Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ugye a gyerekfogkrém úgy van...

Ugye a gyerekfogkrém úgy van meg csinálva, hogy nincs baja a lányomnak ha lenyeli?

Figyelt kérdés
Hagyja hogy mossam a fogát, sőt ha fogom a kezét ő is próbálja csinálni, csak azzal a résszel vagyunk bajban, hogy öblít és köp. Ehelyett ő iszik, és lenyeli, majd kiköpi a semmit. Minden kisgyerek ezt csinálja? (2,5 éves)
2012. ápr. 7. 12:48
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Sok helyen újszülött kortól kezdve fluorid tablettát ir fel az orvos,ahol pl az ivóvizben nincs elég.
2012. ápr. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
63%

Ja ,a gyerekfogkrémet ami fluoridmentes vagy csökkentett tartalmú (nem véletlenül) . Ezeket le is nyelheti a gyerek.

De majd ha lesz sajátod,akkor kiváncsi vagyok,hogy a fluoridos fogkrémet odaadod e neki nassolni. A fluorid mérgező, és ezt nem én találtam ki,bármlelyik fogorvost megkérdezheted,vagy beírhatod a googleba.

2012. ápr. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van gyerekem ,3 éves ,2 éves kora óta csökkenten fluoridtartalmú Vademecum gyerek fogkrémmel mos fogat,amit mindig lenyel,napi 2x. Úgyhogy képzeld,én azt adom a gyerekemnek,mert nem akarom,hogy olyan legyen a foga,mint nekem! Lyukas! És gyerekorvos tanácsára mossuk azzal!
2012. ápr. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Szerintem nem én vagyok az egyetlen, aki gyerekkorában előszeretettel ette a Vademecum epres fogkrémet. Volt, hogy titokban kisettenkedtem a fürdőszobába, és ettem belőle egy picit, pedig már jócskán ovis korú voltam, tudtam köpni, de finom volt...


Mégsincs semmi bajom felnőttként. Nem mondom, hogy etesd a gyereket fogkrémmel, vagy engedd, hogy rájárjon és nasizzon belőle mint én tettem, de ha egy picit teszel a fogkefére, attól nem lesz baja, ha lenyeli sem.

2012. ápr. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Gyerekkoromban bizony a bátyámmal közösen ettük a fogkrémet, mert olyan fincsi volt. Aztán meg a húgommal ettük az övét, pedig már akkor iskolás voltam. De hát olyan finom volt...

Erre ügyelek, hogy ne álljon majd ő is neki magába enni.


De ugye, azért tettem fel a kérdést, mert az egy dolog hogy én ettem, de nem tudom hogy egy 2.5 évesnek mennyire árt. Meg alapból szerintem ha az embernek gyereke van, hiába csinált ő gyerekkorában akármit, csak aggódik a gyerekéért hogy nem-e árt neki, nem lesz baja tőle? Legalább is én ilyen aggódós vagyok.

2012. ápr. 8. 11:28
 16/16 anonim ***** válasza:

Mi is gyerekkent ettuk tesommal a Gabi fogkremet es mind a ketten meg elunk...

A kislanyomnak is Gabi fogkrem van mert itt kulfoldon nem lehet kapni normalisat, csak mentolos gyerek fogkremet es eleg sok fluorid van benne, azt nem mertem adni. En a Gabi fogkremre emlekeztem igy azt hozattunk ki neki, de azert olvasva dolgokat en is aggodok h valoban jo e. A kislanyomnak sem megy meg a kikopes az esetek tobbsegeben sajnos.

2012. jún. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!