Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyit eszik s iszik 21...

Mennyit eszik s iszik 21 hónap körüli gyermeked?

Figyelt kérdés
2012. jún. 4. 13:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem szerintem jól de keveset eszika lányom.


reggelire egy negyed zsemle vagy max egy fél piritós kenyér (az a forma kenyérke), semmit nem tehetek rá, néha nutellát elfogadja.


Tízórai max pár szem kuki, vagy ropi vagy egy kis zsemle de kevés.


Ebédre viszont minden megeszik ami zöldség. húst, tésztafélét nem eszik. se pizzát, sa más gyors ételet nem eszi meg. zöldséget minden mennyiségben, és néha bele varázsolok húst is egy kicsit. leveseket szereti, habár ritkán fözök, de az is húsmentes legyen.


uzsonnára is nehéz, semmilyen sütifélét nem eszik meg, max kekszet vagy ropit, almán és narancson kívül más zöldséget nem eszik meg, de almából egy egészet megtud. csokit szeretné de ritkán kap, az is max délután. pudingba bele kóstol és a fagyiba is max 2-3 kanál erejéig. joghurtot nagyritkán bele tudok pár kanállal varázsolni.


vacsira parízerböl kicsit eszik, max sajtból eszik többett. kenyér félét ekkor már nem eszi meg egyáltalán. paradicsom jöhet minden mennyiségben, és az uborkából is harapdál. semmilyen májkrémfélét nem eszik, vagy húsos más dolgot.



Szerintem nem rossz ez, örülök, hogy minden zöldséget megeszik, és kevés szénhidrátot eszik, és a cukrosak sem a kedvencei. Néha azért nehéz mikor sütizni megyünk és nem eszi meg a kikért sütit.

2012. jún. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

20 hónapos a lányom, és mikor, mennyit eszik-iszik...

Nem tudom neked pontosan megmondani az ételek adagját, mert nem mérem. Ha jó étvágya van, akkor majdnem képes annyit enni, mint én.

Ha meg épp fogzik vagy valami, akkor csak csipeget.

Napi 5x eszik.


Vizet iszik, vagy néha gyümölcslevet, és ez kb. 5 deci egy nap (nem egy nagy ivó, vagyis lehet jól iszik, csak nekem tűnik kevésnek). Tejet, kakaót nem fogad el.


Leírom a tegnapi evését:

Reggeli joghurt gyümölccsel

Tízórai sajt

Ebéd egy tányér zöldfőzelék

Uzsonna cseresznye és egy kis keksz utána

Vacsora rántott patisszon (2 kis darab) krumplipürével (kb. 4-5 evőkanálnyi)


Tegnap úgy 7 deci vizet ivott egész nap, mert meleg volt és ilyenkor többet iszik.

A zöldségekből, gyümölcsökből, főzelékekből és levesekből is elég folyadékot "nyer ki", úgyhogy gondolom megvan a megfelelő mennyiség számára.

2012. jún. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

21 hónapos a fiam.

Reggelire: 1 virsli, 1 szelet bundás kenyér, májkrém fél szelet kenyérrel stb. Uborkából 1 egészet is képes megenni, más nyers zöldséget nem igazán.

Tízórai: 1 krémtúró v joghurt utána gyümölcs (ma pl. megevett kb. 10 szem epret)

Ebéd: van egy kis tányérkája, az a mérce. Mostanában kezdett el válogatni, tésztát v. krumplit kér szafttal, rakott dolgokat stb. A hús nem igazán fogy, pedig eddig zabálta. Utána 1 keksz v. piskóta

Uzsi: gyümölcs változó mennyiségben, fél szelet melegszendvics, kis gabonapehely tejjel, tejbegríz 2dl tejből stb.

Vacsi: ebédről maradék, eset nagyon jó adagokat szokott megenni.

Napi kb. 1 dl vizet iszik, néha kér őszibarackos teát.

Szerintem nagyon keveset eszik, vékonyka is.

A te gyereked?

2012. jún. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

:reggeéi:fél szelet kenyér felvágot, vagy joghurt +2dl tej

tizórai gyümi

Ebéd leves és második étel

16 órakkor gyümi joghurt

vacsora vagy meleg étel vagy szendvics

2012. jún. 4. 14:22
 5/8 anonim ***** válasza:

elsö vagyok

3-ik hát szerintem a fiad meg igen is jól eszik, söt... a lányom ennek a negyedét nem eszi meg, még is fejlödik rendesen.

mi a számodra a vékonyka? hány kilós?

2012. jún. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

22 hósak az ikerfiaim, nagyjábólm mindkettő így eszik:

reggeli: 1-2 szelet kenyér szalámival, paradicsom v uborka v paprika, sajt

tízórai: gyümölcs, és keksz

ebéd két fogás, szép adagokat tudnak enni, tegnap még egy-egy süti fele is lement nekik utána anyuáknál :-)

Uzsi: gyümi, és általában kétszer van, van hogy túrórudi, tejszelet a másik

vacsi: vagy főtt kaja, vagy virsli is szokott lenni (abból 2-3 db fejenként), bár ahhoz néha nem esznek vagy csak kevés kenyeret, vagy ugyanaz mint a reggeli, néha tejbedara kb 2 dl tejből.

este lefekvés előtt még joghurt, vagy puding (nem isszák meg a tejet semmilyen formában)

Inni teát (saga, amit ízesítés nélkül is megisznak, ahogy én is, mert úgy is finom szerintem), vagy vizet isznak, mennyiséget nem tudom, néha szörpöt is kapnak.

2012. jún. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

5-nek!

10.15kg, 87cm.

Rossz evőnek tartom, bár már lehet, hogy ez az én "betegségem".

2012. jún. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

2 éves, fiú, 15 kg, 94 cm magas.


Reggeli: egy bögre Macikávé vagy tej, de néha csak a felét issza meg, a másik fele elfogy délelőtt. Ha van kedve, eszik egy fél joghurt+maroknyi zabpehely+kiskanálnyi lekvár keverékéből készült "müzlit", vagy egy negyed szelet kenyeret vajjal, de általában nem reggelizik.

Délelőtt most gyümölcsszezonban kint a kertben szed magának epret, erdei szamócát, vagy cseresznyézünk. Télen egy banán vagy egy alma volt a menü, esetleg egy marék mazsola vagy más aszalt gyümölcs.

Ebéd: kb egy fél felnőtt adagnyit eszik: főzelék, tészta vagy rizs/bulgur/köles valami szósszal, párolt zöldségekkel, husi változóan

Délután: szintén gyümölcs, vagy néha egy túró rudi, két kis kerek babapiskóta.

Vacsi: bundáskenyérből egy egész szeletet megeszik kockákra vágva, ketchuppal megpöttyözve, de amúgy a kenyeret nem nagyon szereti. Vagy paradicsomos rántotta, kb egy tojásnyi mennyiség. Ritkán virsli, egy szál, szintén ketchuppal. Vagy az ebédmaradék, ugyan gy kb egy fél felnőtt adag.


Ivás: hát az nem sok, szerintem összesen kb 3-4 dl, főleg víz, vagy higított gyümölcslé.

2012. jún. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!