Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Székletlazítás 22 hónaposnál?...

Székletlazítás 22 hónaposnál? Nem eszi a gyümölcsöt, joghurtot. Valami ötlet?

Figyelt kérdés
Az én jól evő babám, egy ideje sok mindent nem hajlandó megenni. Azt tanácsolták,hogy ne erőltessem,együk előtte,és hátha ismét kedvet kap hozzá. DE! ...a kenyérfélék,krumpli,répa, tészta (ami a levesekben van)nagyon megfogja a székletét. Ötlet...valami "rejtett" székletlazítóra?
2012. ápr. 13. 11:04
 1/9 anonim ***** válasza:
lavelocal szirup
2012. ápr. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
OKé...két napja már adok neki...de valami kevésbé drasztikus,és hosszabb távú ötlet is érdekelne....köszönöm neked!
2012. ápr. 13. 11:15
 3/9 anonim ***** válasza:
Írtad,hogy nem eszi a joghurtot.Próbáltad az Actimelt? Hátha inni érdekesebb:)Kisfiamnak azt adok minden nap meg a ProKid+ probiotikumot.Azóta rendben van.Előtte a laevolac ment,de néha nagyon meghajtotta és fájt a hasa tőle.
2012. ápr. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Citrusfélék, ha nem eszi meg, megissza :) Narancslé pl, őszilé, akár vegyesen is.

Kukorica enyhe hashajtó hatással bír gyerekeknél( nem görcsöl tőle, szimpla székletlazításról van szó), fejes saláta szintén. Főzelékek, sok folyadék. Alma...püré, reszelve akárhogy, ahogy elfogadja.


Szilvalekváros kenyér, vagy szilva kompót, pl desszertként tálalod, ill úgy adod elő :D Aszalt szilva nasinak, rá egy nagy pohár víz...szintén hatásos

2012. ápr. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
az actimel tényleg nagyon jó és van a bocinak is ami nagyon aranyos kis üvegcsébe van,hátha megteszik neki,mi is ezt isszuk már jó ideje és mindig van tőle eredmény,pedig ő nagyon nagyon székrekedéses volt,ami még segít az a aszalt szilva evése,a gyömölcslé is nagyon jó ha sokat iszik belőle.
2012. ápr. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szilva lekvár reggel éhgyomorra. De a legjobb a Laevolac syrup. Helyes alkalmazása fontos!


Elkezded adni neki pl. 1 ek.(kb. ml) , több napig ugyanabban az időben add be. Előfordulhat, hogy több napig nincs eredmény DE EBBEN AZ ESETBEN SE HAGYD ABBA!! Amit van sikeres kaka, fokozatosan szép lassan elkezded csökkenteni a mennyiséget. Kis lépésekben, még akkor is ha fosik tőle a gyerek. Nem szabad hirtelen abbahagyni, fontos a fokozatosság!!! Ha ismét kialakul székrekedéses, akkor kezded előröl a Laevaolac kúrát.


Az adagját mindig ugyanabban az időpontban vegye be. Az adag bevehető naponta egyszer, például reggeli közben, vagy a nap során két részletben is.

A gyógyszert gyorsan nyelje le. Ne tartsa a szájában.

A Laevolac-laktulóz szirup szájon át történő alkalmazásra való, hígítás nélkül vagy hígítva. Hashajtó alkalmazása során igyon elegendő mennyiségű folyadékot

2012. ápr. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Bocs elfelejtettem írni, hogy a Laevolac egyáltalán nem drasztikus, nem alakul ki hozzászokás.


A Laevolac-laktulóz szirup hatóanyaga a hashajtó hatású laktulóz, amely a béltartalom víztartalmát növeli, ezáltal a székletet lágyabbá teszi és megkönnyíti a székletürítést. Nem szívódik fel a szervezetbe

2012. ápr. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A 6-os válaszoló vagyok lemaradt, hogy 5ml. Nem volt bekapcsolva a num lock :))
2012. ápr. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 AndiBR válasza:
Nekem is elég székrekedéses a babám, 15 hónapos. Olvastam, hogy 100%-os narancslét itassak vele, az nagyon jól lazít, ill. minden féle főzelék, joghurtok és gyümölcs. Nekem úgy-ahogy bevált, de azért még vannak gondok, nem tudom mi lehet, mivel nem is kap kemény ételt, mindig csempészek bele valamilyen rostos dolgot, mégis. Néha rákényszerülök és adok neki levolac szirupot, az innivalójába teszem, mert utálja meginni. De ezt sem nevezném jó megoldásnak, ill. nem szeretném, hogy csak ettől tudjon kakilni. Remélem kinövi.
2012. jún. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!