Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elkezdenétek akkor is a...

Elkezdenétek akkor is a szobatisztaságra nevelést, ha még úgymond "nem érett rá" a gyermek?

Figyelt kérdés

Állítólag akkor érett rá a pici, amikor szól, jelez, hogy kakilt, illetve ha elbújik, szégyenkezik kakiláskor.

Kérdésem, hogy ti kivártátok-e ezt az időszakot, vagy valami módon előbb elkezdtétek a vécéztetést, biliztetést?


2012. máj. 18. 10:51
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Szia,


Szeretném veletek megosztani a tapasztalatomat. Az én fiam 22 hónapos, próbálkoztunk már korábban bilivel és WC-vel, is, de annyi volt, hogy ráült és felpattant. Nem szólt, ha tele volt a pelus, nem bújt el kakilni. Én úgy gondoltam, nem érett még, majd ha itt a nyár, teszünk egy próbát. Két hete, viszont ordítva pisilt, és kiderült, hogy felszakadt a hártya nagy része, ami letapasztja a fitymáját. Gyerekorvos közölte, hogy a felülfertőzés veszélye miatt 2-3 napig ne adjak rá pelust, max. ha alszik. Meg voltunk lőve. Ez egy pénteki nap volt, szombaton már rohantam gatyót venni, mert nem száradt elég gyorsan, ugyanis összepisilte-kakilta mindet. Próbálkoztunk a bilizéssel. Óránként 20-30percre ráültettem, közben mesét olvastam. Vasárnap délután szerencsénk volt belepisilt a bilibe. Volt örömujjongás meg minden. Alig egy óra múlva a pucuját fogdosva szaladt Apához, és ment is a pisi a bilibe. Másnap délelőtt történt 1 baleset, de jövő hétfőn két hete, minden a bilibe megy. Alváshoz kap pelust, 1 hete száraz a délutáni alvás után, 2-3 napja reggel is.H a megyünk valahova még felkerül a pelus, de az a kezdetektől száraz. Ha mennie kell a bilire, utánam jön a másik helységbe is szólni. Eleinte csak markolászta a pucut, és ha belecsurizott a bilibe, közölte, hogy piszi. Most már előtte szól.


Csak azért írtam le, mert én is azt hittem, az enyém nem érett rá, csak a szükség szülte a helyzetet, mert az erőltetésnek én sem vagyok híve. Több helyen olvastam, hogy a későbbiekben ettől nagyobb eséllyel fordul elő éjszakai bepisilés, stb.


Szerintem, ha jó az idő vedd le róla a pelust, kezdésnek 1-2 napra, aztán a reakcióiból látni fogod, hogyan tovább.


A másik,minden gyerek más. Ismerősöm kisfia, 26 hónapos és hallani sem akar a biliről, sógornőm lánya egy évesen már szobatiszta volt. Sok függ a gyerkőc személyiségéről.


Egy biztos, előbb utóbb jön a bili, csak rengeteg türelem kell hozzá, mind a gyerek, mind a szülők részéről.

2012. máj. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Disi ***** válasza:
Szia! Most olvastam ezt a kérdést, és érdekelne hogy alakult a sorsotok? Az én kislányom most 22 hós és egy vetkőzőbajnok, az idő is szuper, úgyhogy úgy gondoltam nekikezdünk.
2013. máj. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

szia! sajnos nem sokat haladtunk, pedig eltelt egy év.

A wc szűkítő témát ejtettem, mert utálják.

Kaptak zenélő biliket, és hosszas rábeszélésre néha ráültek ruhában, pucéron, fürdés előtt ritkán. Egyikük kétszer belepisilt, azóta semmi. Minden fürdés előtt kérdezem, ráülnek-e a bilire, a válasz: nem, nem nem!!!


Ami aggaszt, hogy mostanában nem mindig szólnak, hogy kakiltak, pedig múlt nyáron ez már nagyon ment. Nekem kell kiszagolnom, hogy megérett a peluscsere.


Az a tervem, hogy elkezdem a kerti kisgatyázást, és a biliket is kirakom, ha kint játszunk, aztán meglátjuk.

Nyár végéig jó lenne, ha szobatiszták lennének, mert aug. végén születik a kistesó, és akkor aztán még kisebb lesz az esély a sikerre, legalábbis szerintem.

2013. máj. 7. 10:56
 14/17 Disi ***** válasza:
Hát sajnálom :( Az enyém sem nagyon mutat érdeklődést a dolog iránt, ráadásul most lebetegedett, úgyhogy elnapoljuk a témát. A hozzátáplálás sem ment egyszerűen úgyhogy úgy vagyok vele idővel majd csak rájövök, hogy mivel tehetném érdekesebbé a számára. Azért sok sikert nektek és gratulálok a kistesóhoz! :)
2013. máj. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
köszi! te meg bizakodj abban, hogy a lányok mindig előbb lesznek szobatiszták! ;)
2013. máj. 7. 14:45
 16/17 anonim ***** válasza:
Szia kedves kérdező, már nem biztos, hogy olvasod ennyi év után, de végül mikor lettek szobatiszták a gyerkőcök? ☺️
2022. máj. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
szia! hát.... az ikrek 3 éves koruk után lettek szobatiszták.... a kistesó előbb. Nálunk sajnos így alakult.
2022. máj. 5. 21:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!