Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A paracetamol vagy az ibuprofé...

A paracetamol vagy az ibuprofén tartalmú lázcsillapító a jobb, hatékonyabb?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 8. 20:11
 1/9 alaszka ***** válasza:
Nekünk az ibuprofén-os bevált, mi kúpot használunk mind a két gyereknek (9 hónapos és 4 éves), és kb. 15-20 perc alatt leviszi a magas lázat is. Paracetamolost mi még nem használtunk, de úgy tudom, az inkább alacsonyabb láznál jó.
2012. ápr. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
én nem tudom hova tartozik a Nurofen szuszpenzió,de nekünk az vált fogfájásra,lázra.
2012. ápr. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A Nurofen is Ibuprofen.

Az ibuprofen a nyerő, a paracetamol semmit nem ér.

2012. ápr. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A paracetamol se gyereknél, se felnőttnél nem igazán jön be nálunk.

Bár váltásnak gyereknél már használtuk.

2012. ápr. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én paracetamlolos kúpot kombinálok ibuprofén szuszpenzióval, és bevált a 3,5 évesemnél és a 11 hónaposnál is.
2012. ápr. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én még csak paracetamolos kúpot adtam nekik, szerencsére nem gyakran betegek, de eddig bevált.
2012. ápr. 9. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A kisfiamnak csak a Nurofen használ. A Panadol szirup (paracetamol) semmit nem ért neki, még fentebb is ment a láza:S
2012. ápr. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
mifelénk jobban díjazzák a paracetamolt. De olyan verziót is hallottam már, hogy a mostani Nurofen gyengébb, mint 10 évvel ezelőt volt. Én is jobban szeretem a paracetamolt vagy az algocalmint.
2012. ápr. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mérlegelni kell a mellékhatások tekintetében.


Az ibuprofen-nek erősebb a fájdalomcsillapító hatása, de sokkal komolyabb mellékhatásai lehetnek (pl gyomorvérzés) a paracetamol gyengébb, de sokkal kevesebb a mellékhatása, viszont könnyen túl lehet adagolni és akkor végezetes, akár halálos májkárosodás lehet a vége.

2012. júl. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!