Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor evett teljesen önállóan...

Mikor evett teljesen önállóan a gyereked?

Figyelt kérdés

Nekem most 21 hónapos a kislányom, ősztől bölcsis lesz és kicsit kétségbe vagyok esve, ugyanis

- nem nagyon hajlandó önállóan enni, pedig volt egy időszak, amikor szépen kanalazott, de most vagy nem eszik, csak ha etetem, vagy mint egy kismalac, mindenhol étel, csak a szájában nem

- pohárból is tud már inni, de hisztizik a csőrös pohárért, ha nem adom oda, akkor úgy iszik a sima pohárból, hogy minden úszik a víztől


Próbálunk neki jó példát mutatni, együtt ül le a család ebédelni is, hogy lássa, hogy kell enni, neki is mutattam, hogy kell a kanalat fogni, de akkor hisztizik (általában nem is jól tartja a kanalat a kezében). Baba villával egyáltalán nem tud mit kezdeni.


Ennyi idősen nem kéne már önállóbban étkeznie?


Volt, hogy hagytam, egyen úgy, ahogy akar, majd rájön, de sírás lett a vége, mert az étel nagy része mellément. Nem értem, mert pár hónapja volt, hogy egy tányér levest is nagyon szépen egyedül megevett, mi történhetett, hogy megint a kezdeteknél tartunk?

Szeretném, hogy a bölcsiben már normálisan, önállóan tudna enni, gondolom a gondozók is inkább a kisebbekkel vannak elfoglalva, nem a 2 éven túli gyerekekkel.



2012. máj. 28. 13:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom fél évvel idősebb, de hiába eszik önállóan, sokszor mint a malac...

a kanálból szinte mindig kicsorog minden. Nem is olyan régen kezdett el pohárból tökéletesen inni.

Szerintem a bölcs kimondottan jó hatással van a gyerekek étkezésére, legalábbis minden barátnőm pozitív változásról számolt be.


Az én lányom sem hagyja, hogy segítsek neki. Hiába akarom megmutatni, hogyan tartsa helyesen az evőeszközt, akkor hogy ne fordítsón a kanálon, mielőtt a szájába tenné... Magától jött rá mindenre. Most is legtöbbször úszunk a morzsában, maradékban, koszban....

Elég kis makacs :))

2012. máj. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Lányom 3 éves, most úgy ahog azt mondom magában szépen eszik.

Mikor elkezdte a bölcsit, ő is úgy evett mint a malac.

Bal kezes, itthon villával eszik, levesnek is a sűrűjében eszi, burgonya, husi, répa, karfiol ...

Szóval, a bölcsiben csak kanál van, és mindig bele merte szépen a levest, tésztát, de a szájánál megfordította mint a villát, minden a ruháján landolt.

Előkét nem tűri meg.

Az elején hagyták hagy próbálkozzon az evéssel, majd oda ültek mellé egy 10 kanál után, megetették.

Váltás ruha volt bent, átöltöztették.

Sokan vannak akik szépen megesznek mindent, de leeszik magukat, nincs ebből gondd, póló, de van hogy nadrág csere is kell.

Az ivás, pohárból kapják a vizet, teát szörpöt, de van akinek csőröspohár van bent.

Ebédnél oda teszik elé a poharat, ha nem ivott belőle, vagy csak keveset, utánna megkapja a kulacsát.

Otthon is próbálkozni kell, úgy tanul, az elején mellé megy, de hát így tanúlja meg!

2012. máj. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat és a biztatást. Úgy éreztem, kicsit le vagyunk maradva ezzel az önálló evéssel, de ezek szerint annyira mégsem.
2012. máj. 28. 14:53
 4/8 anonim ***** válasza:

Ne izgulj, majd látja a többieket és akkor érdekes lesz stb és utánozni fogja őket. Az evésben, vécézésben, alvásban, fogmosásban, rosszalkodásban :)


Hogy mikor? Huh 15 hónapos volt amikor az apukával összeházasodtunk és akkor már van róla fénykép, hogy szépen kanalazik. Mondjuk mi NEM vagyunk mérvadók, mindent korán kezdett.


Kis létszámok vannak a bölcsiben, kell, hogy legyen idejük foglalkozni azokkal, akiknek nem megy minden hipp-hopp. De hamar belejön, és még van egy egész nyaratok. Vegyél pl gyerekétkészletet porcelánt, meg gyerekevőeszközt (ne műanyagot, hanem már fémet is lehet szép csúszásgátlós nyéllel) látja, hogy már nem babaként kezeled, hátha tetszeni fog neki.

2012. máj. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen az ötletet.
2012. máj. 28. 20:55
 6/8 anonim ***** válasza:
Most kicsit megnyugodtam, azt hittem, hogy csak az én kisfiam ilyen "problémás". :) Mondjuk ő már 2 éves, de még mindig én etetem. Egy időben már kezdte érdekelni az önálló evés, próbált kanalazni, mondjuk úgy, ahogy az egyik válaszoló is írta, hogy a szájánál megfordítja, de hagyta, hogy segítsek neki, és együtt kanalazva ettünk. Aztán már ő maga is szépen be tudta rednesen tenni a szájába a kanalat, fordítás nélkül. Aztán hirtelen elmúlt a lelkesedés. Most jelenleg azzal is küzdünk, hogy egyáltalán egyen valamit, nemhogy még önállóan is... Mostmár nem hajlandó együtt kanalazni, meg már egyedül sem akar, csak játszik az étellel, és kavargatja kifelé. Engem igazán ez a visszafejlődés zavar, mert persze nem vártam el, hogy egyik napról a másikra tudjon is enni,
2012. máj. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Lányom nemrég kezdte az OVIT, mikor volt a szülői, akkor több anyuka is mondta, hogy nem nagyon tud még a gyerek önállóan enni, mi lesz? Az óvónő azt mondta: Azért vagyunk itt, vagyis azért is! Én nem értem, a bölcsiben nem ez van?

Most 1,5 hónapja jár a kislányom, ő tud szépen egyedül enni, villával már 16 hós kora körül tudott, (kis sütisvillát adtam neki), kanállal utána valamikor, bár néha még most is mellé lotyogatja azt, ha türelmetlen. Ősszel is megpróbáltuk az ovit, akkor volt 3 éves, de nem evett semmit míg ott volt, így inkább hagytam hogy maradjon itthon, úgyis itthon vagyok a testvéreivel.

Most ő akart menni, és már eszik, aminek örülök, de csak úgy hajlandó enni, ha etetik. És tényleg etetik. Nagyon kedves óvónőink és dadáink vannak, volt hogy az egész két fogásos ebédet bele diktálták, amit itthon nem is eszik meg, azt is. És közben a többieknek is segítenek, mert délben megyek érte és látom, hogy járnak körbe. 30-an vannak ha mindenki ott van, mégis megoldják, bár ugye nem kell mindnek segíteni, de 10 gyerek biztosan van, aki nem tud rendesen enni maga.

A lányom meg ugye a másik eset, aki gyönyörűen tud enni, de hiába ő akart menni, azért megvan a dac és tiltakozás hogy mégsem akar néha, és nem hajlandó egyedül csinálni.


Az ikerfiaim 22 hósak lesznek 13-án.

Hát, mint a malacok. Múlt héten volt pl spagetti, próbáltam villát is kanalat is adni, hát a kisebbik megunta mindkettőt, és inkább kézzel ette, 2 tányérral bevágott, mindig a kezébe adtam a villát, egy bökés vele, nem tetszett neki a mennyiség ami ment, zsupsz megint kézzel. Ne tudjátok meg, mit söpörtem utánuk a földről. Villával szépen esznek, bár az is néha uncsi nekik, ami megy villával, mehet kézzel-mintha ez lenne a szlogen. Kanállal is megyeget, de nem figyelnek rá eléggé, és ha marad rajta, mindenfelé kalimpálnak vele, és a földön landol rend szerint, vagy a ruhájukon. Pohárból már a kisebb gyönyörűen iszik, ha nem sok van benne, nagyobbik is tud, csak aztán ha már nem kér, fogja és kiborítja ami benne maradt. A nadrágjára, aztán meg meglepődik. De mindig eljátsza. Hihetetlen.

Szóval mindent összevetve szerintem nincs lemaradva a kislányod, hagyd próbálkozni, (moss egy rakat ruhát :-) -én már kész vagyok tőle, annyit mosok, nem is tudom mi lenne mosógép nélkül- és majd megtanulja.

Minden jót nektek!

2012. máj. 29. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A mai húslevesét kézzel ette meg, aztán megitta utána a levét :) Türelmesen várok...
2012. máj. 29. 13:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!