Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szokott olyan lenni, hogy...

Szokott olyan lenni, hogy kisgyereketek este nem akar fürdeni? Olyankor mit teszel?

Figyelt kérdés
A 2 éves fiam mostanában egyre többször elkezd este nyafogni, hogy nem akar fürdeni, holott mindig is imádott pancsolni. Ha ilyenkor a nyafi elején még sikerül meggyőznöm, akkor jön és élvezi is a fürdést, de ha apa hallja ezt a könyörgést, akkor bejön és elkezdi mondani neki, hogy ha nem akarsz nem kell fürödni, persze hogy nem kell, majd fürdesz holnap stb. Ez persze jól belelkesíti a gyereket és már képtelen vagyok rábeszélni a fürdésre, és a nagy vita végére már annyira sír, hogy inkább ráadom a pizsamát és bedugom az ágyba. Próbáltam már elmagyarázni a férjemnek, hogy kell az esti fürdés,a rutin miatt is, meg hát a gyerek se azt szokja meg, hogy csak akkor fürdünk, ha kedvünk van. Szerinte meg túl szigorú vagyok, nem árt, ha néha kimarad egy fürdés, biztos nem fog ehhez hozzászokni. És had ne mondjam, hogy ez mind a gyerek előtt zajlik, ami szintén nem kéne:( Most tényleg hagynom kéne, hogy a fiam döntse el, akar-e fürödni?
2012. febr. 13. 13:02
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Az én férjem ilyen, és nem is fürdik mindennap a gyerek. Nálunk a férjem dolga az esti fürdetés, és szerinte elég két naponta. Persze ha megizzad akkor van fürdés, de azért mostanában ez nem jellemző. Télen nem gáz,ha nincs naponta pancsi, főleg ha annyira nem élvezi.

Szerintem is túl szigorú vagy.

2012. febr. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. febr. 14. 12:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!