Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogysn "akadályozzam" meg,...

Hogysn "akadályozzam" meg, hogy bántsák egymást?

Figyelt kérdés
Lánykáim 10hónaposak. Sokszor előfordul, hogy húzzák egymás haját, karmolásszák a másikat és néha ütik is egymást! Ilyenkor szólok nekik ne "verekedjenek", bár tudom nem értik meg. Szétválasztom őket, de 5perc múlva újra megtalálják egymást.Elzárni nem akarom őket egymástól, de valahogy mégis szeretném elkerülni a hasonló baleseteket! Mikor fogják megérteni, hogy fáj a másiknak amit csinálnak?
2010. febr. 2. 16:55
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szólj rájuk, ha megütik egymást,menj oda fogd meg a kezüket és mond h nem szabad mert ez fáj a másikak és simizd meg az arcukat egymás kezével:D


Mondjuk nemtudom mennyit hat,de minden bizonnyal többet mintha semmit nem tennél:)Amúgy én unokahugommal ...fúúú tettlegességig fajultunk,volt h ő beleharapott a hátamba én meg cserébe homokot dobtam a szemébe.Nem csináltak velünk semmit,senki senkit nem védett,magunk között lerendeztük ^^



Ők is majd jók lesznek csak még kicsit ^^ Addig is legyél türelemmel és figyelj rájuk h nehogy maradandó sérüléseket okozzanak egymásnak ^^

2010. febr. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én azt tanácsolnám, hogy hagyd őket, amíg nincs sírás. Ők maguk közt lerendezik a dolgokat. Ilyenkor már megértik, hogy nem szabad, csak egyszerűen nem érdekli őket. Azonban az még elég messze van, hogy más szempontjából is szemléljék a verekedést. (Kisiskoláskorig minden gyermek decentrált, azaz egy szempontot, a sajátját képes figyelembe venni.) Így nem is értik, nem érdekli őket, hogy másnak milyen rossz érzés, ha végig karmoljuk az arcát. Türelem és kitartás. Egyelőre ez segít.
2010. febr. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!