellettük ugyan,de a saját világában,olyan volt mint aki képtelen belátni,hogy meg kell állnia,mert különben baja lesz.


Végül kivontam a helyzetből határozottan és hazavittem,itthon ezek után még a szokásosnál is sokkal nyugtalanabb ,túlmozgásosabb,provokatívabb ,tovább folytatta azt a fajta zavart nevetésést,amiről én már tudom,hogy a végstádiumban csinálja ezt amikor már nem ura saját magának,amikor túlpörgött.


Úgy érzem az én hibám is,hogy ilyen állapotba került,mert nekem valahogy nem szabadna engednem,hogy ilyen állapotba kerülhessen.


2012. jún. 17. 11:24
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem amikor látod, hogy bizonyos mozgást elkezd, ami túlpörgetheti, figyelj nagyon és még az elején kapd el.

Ki kell magából adja mindenféleképpen, tehát ne fogd le, hanem próbáld átvenni az irányítást, és amilyen mozgást épp elkezdett, ahhoz hasonlót csináltass vele tudatosan.

Pl. hívd a hintára, és csavard azt fell, és pörögjön le, vagy fogd meg a kezét, vagy válla alatt, és pörgesd meg.

Ezt egy foglalkozásterápiás hölgytől hallottam. Kisfiunk egyszer olvasás órán úgy ült a székén, hogy feltérdelt, és a fejét lógatta le, átnézve a szék alatt. Ekkor mondta, hogy ilyenkor erre a mozgásra van szüksége, ki kell vinni néhány percre, és álló helyzetből lehajoltató gyakorlatot csináltatni vele.

Ha van diagnózisa a kicsidnek, akkor ahol azt adták, ott kérhetsz tanácsokat is.

2012. jún. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!