Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kinek az ovijába szednek...

Kinek az ovijába szednek pénzt a gyerekek után?

Figyelt kérdés
Nálunk ezt szülői munkaközösségi pénznek hívják (Sz.m.-pénz).Igaz ebből mennek el a gyerekek kirándulni de a többit nem tudjuk hová rakják.Meg úgy hallottam hogy szabály ellenes igy pézt szedni.
2012. jún. 9. 11:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk csoportpénz van havonta-ebből mennek kirándulni,bábszínházba, gyümölcsöt,fagyit vesznek. De szülőin ezzel a pénzzel az óvónéni pontosan elszámol.
2012. jún. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
MI visszük az egészségügyi papírt,gyümölcsöt is.
2012. jún. 9. 11:51
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

1.vagyok

A tisztasági dolgokat,meg évente egyszer fénymásoló papírt nekünk is kell vinni. Szóval a csoportpénz az tényleg csak úgymond extra dolgokra megy el. Ja a húsvéti,meg mikulás csomagot is ebből csinálják. Szerintem egyébként kérjétek, hogy számoljanak el vele nektek is, hogy mire megy el a pénz.

2012. jún. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk Alapítványi támogatásnak hívják, amit fogalmam sincs hogy mire költenek, mert a kirándulásokat a farsangi pénzből fedeznék. Sajnos idén még kirándulni sem mentek a gyerkőcök, mert a vezetőség kitalálta, hogy inkább az udvarra vesznek játékokat nekik. Ami tök jó, mert ez is a gyerekeké, de akkor ne fűtsék őket egész évben, hogy "majd ha megyünk kirándulni", mert így az összes poronty csalódott.
2012. jún. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk azt mondták az óvónők, hogy ők már hivatalosan nem szedhetnek pénzt - ezért nálunk egy választott szülő szedi ha van valami extra. Ha ők nem számolnak be erről, kérjétek meg a vezetőt, hogy rakassa ki a faliújságra az elszámolást. Ha hivatalosan szedi (amit kétlek) le kell tudnia igazolnia.
2012. jún. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat, és akinek van hozzáfűznivalója kérem írja meg.
2012. jún. 9. 14:34
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi hivatalosan szedtünk csoportpénzt. (önkormányzati ovi) Az önkormányzat nem nagyon tudja az ovit támogatni, így a szülők hoztak-és hoznak be azóta is - tisztasági csomagot havonta (1 guriga wc papír, 1 cs.szalvéta, 100 db zsepi, 1 folyékony szappan), ezen kívül naponta kb 3-4 gyerek hozza az aznapra való gyümölcsöt/zöldséget - amennyi egy 26-28 fős csoportnak elég, és még ezentúl HAVONTA 400 Ft körüli pénzösszeget, amiből finanszíroztuk foglalkozásokhoz az alapanyagot (értsd: vizuális neveléshez pl. festékek, rajzlapok, ragasztók, hurkapálcák stb.) csoportszoba állandó dekorálásához való eszközök (pl. kartonok, ilyesmik)+ kirándulásokra, ünnepekkor ajándékokat veszünk és készítünk ebből a pénzből.


Azt mégsem várhatja el senki,hogy az óvónő az amúgy is alacsony fizetéséből vegye meg ezeket!

Szülői értekezleten mindig felsoroltuk - áfás számlákkal alátámasztva - hogy mikor mire ment el a csoportpénz. De ezt évközben is megnézheti bárki.

Nálunk ez van.

Azért írtam néha múlt időben mert én éppen gyeden vagyok, de az oviban ez azóta is így megy...

2012. jún. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Egyébként kérdezd meg nyugodtan, hogy mire megy el a pénz! Nem hiszem, hogy megsértődnének rajta, max. ezentúl elmondják majd pontosan a szülőiken maguktól is.


Utolsó voltam.


egy óvónő

2012. jún. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nálunk van 600ft/hó csoportpénz és 200ft/hó sz.munkaköz pénz.Ez mellett minden héten vinni kell gyümölcsöt és elég sűrűn wc papírt fogkrémet , folyékonyszappant, papírzsepit havonta és még sorolhatnám.....Ja persze +az ovipénz (kb 6-7 ezer ft)
2012. jún. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Akkor mi még szerencsések vagyunk mert nálunk nincs ovi pénz meg csoport pénz a többi ugyanolyan.
2012. jún. 10. 11:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!