Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 28 hónapos kisfiamról levettem...

28 hónapos kisfiamról levettem a pelust. Mikor derül ki, hogy érett-e a szobatisztaságra?

Figyelt kérdés
Későn érő kisfiam van, még nem is beszél. 1 éves kora óta ültetem bilire,de semmi hajlandóségot nem érez a bilizésre. Cirkuszol, ha rá akarom ültetni, még akkor is, ha pisilnie kell,Ha sikerül, megdícsérem, megtapsoljuk, milyen ügyes volt. Úgy gondolom, majdnem 2,5 évesen már ideje komolyabban gondolni a dolgot és levettem róla a pelust. Tettem a lába közé egy kis rongyot, hogy ne pisilje össze az egész lakást (kanapéra felmászik, szőnyegre ül). A mai 1. napunk siralmas volt. Egész nap szinte a bilin ült, mégis bepisilt. Mennyi idő alatt derül ki, hogy egyáltalán érett-e a szobatisztaságra vagy adjam rá vissza a pelenkát? Nem tudom, hogy érzi-e, mikor kell pisilnie, vagy sem. HA rákérdezek, hogy kell-e pisilni, csak a fejét rázza.

2012. máj. 18. 18:48
 1/10 anonim ***** válasza:
64%

Még nem érett rá!! Ha még nem is beszél 28 hósan, szobatiszta sem lesz... Mindent csak sorjában.... :)


Viszont elég kitartó vagy, ha 12 hós korától 28 hós koráig bilizteted és nem sikerül.


Ne erőltesd.

2012. máj. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Korán ültetted a bilire,ezért irtózik tőle. Egyenlőre ne ültesd rá,amíg ő nem kéri. Ezért nem szabad erőltetni a bilizést.
2012. máj. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én a helyedben pár hónapra eltenném a sarokba a bilit, tudja a gyerek, hogy ott van, de én nem venném elő, főleg nem ültetném rá lépten nyomon, főleg ha cirkuszol.


Még nem valószínű, hogy érett rá...

2012. máj. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én nem venném le a pelenkát, viszont bugyipelenkát adnék rá és felkelések után vagy ha sokat ivott, ráültetném a bilire. Ha tiszta a pelus, visszahúzhatod rá. Amíg nem szól magától, hogy kell, nem venném le a pelust, max. kertben. Enyémet egyáltalán nem zavarta, hogy tócsában ült vagy kakás volt a bugyija.

Mi vettünk másik bilit, ami tetszett neki, kombinált vécéülőkét, most 3,5, de még mindig figyelni kell, hogy pisiljen, mert ő tartogatná a sok fontos dolga miatt, amíg be nem csurog.

2012. máj. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

nekünk a bugyipelus vált be, de nagyon, és az, h reggel felkelés után, ebéd után, fürdés előtt mindig ráültettük a bilire. ha nem sikerült, szóvá sem tettük, ha sikerült, nagy ünneplés, vastaps, pici ajándék, pl matrica.

ha sokat sétáltok fogja zavarni a pelus, és nyáron szereti majd, ha kint nincs rajta.

egyébként szerintem is túl korán kezdted.

erre mondta vekerdy?, h nincs olyan egészséges felnőtt, aki nem szobatiszta, de rengeteg szorongó felnőtt van, akit a szobatisztává válás útján zavartak meg...

2012. máj. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

hát, köszi, nem nyugtattatok meg....

Bugyipelusa van, de nem látom a különbséget a másikhoz képest. Reggel, ha felkelt, déli felkelés után, esti fürdés előtt mindíg bilire van téve. Na, erre még alszok egyet.

2012. máj. 18. 21:10
 7/10 A kérdező kommentje:
na jó, és ha visszaadom rá, akkor honnan fogom tudni, hogy mikor érett meg rá? A bilit eltenni nem akarom, túl régóta szenvedünk vele.
2012. máj. 18. 21:20
 8/10 anonim ***** válasza:
nekem a fiam 21 honaposan önként szokott le rola.ja és nem beszélt,még most sem beszél,pedig 28 honapos.semmi köze a kettönek egymáshoz,mutatja a pisit és ráül.persze elötte én is 1 éves kora ota ültettem,de akkor ö is ellenkezett,már odig fajult,h sirt is mikor rátettem.na ekkor feladtam,félre raktam a bilit,persze láthato helyre,azt pár napjára rá,nemengette ráadni a pelust,és ment bilizni.probáld ki te is h várj,ö nként jelezni fog.
2012. máj. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"A bilit eltenni nem akarom, túl régóta szenvedünk vele"


Hát éppen ez a baj..., én javasoltam, hogy tegyétek el egy időre a bilit, mert ez most csak szenvedés neki.

2012. máj. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A minap tettem fel egy kérdést, bemásolom ide, mert nem akarom újra leírni.



"Létezik, hogy ennyire könnyen szobatiszta lesz a 2 éves kislányom?


Kislányom márciusban volt 2 éves. Eddig semmi hajlandóságot nem mutatott a bilizéshez, de tegnap gondoltam egy merészet és reggel leszedtem róla a pelenkát és nem adtam rá egész nap, csak az alváshoz és sétához.

Ezután délelőtt kétszer belepisilt a nadrágjába, majd onnantól kezdve minden alkalommal szólt, hogy pisilnie kell. Megy a bilihez, szépen letolja a nadrágot és már pisil is szó nélkül.

Azt hittem ezt mára elfelejti, de már reggel azzal kelt, hogy pisilnie kell és vette le a pelust, pizsamát. Az éjszakai pelusban volt egy pisi azért, de az ebéd utáni száraz volt és a séta közbeni is.

Lesz ebből még visszaesés vajon, vagy tényleg ennyi volt az egész? Nem merem elhinni, hogy semmi küzdés nem kellett eddig.

Mondjuk a kaki még hátravan, azzal nem tudom mi lesz, ilyen tájban szokott kakilni, de még nem látom jelét."


A kérdésem feltevése óta eltelt 2 hét, és valóban létezik,igen, szobatiszta lett. A kakilás is szépen megy, már akkor sem kell rá pelus, ha megyünk valahová.


Szerintem ez jelenti azt, hogy érett rá! Nem erőltettem soha egy pillanatra sem a bilizést, egyszerűen elmondtam neki, hogy mire való a bili és kész.


Én is azt gondolom, hogy legalább 1 hónapot várjatok vele!

2012. máj. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!