Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehetne ezt helyesen...

Hogyan lehetne ezt helyesen kezelnem?

Figyelt kérdés
2 éves a kislányom, és minden gyerekhez úgy közelít, hogy odamegy és megsímogatja, ha engedik átöleli őket. Ám a viszont fogadtatás a legritkább esetben pozitív, vagy elmennek tőle, vagy már nem is engedik meg ezt neki. Ilyenkor rámnéz kérdőn, nekem pedig megszakad a szívem. Mit tegyek? Közösségbe még nem jár, illevte játszótérre sokat megyünk, de nem bölcsis.
2011. márc. 29. 15:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam az a típusú gyerek, aki ilyenkor odébbáll, nem hagyja, hogy más gyerekek megöleljék. Én meg azt szeretném, ha olyan lenne, mint a lányod (bár most, hogy van egy 4.5 hónapos kisöccse, őt azért ölelgeti, meg bennünket is). Sok hasonló gyerek van, szerintem örülj neki, hogy ilyen, és ha más gyerkőc elküldi, öleld meg te, és puszild meg.
2011. márc. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én egy olyan kisfiú anyukája vagyok,aki szintén hárítja az ilyen közeledést egy másik kicsitől...szóval a másik oldalról látom a dolgot.Azt vettem észre,hogy a kisfiam meglepődik,megijed,nem tudja mire vélni a barátkozást.A legtöbb ilyen korú kisgyerek így reagálja le,pedig nem feltétlenül akarja,hogy ne közeledjen a másik.


Meséld el a kislányodnak őszintén,hogy ez a kisfiú,kislány most nem szeretne ölelkezni ezért vagy azért.De attól függetlenül szeret téged stb.Mert ez így is van!Ne érezze azt,hogy csalódás,vagy negatívum ha nem viszonozzák a szeretgetést.

2011. márc. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam is ilyen. Többnyire ilyenkor a másik kisgyerek megdöbben, majd zavartan otthagyja őt, de ő nem hagyja magát, megy utána és próbál játszani vele. Többnyire sikerrel is jár utána.

Viszont egyik alkalommal őt kezdte el ölelgetni egy másik kisfiú, teljesen ledöbbent. :o)

Szerintem ilyenkor dicsérd meg, hogy milyen aranyos volt és ösztönözd arra, hogy menjen, játsszon csak a többiekkel.

26 hónapos kisfiú anyukája

2011. márc. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Persze, mindig válaszolok a helyzetre, csak vigaszt nem tudok nyújtani. AZ én "puszim" nem egyenértékű a másik kisgyerek puszijával. :-( köszi még egyszer mindenkinek!
2011. márc. 29. 20:55
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én kislányom ugyanilyen mint a tiéd! Vele még az is előfordult, hogy az egyik gyerek ellökte, ő meg a földre csücsült. Bár inkább sírt volna, csak az a tekintet ne lett volna! Ő általában síró gyerekekhez is odamegy, és megpróbálja átölelni, vigasztalni őket. Annyira sajnálom, amikor visszautasítják, de nem tudok mit csinálni. :(
2011. márc. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én kislányom is ilyen, de őt is mindegyik gyerek inkább eltolja magától. Ezt meg is értem, mert biztos nem szeretik.

De az unokatestvére, aki most 3 éves, szószerint elrúgta magától. Na ilyenkor mit lehet csinálni?

Ránézek a kis arcára ilyenkor, és a szívem megszakad!

2011. márc. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

szia,


én mint fiús anyuka képviselem az oda megyek és megölellek klubot :) képzelheted... legyen szó nagyobbakról vagy kisebbekről, nem gond, rögtön közelít, simogat, ölel, rájuk "tapad", figyeli őket és nevetgél. persze a legtöbbször elutasítóak vele, de elmagyarázom Neki, hogy ez nem baj, hogy így közeledik, csak hát nem mindenki szereti. nem tudom mennyit ért meg belőle. azért vannak olyan gyerkőcök is, akik viszonozzák, főleg a kis csajok, olyan cukik, akkor jön a puszikodás :)


Ági

2011. márc. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Óóó, nem gondoltam volna, hogy ilyen sokan vgyunk ezzel a problémával. Ez viszont azt jelenti, hogy akár szembe is jöhet valaki, aki viszont simogatja a kislányomat, vagy legalábbis nem rohan el rögtön az utca másik oldalára. :-)
2011. márc. 30. 18:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!