Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan csináljan helyesen és jól?

Hogyan csináljan helyesen és jól?

Figyelt kérdés

A párom ma itthon volt, nem kellett neki bemenni dolgozni, én még jelenleg nem dolgozok és már egy jó ideje jár a gyermekünk a bölcsibe fél napra. Igazán most szokik már be végleg úgy tűnik. Betegségileg is meg amúgy is. Erre ma reggel már nem bírtam a gyerekkel az apja miatt. Majdnem el is késtünk a bölcsiből, de ha nem mondom neki hogy menjen már ki a szobából a gyereket nem tudom felöltöztetni, mert nem engedi. Végül is ezt megoldottuk.

De ma hazahozom ebéd után és vinném aludni, erre ő kicsalja magával füvet nyírni. Hiába mondom neki hogy ne vigye. De a gyerek meg üvölt ha behozom.

Így is nehezem aludt el mikor hazahoztam és ágyba dugtam, azelőtt míg nem járt bölcsibe volt hogy nem is aludt. Tegnap sem bírtam elaltatni, mert egyszerűen nem volt hajlandó. Ja és tegnap is itthon volt az apja. Én már nem bírom. Hogy tegyek jót, jól hogy a gyereknek is jól legyen én se legyek apaellenesnek tűnő? Néha már úgy érzem hogy utál a gyerek és örül ha nem velem van, mert velem mindig csak öltöznie kell, aludnia meg a szokásos muszáj dolgokat. Én értem hogy az apukáját szereti, de az a legnagyobb baj hogy ő sem áll mellettem. Erre a mai alvásra is azt mondta hogy jól van már hagyjam péntek van. Tegnap meg mikor több órát szenvedtem vele és már a feladás határán jártam, de akkor is próbálkoztam újra és újra, akkor is hogy hagyjam már úgysem sikerül ez már. Egyszer ő is odafeküdt mellénk, de akkor megint nem aludt a gyerek. Én már nem bírom.

Hiába beszélek erről a párommal, hogy nem így kéne, mert sajnos másban is van köztünk nézeteltérés, nem érti meg. Egyszerűen nem jut el az agyáig hogy miről is beszélek. Azt hiszi hogy én csak puszta szórakozásból csinálom ezeket, meg hogy én milyen szemét vagyok a gyerekemmel mert megkövetelem a dolgokat, néha kicsit szigorúbb is vagyok mint kéne. Lehet nem vagyok jó anya, de mindig próbálom a helyes dolgokat tanítani a gyereknek, meg ilyen muszáj dolgokat úgy tanítani neki, ahogy majd lesz a bölcsibe, aszerint a rend szerint, hogy majd minél könnyebb legyen neki. De hát így is nehéz alapból, de hogy még ez is van. Nem bírom már.

Van hogy már előjön belőlem a fájdalom, a gyűlőlet vagy nem is tudom milyen érzések és néha a gyereken töltöm ki, hogy veszekedek vele, nincs türelmem hozzá. De már azért ezt elég jól tudom kezelni, de nagyon nehéz néha.

Mit tanácsoltok nekem?


2009. júl. 3. 13:14
 1/5 A kérdező kommentje:

Ja és még itthon volt két napig, el nem vitte volna a bölcsibe, pedig a kicsi nagyon örült volna neki, haza nem hozta volna. Egyszer ígérte neki, de aztán nem volt kedve mikor ott volt az idő. Nagyon szereti a kicsit, meg a kicsi is őt, néha mostanában túlságosan is szeretik egymást, amiből úgy érzem kiszorulok egyre jobban. Nem féltékeny vagyok a páromra, hiszen nekem sem volt igazi apám, hagy legyen az én gyerekemnek, nagyon örülök neki, csak annak nem hogy a tekintélyem nem ér semmit.

De attól hogy most vele van kint, este átpasszolja hogy fürdessem én, meg mindent én fogok utána csinálni, hiába is akar az apjával fürödni. Nagyon ritka volt hogy megfürdesse, pedig amikor fürdette olyan jó volt hallani hogy jól érzik magukat, még jobban is talán mint velem, de én ennek is örültem, hogy kialakul köztük egy közös kapocs.

Na mindegy. Nagyon nehéz.

2009. júl. 3. 13:27
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Rossz, hogy nem juttok közös nevezőre a pároddal. Nálunk is szokott lenni, de akkor mindig balhét csapok, meg elmondom a kövétkezményit, ha nem úgy csináljuk ahogy megszokta a fiam. Erre általában "szótfogad", azért mondom ez így, mert ő a "nagy gyerekem", akinek ugyanúgy meg kell mondani mit, hogyan kell csinálni. Sőt még kísérgetnem is kell pl:otp-be egyedül nem MER elmenni ügyet intézni.

Amúgy a te lánykád már elmút két éves, ha nem álmos akkor ne aludjon, legalább jobban alszik éjszaka. De ha te úgy látod fáradt akkor persze aludni kell, csak ne erőszakoskodj, mert attól a gyerek dafke nem azt csinálja. Az én fiam még csak most volt 1 éves és ameddig ő nem jelzi, hogy napközben álmos nem teszem le, mert csak felidegesítem magam. Éjszaka az megint más akkor kell legyen a megszokott rituálé, gondolom nálatok is így van.

Ha meg kirekesztve érzed magad, dobj fel valami új jó játékot amit együtt tudtok játszani. De tényleg ne a gyereken vezesd le az indulataid, inkább a férjeden(én rajta szoktam mikor a gyerek nem látja), mert akkor tényleg apa párti lesz inkább.

2009. júl. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mondd meg a párodnak, hogy jó, nem kell aludnia a gyereknek délután, DE: mivel előre tudod, hogy este emiatt nyűgös lesz, ezért az egész este az apáé, fürdetéssel, lefektetéssel együtt.

Ha ez nem tetszik, akkor lehet menni most lefektetni a gyereket délutáni alvásra.

Egyszerűen el is mehetsz otthonról, hogy ezzel kényszerítsd apát, hogy segítsen többet a gyerek körül, amikor otthon van egész nap. Pl. mikor bölcsibe kellene menni, akkor rohanj el, mint aki elfelejtett valamit és kiáltsd oda neki, hogy gyorsan menjen el a gyerekért a bölcsibe, neked rohannod kell. És pl. vásárolj be valami "nagyon fontosat", vagy posta, vagy bármi...


Úgyhogy apa nyugodtan rondítson bele a napirendbe, de onnantól övé a gyerek a nap végéig. Így hamar megtanulja, mire való a napirend. Reggel ha nem öltözik miatta a gyerek, akkor hagyd ott őket és menj el otthonról. Apa úgyis otthon volt egész nap, nem? Oldja meg. Legközelebb nem lesz ilyen gondod!


Előre megjósolom, hogy erre vagy a gyerek megnevelése, vagy a házasságotok fog rámenni, ha nem tudtok közös nevelési elvekben megállapodni és apa ellened dolgozik. A gyerek megtanulja, hogy anyára nem kell hallgatni, apa se hallgat rá. És egy kezelhetetlen gyerek lesz, aki apára SE fog hallgatni végül.

2009. júl. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hát igen ez utóbbitól nagyon félek én is.

Amúgy olyat már csináltam, hogy akkor nesze itt a gyerek, csak épp nem mentem el itthonról, mert este hova menjek, meg a gyerek is üvöltene utánam, lenne szép esti műsor az utcának. Én úgy próbáltam, hogy leültem gépezni vagy tv-zni de akkor meg lusta anya lettem hirtelen, aztán veszekedhettem én ahogy akartam.

2009. júl. 3. 17:28
 5/5 A kérdező kommentje:
Egyszerűen nem normális a párom, mert már mást sajnos nem tudok rá mondani, de nem tudok hova menni, mert már párszor megfordult a fejemben.
2009. júl. 3. 17:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!