Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szokott olyan lenni, hogy...

Szokott olyan lenni, hogy kisgyereketek este nem akar fürdeni? Olyankor mit teszel?

Figyelt kérdés
A 2 éves fiam mostanában egyre többször elkezd este nyafogni, hogy nem akar fürdeni, holott mindig is imádott pancsolni. Ha ilyenkor a nyafi elején még sikerül meggyőznöm, akkor jön és élvezi is a fürdést, de ha apa hallja ezt a könyörgést, akkor bejön és elkezdi mondani neki, hogy ha nem akarsz nem kell fürödni, persze hogy nem kell, majd fürdesz holnap stb. Ez persze jól belelkesíti a gyereket és már képtelen vagyok rábeszélni a fürdésre, és a nagy vita végére már annyira sír, hogy inkább ráadom a pizsamát és bedugom az ágyba. Próbáltam már elmagyarázni a férjemnek, hogy kell az esti fürdés,a rutin miatt is, meg hát a gyerek se azt szokja meg, hogy csak akkor fürdünk, ha kedvünk van. Szerinte meg túl szigorú vagyok, nem árt, ha néha kimarad egy fürdés, biztos nem fog ehhez hozzászokni. És had ne mondjam, hogy ez mind a gyerek előtt zajlik, ami szintén nem kéne:( Most tényleg hagynom kéne, hogy a fiam döntse el, akar-e fürödni?
2012. febr. 13. 13:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Amikor a 2 éves lányomnak nincs kedve fürödni, tehát beülni a kádba és kicsit pancsolni, olyankor én beleállítom a kádba, és a tusolóval szépen hamar, 2 perc alatt átmosom, és kész. Szerintem vagy így vagy úgy, de a napi szennyeződést le kell mosni a gyerekről. Főleg ha már közösségbe is jár. Az enyém jár. És nem azzal van a gond, ha 1-2 fürdés kimarad, hanem azzal, hogy ha engedsz neki, akkor majdnagyobb korában jön majd mindig a nyafogás, hogy hátha ismét megúszhatja a fürdést.
2012. febr. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%

Egyetértek az előzővel!

Én is igy szoktam!

Ha már tényleg annyira nincs kedve(mert fáradt és utána az ágyba zuhan)akkor ugy szoktam hogy megmosom kezét lábát arcát!Persze meg a fogmosás!És ugy megy aludni!

5 éves kisfiu anyukája!

2012. febr. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
Ha egy-két fürdés kimarad, semmi baj. Nincs nyár, hogy 2 percenként leizzadjon az ember. Ajánlj neki kompromisszumot: rajzolj neki egy heti táblát, te határozd meg, hány alkalommal kell fürödnie, de ő mondja meg a napokat. Ha egy ilyen egyezséget betart ő is és te is akkor nincs hiszti, vita. Amúgy nem történt vele valami rossz élmény (elcsúszott, vizet nyelt stb.). Mert olyankor is hiszti van (félelemből). Volt időszak mikor az én lányom sem akart fürdeni, mi elővettük a babakádat és abban viszont pancsikált. Ez is elmúlik egyszer.....
2012. febr. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem valamilyen szinten férjednek igaza van.


Mi eleve nem fürdetünk minden nap, minek is csak szárítja a börét a gyereknek. habár mi minden másnap fürdetünk.

De ahogy nálunk is vannak kivételek, mikor pl este össze kakilja magát akkor megfürdetem akármi legyen, vagy most náthás volt minden nap ment fürödni, akkor nálatok is lehet kivétel néha.

vagy ha nem akar akkor adj rá pizsit és az ágyba, ne kezdj róla vitázni ne füzz hozzá semmit. ez szerintem a dackorszak egy része, egyszerüen kiváncsi meddig húzhatja a vitát.


nálunk az öltözködéssel van ez. egyszerüen nem akar kabátot húzni, én meg fogtam már 2x magamat és otthagytam (habár mákom volt apa pont otthon volt). üvöltött egy kicsit majd vissza mentem, és közöltem hogy ha jön akkor kabátot vesz.2x elég volt neki azóta soha nincs kérdés hogy jön-e vagy sem, már veszi is a kabátot.

2012. febr. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Én csak attól tartok, hogy ha most megszokja, hogy ha nincs kedve nem kell fürödni, akkor mi lesz majd nyáron, amikor tényleg minden nap koszos lesz? Akkor majd újra kezdődik az állandó könyörgés. Nyilván, ha annyira fáradt, akkor én sem erőltetem, de sokszor csak úgy nem akar, ok nélkül. És nem ijedt meg semmitől vagy ilyesmi, mert ha sikerül beleimádkoznom a vízbe, akkor már jól érzi magát.
2012. febr. 13. 13:24
 6/12 anonim ***** válasza:
2 éves az én fiam is,van,mikor ő sem akar pancsizni.ha semmivel nem tudom rávenni,akkor nem fürdik.
2012. febr. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nálunk sem fürdik mindennap. (4 éves), de minden másnap tuti. Ha nem akar fürdeni, (meg most nehéz volt bemelegíteni fürdőt) akkor felajánlom a "gyorspancsit". Belegugol az 5 cm-es vízbe, gyorsan mindenhol megmosom, aztán már mehet is a szobába. Általában olyankor van, amikor nagyon játszik valamit, és akkor mondom neki, hogy gyorspancsi, aztá lehet még játszani.
2012. febr. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy hatok a fiamra,hogy elmondom neki: ha nem fürdesz büdös leszel holnap az oviban, senki nem fog veled játszani. Ennél nagyobb ösztönzés nem kell neki.

Ő, mondjuk piperkőc, inkább abból csinál problémát ha nem fürdik.

2012. febr. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kisfiam 2 eves es pont ket hete ezzel a problemaval kuzdunk. De ha mar egyszer bent van a kadba akkor nem akar kijonni. 2 eves kor korul kezdenek el nagyon tudatosan gondolkodni es a rutin miatt tudjak, hogy furdes utan lefekves jon es vege az izgalmas napnak. :) Pl nagyon sok joalvo kisgyerek hirtelen nem akar este egyedul elalduni, vagy ejjel felebred es tarsasag kell neki pedig elotte teljesen gondmentesen aludt. Nallunk meg eppen furdeni nem akar. :) Ez pont az a korszak amikor a hataraikat is probalgatjak. Nallam az szokott segiteni, hogy leulok a kad szelere es belelogatom a labam vagy a ferjem ul le a kad szelere es igy o is bele akar ulni. Aztna jatszunk kozosen kicsit. De vna olyan este, hogy ez sem jon be. Persze nem a vilag vege ha kimarad egy-ket furdes de ahogy te is irtad ha az ember enged akkor nehezebb lesz kesobb. Azt neked kell eldontened, hogy mennyire faradtnak latod. Kisfiamat akkor nem szoktam kinozni ezzel ha latom, hogy tenleg nagyon faradt es azert nincs kedve furdeni. De ha csak a szokasos hatar probalgatas es kenyeskedes akkor nallunk furdes van.
2012. febr. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nálunk minden nap van fürdés, kötelezően. Olyan nincs, hogy nincs. Persze ha a szülők nincsenek azonos állásponton, akkor a gyermek megzavarodik, vagy kihasználja azt. Először a férjeddel kéne dűlőre jutni. Igaz, hogy most nem izzadunk, de pisi, kaki minden nap van, én magam sem tudnék úgy lefeküdni, hogy nem fürödtem meg.

Nálunk úgy van, hogy vacsi után felmegyünk az emeletre, ahol a hálószobák és a fürdő van. A lányom persze megy egyből a szobájába játszani, és eszében sincs fürdeni. Én egy kicsit szoktam hagyni, hogy játsszon, aztán jön a harc. Fürdés után mindig szokott esti mese vagy diafilm lenni, általában azt szoktam mondani, hogy válassza ki melyik mese legyen, de csak fürdés után lehet róla szó. Én is szoktam neki mondani, hogy büdös leszel, és akkor nem játszik veled senki, ez tényleg elég hatásos. A hajmosásnál persze még nagyobb balhé van. Arra meg azt szoktuk mondani, hogy aki nem mos hajat, annak beleköltöznek a bogarak a hajába. Ettől eléggé megijed, és akkor engedi.

Szerintem nem jó ilyesmiben engedni a gyermeknek. Talán úgy tűnik, hogy jó dolog, ha engedsz neki, de ezáltal inkább pont elbizonytalanítod a gyermeket. Nekik kellenek a szabályok, hogy lássa, hogy a szülő a főnök. Még akkor is, ha feszegeti a határokat.

2012. febr. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!