Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kertes házas anyukák! Kisgyere...

Kertes házas anyukák! Kisgyereketek mezítláb jár kint a füvön, gyomon?

Figyelt kérdés
Nálunk elég gyomos a telek, és gondoltam majd mezítláb hagyni futkosni a lányomat, de szálkaveszély, meg szúrós gyomok miatt elbizonytalanodtam. Azon gondolkozok, hogy egy elkerített tisztán tartott területen engedem neki mezítláb, egyébként cipőben. Tudom, sokan nőttünk fel rossz talajon, na de Ti hogy vélitek?

2012. ápr. 23. 12:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Előfordult hogy mezítláb mászkáltak,mondjuk szálkás helyen én se engedném.De lehet rájuk adni rosszabb állapotú zoknit amit nem sajnálsz esetleg.
2012. ápr. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
én azóta nem engedem a gyerekemnek, amikor tüske ment a lábába és begyulladt, nem lehetett kinyomni csak kivágni. fájt neki
2012. ápr. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Mivel én sem mászkálok mezítláb az udvaron, eszembe sem jutott, hogy neki úgy kellene. Meg nálunk körülményes lenne utána mosogatni a lábát, hogy ne hordja be a koszt.

Nyáron, mikor a kismedencéjében pancsolt, (másfél évesen) persze volt hogy kipattant a vízből, és ruha-papucs nélkül rohangált, de amúgy direktbe nem hagyom,hogy mezítláb grasszáljon.

Mikor kicsik voltunk, az öcsém pl belelépett egy dongóba olyan 4 évesen, nem bírja ezt a fajta mérget, megdagadt a talpa rendesen, ugyanilyen fürdőzéses pucérkodás közben, már csak ezért sem hagyom.

2012. ápr. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
nálunk is volt rá precedens,hogy mezítláb jött előre a füves részről a kavicsoson keresztül.nem hülye a gyerek,érzi ha nyomja,és nem megy oda vagy kér cipőt
2012. ápr. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mezítláb közlekedni tényleg egészséges, de vigyázni kell, hogy hol.
2012. ápr. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én cipőt szoktam ráadni , de előfordult már hogy zokniban mászkált kint.
2012. ápr. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nálunk mondjuk szép, rendezett a kert,de nem igazán engedem mezítláb,vettem nekik ilyen kis pihe-puha szandált abban rohangásznak.
2012. ápr. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nálunk ajánlott ortopéd orvos javaslatára a mezítlábazás,befelé dől mindkét bokája. Én úgy gondoltam elfogom keríteni a gyepesített részünket és ott lehet szaladgálnia kedvére!
2012. ápr. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én engedném a füvön a gyerekeket mezítláb, de az én csemetéim annyira kényesek (sajnos), egyiket se tudom rávenni, hogy mezitláb mászkáljanak, pedig lúdtalpasok, tehát jó lenne. Nyáron a strandon is csak papucsban hajlandóak közlekedni.
2012. ápr. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Mezítláb én sem mennék itt ki, de az előttünk itt lakók unokái mezítláb rohangáltak, és felmerült bennem ez a kérdés. Köszi mindenkinek, akkor csinálunk egy elkülönített részt neki, ahol mezítlábaskodhat.
2012. ápr. 23. 15:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!