Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktathatnám rá egy...

Hogyan szoktathatnám rá egy éves fiamat, hogy ne csak babakocsiban aludjon el?

Figyelt kérdés

Napközben is csak babakocsiban hajlandó elaludni, ráadásul csak kint az udvaron :-(

Próbáltam már berakni a kiságyába, de folyton feláll, dobálja magát, pörög, esélytelen, hogy elaludjon. El sem tudom képzelni, hogy lerakom, és nyugton maradjon. És persze sír, hogy vegyem ki..


2011. dec. 11. 17:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Muszáj lenne átszoktatnod most? Talán később menne könnyebben. Nálunk kb. 1,5 évesen volt, hogy mese nézés közben én elaludtam, majd ahogy felébredtem mellettem aludt, előtte ilyet soha, nálunk is babakocsi és kézben, ezek mentek. Szóval ha nem muszáj, én nem erőltetném.
2011. dec. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
1,5 évesem még mindig kocsiban alszik napközben. Elalszik ágyon is, de ott max 1 órát, kocsiban 1,5-3 órákat is alszik. Én nem erőltetem, majd leszokik ha akar. Arról, hogy kint aludjon csak el tavayl télen sikerült leszoktatnom, mikor nagyon hideg volt(-5 fok alatt) amúgy addig erkélyen aludt, ha nem fújt a szél. Volt olyan, hogy kiraktam és esett az eső is, ráraktam az esővédőt és ez is meg volt oldva. Szerintem ha már a nagy hidegre készülsz kezd el a benti babakocsiban való alvásra szoktatást, mert azért ha egyszercsak bejön akkor már nem ajánlatos kint altatni. Én úgy szoktattam rá, hogy nem öltöztettem fel annyira, mintha kint lenne, inkább több takarót raktam rá, meg sapit és nyitott erkélyajtónál altattam el, aztán mikor elaludt ajtó becsuk és folyamatosan le került 1-1 takaró. Így külön szellőztetnem sem kellett már napközben csak este mégegyszer fürcsi előtt. Ma már mindegy hogy nyitva vane az ajtó vagy nincs, elalszik a kocsiban.
2011. dec. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
az én fiam most 17 hónapos, ujszülött korátol napi 2 y aludt a kocsijában séta aztán azudvaron aludt 2-3 orákat idegesitö volt hogy örizni kell, a ház meg szalad, és a nagy hóban hidegben ott ülni az udvaron egy műanyag széken lefagyott ujjakkal ö meg a védö alat bundazsákban:) volt hogy felszaladtam 5 percre, mire elértem belepte a hó:) a lényeg hogy idén nyáron épp egy éves volt mikor egyszer már nagyon lefáradtam a hisztijétöl, föztem mondtam neki mindjárt megyünk sétálni, aludni kicsit várjál, elmondtam 100 x bent volt épp a kiságyban mert felmostam, egyszer csak csend lett (fél ora orditás után), megyek be , alszik a kiságyban, csak néztem:9 azota napi 1x alszik, fél 1-3ig beleteszem és egyedül elalszik, azota sose aludt a kocsijában, de sztem ha épp alvásidöben mennénk valamerre biztos bekumna:) sztem érdemes megprobálni beleszoktatni ,több idöd lenne mig alszik. sétálni levegözni ugy is lehet ha ébren van legalább látja a világot:)
2011. dec. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!