Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák! Ez normális? Vagy...

Anyukák! Ez normális? Vagy buta volna a kisfiam?

Figyelt kérdés
18 honapos kisfiam még nem eszik egyedül kanállal csak "turkál" a tányérban aztsem engedi hogy segítsek neki csak úgy eszik ha én etetem beszélni sem akar csak anyit mond hogy tátá,nem jaj,juj semmi mást akárhogy probálom tanítani nem megy mit tehetnék?

#buta #fejlődés-viszamaradás
2012. ápr. 23. 21:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem buta! Nem mondj ilyet rá! Minden gyerkőc másképp fejlődik, azért mert az egyik ennyi idősen már több szót tud, nem jelenti azt, hogy a tiéd buta. Fog ő majd beszélni, és magától enni, ne aggódj, türelem, nincs lemaradva semmiről. Az én kisfiam 2 éves, de még csak mostanában kezdett el magától enni, az sem megy éppen zökkenőmentesen, és a beszédfejlődése is nemrég indult meg úgy igazán, napról napra egyre több szót tud. Persze barátnőm kislánya már 1,5 évesen szebben beszélt mint most a kisfiam, de nem érzem emiatt frusztráltnak magam, mert amúgy látom rajta, hogy iszonyat értelmes, csak másképp fejlődik. Ha nem akarja, hogy segíts neki, akkor ne erőltesd, abból nem sül ki jó, lehet, hogy még nem kész rá, hogy egyedül egyen. Lassan próbálgatni kell, és menni fog, mindennek eljön az ideje.
2012. ápr. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
köszi gyors válaszod nagyon megnyuktattál :)
2012. ápr. 23. 21:52
 3/13 anonim ***** válasza:

Az én fiam 28 hónapos, és néha még ő sem eszik egyedül, főleg a 'maszatos' dolgokat (pl. kakaós csiga) szokta ránk hagyni...

Ja, és beszélni is 23 hónaposan kezdett el, ma pedig már olyat mondott, hogy: "Anya nézd ott egy Porsche-autó!"

2012. ápr. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
:)
2012. ápr. 23. 22:09
 5/13 anonim ***** válasza:
6%
egyszerű: ne etesd és akkor kénytelen lesz magától. ha csak úgy kommunikál mint egy baba,ne figyelj rá oda. ennyi az egész.
2012. ápr. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Jaj, de ostoba ez az utolsó, inkább rá ne figyelj. :)

Ennyi idősen az enyém sem evett kanállal, csak kézzel (talán még azzal sem, nem emlékszem). Most 2 éves, már tud kanállal, de kézzel még mindig jobban szeret. Beszélni sem tudott ennyi idősen egyáltalán, az is most indult meg, napi 2-3 új szót mond. :)

Felesleges direkt "tanítani", főleg a beszédet, menni fog az magától.

2012. ápr. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
"megnyuktattál"?!??
2012. ápr. 24. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
11%

elnézést,hogy beleszólt egy ostoba gyerekpszichológus 3 gyerekes anyuka :)


a gyerekeim 2 évesen tisztán beszéltek,villával,kanállal ettek,pohárból ittak,és biliztek. de biztos én vagyok ostoba :)

2012. ápr. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

kedves utolso válaszolo kérlek megirnád ha hogy tanitottal meg beszélni gyermekeidet illetve a kanállal való evéssel és a bilizést?

kicsim 19 hós lány 5 napja reggelente Már kakil pisil bilibe.

sajnos a szókicse amit ténylegesen használ kb 18darab de a pasziv szókincse hatalmas

hogy vegyem rá hogy beszéljen?

2012. ápr. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
32%

A ygerek nem magától tanul,hanem abból,hogy foglalkoznak vele. Érdemes egy bölcsiben oviban megfigyelni milyen különbségek vannak gyerekek között. Látszik ki az akivel foglalkoznak sokat és ki az akit hagynak magától fejlődni.


Óvodában több olyan gyerek van a fiam csoportjában akinek egyszerűen nem érteni a beszédét. A családja megérti,és nem foglalkozik azzal,hogy fejlessze,pedig az édeskevés,hogy ők értik,vagy hogy otthon megy vagy nem megy pár dolog. Amint közösségbe megy,hátrányba kerül. Megértem,hogy egyszerűbb megetetni,mint megtanitani,de a hosszú távú nyereséget nézzétek. Ovi-bölcsi hamar itt lesz a gyereknek lesz a legrosszabb ha le van maradva.


Ovi nyilt napon anno olyan kérdéseket tettek fel anyukák,hogy pl: gyerekem csak 2 félét eszik,hozhatok neki otthonról enni? Gyerekem csak cumival a szájában beszél,nem baj?


Szóval: gondoljatok arra,hogy a fontos az,hogy a gyereketek önálló és magabiztos legyen és ehhez bármilyen nehéz is meg kell tanitani mindenre. Ha csak legyintesz,hogy jaj hát megetetem nem nagy cucc,ráérek-pl egy 2-3 évest,gondolj arra hogy oviban ott fog szegény ülni,senki nem fogja etetni-sem öltöztetni,sem a fogát mosni,sem a fenekét törölni stb- nagyon rosszul érzi majd magát,te meg hallgathatod,hogy nem érett a gyerek.


A gyerek ennek a legnagyobb vesztese


Akinek nem inge ne vegye magára,általánosságban irtam

2012. ápr. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!