Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányom annyit nyalja a...

Kislányom annyit nyalja a száját, hogy egészen be szokott pirosodni neki az ajkak körül körben. Hogyan szoktathatnám le róla? Már semmi új ötletem sincs.

Figyelt kérdés

Kenjük neogranormonnal, de ha kicsit helyre is jön, másnap délutánra megint totál piros. Napközben az oviban is ott van a csajos szőlőzsír, egy a zsákja zsebében, egy a kabátzsebben, egy a fiókban (óvónéni engedélyével, ők is szokták figyelmeztetni, kérik h kenje/ne nyalja). Hs szeles az idó, majdhogynem ki is sebesedik neki mégis.

Próbáltam a hiúságára apellálni, vágyott kicsi ajándékokkal "megvesztegetni", erélyesen szólni/szépen kérni/eszére hatni... semmi se használ!

Már nem tudom, mit tegyek!

Anno nekem körömrágás miatt bekenték valami keserűvel a körmömet, próbálkozzak ilyesmivel?


Az tuti, hogy azóta csinálja, hogy ovis lett (most 3,5 éves amúgy), de egyébként viszonylag könnyen beszokott, felvette a csoport ritmusát, beilleszkedett a hierarchiába, óvónénikkel is megvan a közös hang. Ő az a tipus aki kiáll magáért, minden lében kanál, nagydumás - nincs elnyomva, nincs mellőzve stb... Spontán játékkal ki szoktuk az őt ért benyomásokat vesézni, nem tapasztaltam semmi nyugtalanságra okot adó dolgot. Nem is értem, miféle belső feszültség talál így utat nála. Tehát az okot megszüntetni így nem tudom. :(


2012. máj. 14. 21:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem is az ugrott be, hogy be kellene kenni valami rossz ízűvel. Lehet ez keserű vagy nagyon csípős is. Amúgy a gyógyszertárban 300forintért kaphatsz natűúr szőlőzsírt, ami sokkal jobb minőség, mint a 800forintos Labello. Este bekened neki, reggelre szép lesz a szája.
2012. máj. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
próbáltuk a gyógyszertárit, de nem olyan jó, mint a neogranormon, ami hámosító és gyulladáscsökkentő. És azért van színezett neki, mert azt legalább előveszi ( "nagylányos"), a natúrra tojik, egyáltalán nem is használja.
2012. máj. 14. 22:06
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezt akár én is írhattam volna... Nálunk is ovi óta jött elő intenzívebben (korábban is előfordult hideg időben, de 2-3 nap alatt elmúlt).

Szintén könnyen beszokott, most 4 éves.

Én is neogranormonnal kenem itthon (utcán szőlőzsírral), hogy ne nyalja, mert már megszokásból csinálja.

Nálunk főleg olyankor jön elő, ha kicsit "zaklatottabb" időszak van, de olyankor úgy rászokik, hogy hetekig nyaldossa. Remélem nyáron teljesen leszokik róla...

2012. máj. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!