Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Melyik a jobb? a vegyes...

Melyik a jobb? a vegyes csoport vagy a korosztályos? és miért?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 4. 18:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
41%
Bocsi,nem tudom én sem, de kíváncsi vagyok rá,mert én is hasonló dilemmában vagyok.
2012. ápr. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az én fiam vegyes-be jár,ők most középsősők és vannak még mellettük a nagycsoportosok.Több mint 20 gyerek van a csoportjukban.Amikor indult az oviba,én is féltem tőle,hogy milyen lesz a vegyes csop. de ma már egyáltalán nem bánom,hogy ilyenbe került-mondjuk nálunk a legtöbb oviban ilyen van-mert a nagyoktól sokat tanul.Akik iskolába készülnek,azokkal amikor foglalkoznak az óvónők,sok mindent megfigyel és megtanul közben úgy is a fiam és ez később csak előnyére válik majd.A kislányom majd szeptemberben kezdi az ovit és ő is vegyes csop.-ba megy.Nekem csak jó véleményem van a vegyes csoportról.
2012. ápr. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A kisfiam korosztályos csoportba jár, ők a legkisebbek. Nekünk bejött, mert hasonló gondjaik, problémáik vannak, és hasonló dolgok érdeklik is őket, hasonlókkal játszanak. Az óvónéniket anno kérdeztem, ők azt mondták, hogy a gyereknek is és nekik is könnyebb így, mert teljesen más az igénye egy közel 7 évesnek, mint egy 3 évesnek. Szóval mi szeretjük így, nekünk bevált, de nem zárom ki, hogy másnak meg más jön be.
2012. ápr. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

én nem adnám vegyesbe,az biztos

fiam szeptemberben kezdi az ovit,szerencsére korosztályosban

gondolj bele,hogy nem ugyanazok a dolgok érdekelnek egy 3 és egy hat évest

lehet,hogy tanul is tőlük,de ha ő lesz a nagy, a kissebbektől visszafejlődhet

szerintem hasonló korúakkal a legjobb

2012. ápr. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Vegyes csoportba megy a lányom szeptemberben. Azt mondta az igazgató nő, azért jó, mert a kicsik sokat el tanulnak a nagyoktól, lányom nagyon szereti a nagy lányokat. A nagyok gondoskodnak játszanak, odafigyelnek a kicsikre. Foglalkozásokkor az egy korúak át egy asztalhoz ültetik, és koruknak megfelelő feladatokat kapnak. Suliban is bátrabbak lesznek, mert nem tartanak majd a nagyoktól a kicsik, közvetlenebbek lesznek. A játszótéren is van minden korosztály, és mégis elvannak a gyerekek egymással, vagy egymás mellett.
2012. ápr. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én elég sok hátrányt hallottam a vegyes csoportról,pl. hogy nem tudnak elmenni egy jót kirándulni a nagyobbakkal mert a kicsiket nem lehet olyan kirándulásra vinni, meg hogy a nagyok már a végén nagyon unatkoznak, mert többnyire a kicsikkel foglalkoznak vagyis velük többet kell, én korosztályosba adom szeptembertől!
2012. ápr. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A negyes semmiképp!

Egy 3 évest nem hiszem,hogy lekötné egy 6 éves.És ez persze fordítva is igaz.


4 gyerkőc anyukája

2012. ápr. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ez is gyerek függő. Nálunk mindkét csoport indul szeptemberben (akkor megy a lányom is), és mivel ő inkább a nagyobbakkal szeret játszani (a korosztálya nem nagyon érdekli), meg már három és fél éves is elmúlik addigra, az óvónők a vegyes csoportot ajánlották inkább (nekem is ez volt a szimpatikusabb).

Nekem azt mondta az óvónő, hogy a vegyes csoportban könnyebb a beszokás is (látják a nagyokat, milyen jól eljátszanak, nincs "csoportos sírás" :-), meg nekik is könnyebb, mert a nagyok szinte mindent megtanítanak a kicsiknek, nincs sok dolguk mellettük.

A korosztályos csoportra is jók az érvek, de nekem ezek meggyőzőbbek.

2012. ápr. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem is vegyesbe fog járnia fiam szeptembertől. Az óvoda vezető szerint ez már náluk 20 éve így működik, nagyon bevált. Az oda járó gyerekek szüleitől is csak jót hallottam. Amikor foglalkozás van, természetesen külön vannak, így nem igaz, hogy ugyanazt kellene csinálnia egy 3 évesnek mint egy 7 évesnek.
2012. ápr. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a sok választ!nagyon nehéz kérdés mert nagyon sok jó és rossz dolgot hallottam minkét oldalról de azt hiszem hogy korosztályosba iratom majd!ma volt egy vendégem aki óvoda pszichológus és ő azt mondta hogy amíg kicsik jó hogy sokat tanulnak a nagyoktól(mondjuk a csúnya beszéden kívül,mert ez lesz az első)de a nagyokkal már nem nagyon foglalkoznak mert ők már önállóak és nem kell rájuk annyira figyelni!arról nem is beszélve hogy sok anyuka mondja hogy a nagyok az udvaron állandóan fellökik a kicsiket a játék hevében!persze biztos óvónő függő is a dolog és szinte mindegy hova iratod ha van egy jó óvónéni akkor jó lesz,ha meg az ellenkezőjét fogod ki akkor úgyis mindegy!
2012. ápr. 5. 14:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!