Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mekkora a korkülönbség a...

Mekkora a korkülönbség a gyerekeid között? Így terveztétek, vagy így alakult?

Figyelt kérdés
Utólag így a jó, vagy "megbántátok" és több vagy kevesebb idő jobb lett volna valamilyen szempontból?
2012. jún. 6. 07:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Kb. 2 évet terveztem - nem volt hova visszamennem dolgozni, és 2 gyereket terveztünk, így "le akartam tudni" egyben, hogy minél kevesebb időt legyek gyesen. Az első hónapban összejött, 22 hónap lett köztük. Kevesebbet nem szerettem volna.

Nem bántam meg, ha nagyobb korkülönbséget szerettem volna, akkor minimum 4 évet választok.

A kicsi most lesz 10 hónapos :)

2012. jún. 6. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Eredetileg 2-3 évet terveztünk, de amikor egy éves volt a fiam, mondtam, hogy nekem még nem megy a tesó, várjunk.

Aztán mikor két éves lett, mondtam, hogy visszamegyek dolgozni, de ez nem befolyásolja a babaprojektet, így pár hónap múlva ráálltunk, mondván úgysem jön össze egyből - igazunk lett, a második hónapban jött össze, így nem sokat dolgoztam (októbertől mostanáig), és majdnem pontosan 3 év lesz köztük.

Egyelőre még ideálisnak érzem, de majd kiderül, valóban az-e, ha itt lesz velünk a kistesó:)

2012. jún. 6. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
1. és 2. között 2év 4 hónap. 2. és 3. között 10,5 hónap. Nem terveztünk, így alakult. Nem bántam meg. Fiatal vagyok 27 éves, 3 csodálatos gyermek anyukája.
2012. jún. 6. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Két év és három hónap a korkülönbség,és így is terveztük.Bár félig meddig alakult is mert az elsőből kiindulva fél évvel "számoltunk",ehhez képest első hónapban sikerült! :)Én hátrányt nem tapasztaltam a kis korkülönbségből adódóan,de szerencsések vagyunk mert alszik-eszik típusú,nem hasfájós beteges babák voltak.Mire aktívabb lett a kistesó már jól belerázódtunk a napi-dolgokba.A gyerekek pedig nem féltékenyek,szeretik egymást nagyon :) egy szavam nem lehet tényleg!már másfél éves a kicsi,és mindjárt négy a nagy
2012. jún. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
3 év és 8 hónap lesz köztük. Dolgoztam 10 hónapot miután a lányom betöltötte a 2 évet. Aztán ráálltunk a babaprojektre idén januárban, márciusban már terhes voltam, nem gondoltuk hogy nyárnál-ősznél előbb teherbe esek, de nem baj hogy így alakult.
2012. jún. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Két és fél év. Kicsit kevesebbet szerettem volna, olyan 2 évet, de így sikerült. Nem bántam meg. A nagy már elég értelmes, könnyebb vele, így jut idő a kicsire is.
2012. jún. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
22 hónap van a két kislányom között. A második pont ma 1 hónapos. Egyenlőre nem bántam meg. 2 évet terveztünk közéjük,de így jött és jó így. :)
2012. jún. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
1 perc. Így alakult :)
2012. jún. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

1-2. között 22 hónap

2-3. között 23 hónap lesz (még pocakban a 3.).

Így terveztük, hogy 21-24 hónap legyen a különbség (amúgy is kis különbséget akartunk és a gyed szempontjából is).

2012. jún. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
ELőző vagyok, nem bántuk meg, nagyon jó így minden.
2012. jún. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!