Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nurofen vagy Panadol szuszpenz...

Nurofen vagy Panadol szuszpenzió a jobb lázcsillapító? Ill. betakarni vagy sem egy lázas beteget, ha a láz megszüntetése a cél?

Figyelt kérdés
7hónapos babáról van szó.ha rugi és közepes vastag hálózsákban alszik,és normál esetben még egy plüss takaróval.De ha 38°feletti a láza akkor is betakarjam ennyire?
2011. jan. 3. 20:33
 1/10 anonim ***** válasza:
A lázas babát én csak könnyű takaróval szoktam betakarni, hogy ne legyen még nagyobb láza, hogy ne főjön meg. Nem vagyok a népies "megizzasztás" híve. A Panadol szuszpenzió bevált, de magas láznál kúpot szoktam használni (Nurofen, súlyos esetben Germicid-C).
2011. jan. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

germicid ha lázcsillapítás. igazság szerint azt tapasztaltam, hogy ezek a szirupok hőemelkedésnél és gyengébb fájdalmaknál hatásos.



én pont úgy takarom be a babámat mikor lázas mint egyébként is. nem tudom nálatok hány fok van, attól is függ

2011. jan. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én is inkább a kúpra szavazok, a szuszpenziót csak éjjel adom ha kell, amikor nem akarom az öltöztetéssel és fenékturkálással felébreszteni teljesen.

Én olyan jól kiizzadós fajta vagyok, a fiam is az (13 hós), így én jól felöltöztettem, betakartam, és két éjjel gyöngyözve aludt, de szerencsére jobban is lett tőle. Nyilván figyelni kell, hogy az izzadt kis test ne fázzon meg még jobban.

2011. jan. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
3 óránként kúp utánna Nurofen felváltva,míg le nem megy a láza.
2011. jan. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

mi épp 3 napos lázban vagyunk, 1-én kezdtük. :)

nekünk a panadol szirup és a kúp vált be, a nurofen nem csinált semmit.

én lazábban öltöztettem (hosszú ujjú body+rugdalózó és lazább takaró. nálunk 23-24 fok van általában.

így jobban is érezte magát, mint amikor próbáltam jól betakarni.

2011. jan. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
ja és 39-39,5 fokos lázai vannak!
2011. jan. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

21-22°van a szobában-

lefekvés előtt adtam neki kúpot(naturland-os),ami fél 7kor volt.most kelt,és abszolút nem látom rajta hogy jobban lenne.adtam neki nurofent,és kitakartam.

2011. jan. 3. 20:57
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha nagyon magas a láza, akkor hűtőfürdő, és kúp.

De nekünk a gyermekorvos (igaz a gyermekeim nagyobbak 4,és két évesek), de makacs lázra azt mondta, hogy nurofenből adjam neki amit az életkora alapján ír, és panadolból is adjak nekik egy kis kanállal.

Ha tényleg nem akar lemenni a lázuk akkor szoktam csinálni, hogy először lezuhanyoztatom őket, kúp, aztán ágyba fektetem és meseolvasás közben szoktam vizes konyharuhával hűteni a testét, attól általában le szokott menni a lázuk.

2011. jan. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én még csak nurofent használtam a 3 hónapos oltás után. Nem kellett több.

Viszont nemrég kórházban voltunk, a krupp után belázasodott a 3. éjjelre. Ott is nurofent adott a nővérke, és azt mondta, hogy vetkőztessem le, és úgy tegyem le aludni a szobában, és 40-45 perc múlva újra mérjük. Én azért furcsálltam, mert én is a kiizzadás híve vagyok, ráadásul a krupp miatt nyitott ablak és párásítás volt előtte, így jól be volt öltöztetve a fiam. Szóval akkor ablak becsuk, de maradt a hőmérséklet, míg fel nem melegedett, és a fiam egy szál hosszú ujjú bodyban aludt takaró nélkül. Le is ment a láza.

Másnap ugyanez volt kisebb láz-hőemelkedésnél, és másik nővér volt. Azt mondták, hogy a bőrön keresztül adja le a hőt a baba, ezért kell minél kevesebb ruha rá....

Én megfogadtam, így fogom csinálni ha szükség lesz rá....

2011. jan. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 kisnita ***** válasza:
Nekünk a szirupok semmit nem érnek:S Max hőemelkedéssel elbírnak, de inkább fogzásra szoktam adni hogy könnyebben elaludjon tőle. Ha lázas akkor mindenképpen Germicid kúpot adj neki. Nem kell ennyire betakarni, elég ha van rajta egy hálózsák. Ha 38,5 fölé megy a láza akkor hűtőfürdő és borogatás, nekünk ez mindig beválik. A borogatást nem szeretik, de hát ez van.
2011. jan. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!