Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam bölcsődés, jelenleg...

Kisfiam bölcsődés, jelenleg dolgozok, de októberben születik a kistestvér. Járhat utána még bölcsődébe? Volt valaki ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 9. 12:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a kisfiad?

Nálunk május elején születik a kicsi, a középső még járni fog júniusig, szeptembertől meg ovis lesz. A nyáron nem nagyon fog járni, de még szülés után egy-másfél hónapig igen.

2012. ápr. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
októberben kicsivel több mint 2,5 éves lesz-januárban lesz 3 éves,májusban beiratom az oviba, ha felveszik januártól oda menne,bár félek a közösségváltástól.Nehezen szokta meg a böcsit,de mára nagyon megszerette...
2012. ápr. 9. 12:23
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem azt a kis időszakot nálatok is megengedik, hiszen nem évekről van szó. De meg kell velük beszélni. Viszont ezzel még ráérsz, ha jól számolom, még nem is biztos, hogy az orrukra kötötted... :o)
2012. ápr. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyire telített a Bölcsi. Nálunk nem engedik, mert úgyis otthon vagy, foglalja a gyermek más elől a helyet, akinek az anyukája vissza menne dolgozni, mert már csak Gyest kap. Ovuban ugyan ez a helyzet. Valamint kérik a munkáltatói igazolást, ha viszem a gyereket első nap.
2012. ápr. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az óvodába is kell munkáltatói igazolás??ezt nem is tudtam, vagy ez óvodánként változik?
2012. ápr. 9. 12:51
 6/9 anonim ***** válasza:
Amikor a kislányom bölcsis volt a csoportjában az egyik gyereknek kistesója született,ugyanúgy vitték a kislányt a bölcsibe.Nekem azt mondta a gondozó,ha egy gyerek bekerül a rendszerbe,nem lehet csak úgy kitenni.Most mini csoportos a lányom az oviban,nálunk nem kértek munkáltatóit.Júniusban érkezik a kistesó,de nem kell ebéd után elhoznom,csak ha akarom.Csak annyit kértek,hogy nyáron inkább maradjon itthon,mert csak összevont csoportok lesznek.(amugy sem vittem volna,ha már itthon vagyok)Annyit felajánlottak,ha a kicsit,szurira,vagy valahová vinni kell addig bevihetem játszani a csajszim.
2012. ápr. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én direkt rákérdeztem a bölcsivezetőnél, mert nyár végén nálunk is jön a kistesó a fiam meg novemberben lesz 3. Az egész bölcsis csoportja úgy ahogy van megy tovább egy évet, úgyhogy én sem akartam az ovival foglalkozni, főleg, hogy kistesó is, így ne váltson közösséget, de nálunk a novemberével fel sem veszik oviba. Lényeg, hogy a bölcsivezető mondta, hogy persze, járhat szeptembertől is, és nekem sem kell ebéd után hazahozni, csak alvás vagy uzsi után (nem szeretik megbolygatni a gyerekeket ebéd után, mert tudják, hogy akkor beájulnak az ágyba, ha még 20 perc alatt hazaérünk, lehet, hogy felborítjuk az egész napját és nem alszik)

Más bölcsivezető ismerősöm pedig azzal érvelt, hogy a nagyobb gyereket már felvették a bölcsibe, a pici után fogom kapni a tgyást és a gyedet, nem a nagy után, így őt nem rakják már ki ilyenkor. Tehát mert nem a nagy jogán vagyok otthon, hanem a kicsi jogán.

De pl. barátnőméknél meg amint betölti a gyerek a 3 évet, akár januárban, akár októberben, akár áprilisban, mindegy, onnantól kezdve megy oviba és a helyére vesznek fel bölcsist. Szerintem te is kérdezz rá a bölcsiben, és szerintem jobb a nyílt beszéd, mint bármit is letagadni, főleg nem a saját gyerkőcöt miért tagadnánk le? :o)

2012. ápr. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenképp rákérdezek, remélem, járhat tovább, ha nem beiratom az oviba, és februártól odajár majd...
2012. ápr. 10. 09:35
 9/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Én is csak rokonok, barátok példáját tudom hozni.

Elméletileg addig járhat bölcsibe a nagyobbik, amíg te a kicsivel tgyáson vagy. Ha már gyeden vagy, akkor már nem adhatnak ki munkáltatóit a bölcsihez, csak tgyás ideje alatt. nekem az egyik ismerősöm azt mondta, hogy nem meri beadni a gyerkőcöt bölcsibe mert ha "lebukik" megvonhatják tőle a gyedet.

Nem az én példám....és lehet nem is így van..csak megosztom veletek...az viszont biztos, hogy nálunk a környékbeli bölcsikbe mondják...hogy amíg tgyás jár addig biztos helye van a nagyobbiknak...

2012. ápr. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!