Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mekkora a korkülönbség gyermek...

Mekkora a korkülönbség gyermekeid között és mik a tapasztalataid?

Figyelt kérdés
Előny, hátrány?
2012. máj. 1. 16:37
 1/5 anonim ***** válasza:

17 hónap van a lányom meg a fiam között.

Azt hiszem, a habitusuktól/érzelmi intelligenciájuktól nagyon sok minden függ. A majdnem másfél éves lányom mellé nem volt vészes egy csecsemő, a mostani két éves fiam mellé katasztrófa lenne :S

Persze voltak nehéz időszakok, pl az elején mgí kialakult a közös napirend, aztán mire megszoktuk volna mindig jött valami változás amitől borult az egész pl 4 hósan a kicsi fogzása, majd amikor az öcsi elkezdett kúszni-mászni - ez necces volt, nálunk ekkor kezdődött a valódi féltékenység -, aztán úgy kb a kicsi egyéves korában volt egy mélypontom, úgy éreztem szétszakadok, sose tudok úgy csinálni h mindkettőnek jó legyen (nulla segítségem volt, a házaasságom is bedőlt már pár hónappal korábban, gondolom ez is rájátszott az állpotomra). Aztán valahogy átlendültem rajta és onnantól, hogy a kicsi ráállt a napi 1 alvásra, már szépen ment minden megint.

Most 3,5 és 2 évesek. (Ovis/bölcsis a két lurkó, én meg dolgozom). Már tudnak együtt is játszani, nem csak egymás mellett, persze sok harc is van köztük, ha rossz napjuk van, akkor semmisejó alapon akármin minden semmiségen összekapnak. De amúgy szereti kegymást nagyon, összetartanak piszkosul és úgy látom, mostmár kezdenek tényleg összenőni. Én nem bántam meg a kis korkülönbséget, bár most biztos nem vállalnék harmadik babát. Majd kb 5 év múlva, ha már ők sulisak és újra úgy élhetném meg az anyaságot, hogy annak a picinek 100%-ot, vagyis a lehető legtöbbet tudjam adni magamból, mint anno az elsőnél. Nekem ez volt a rossz a kis korkülönbségben, hogy örökké úgy éreztem, egyiknek se jut annyi, mint megérdemelné.

Ugyanakkor pl a lányomon látom, hogy nagyon is jót tett neki a kistesó és az, hogy megtanulhatta, hogy nem CSAK ő a fontos. Be kell ismernem, enélkül eléggé elkapattuk volna valszeg.

2012. máj. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálunk 6 év van a két lányom között. Ez a korkülömbség nekem tökéletes. A kicsi most lessz 10 hónapos a nagy szeptemberben 7 éves. A nagy már sok mindenben önálló,így újra át tudom élni az anyaság minden örömét. Nem féltékeny,imádja a kishúgát anyáskodik felette. A hátránya az,hogy nem tudnak majd eggyütt játszani,más lessz az érdelődési körük.
2012. máj. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk 4,5 év van a nagylányom és a fiam között. Eddig tökéletesen működik, féltékenység nem volt, imádják egymást, jó, hogy a lányom már teljesen önálló, sokat szokott segíteni. A kicsi pedig isteníti a nővérét. Akkor nehezebb egy picit, mikor a lányom túl anyáskodó, és ő is nevelni akarja a tesóját :)) (5,5 és 1 évesek)
2012. máj. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
17 hónap a különbség, nem így terveztük, de nagyon örülök ,hogy így alakult, semmi nehézséggel nem tudok beszámolni, a kicsi most 5 hónapos, alig várom, hogy tudjanak majd együtt játszani.
2012. máj. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az első három között 2,5 év.A harmadik-negyedik között 7 év.

Most 14,5 a legnagyobb és 2 éves a legkisebb.

Nekem az a tapasztalatom,hogy kis gyerek kis gond nagy gyerek nagy gond!

A 2 éves erőszakos dackorszakba van,de szerintem az iskolásokkal 1000-szer nehezebb!

2012. máj. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!