Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ugye a gyerekfogkrém úgy van...

Ugye a gyerekfogkrém úgy van meg csinálva, hogy nincs baja a lányomnak ha lenyeli?

Figyelt kérdés
Hagyja hogy mossam a fogát, sőt ha fogom a kezét ő is próbálja csinálni, csak azzal a résszel vagyunk bajban, hogy öblít és köp. Ehelyett ő iszik, és lenyeli, majd kiköpi a semmit. Minden kisgyerek ezt csinálja? (2,5 éves)
2012. ápr. 7. 12:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
65%
Ha 1-2szer lenyeli nem lesz baja, de egyébként addig nem szabad fogkrémet tenni a fogkefére, amíg nem tanul meg köpni. Ezt egy fogorvos is mondta nekem, meg én is így tudom. Nem kell aggódni, időbe telik amíg ezt megtanulják
2012. ápr. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Igen? Ezt nem is tudtam...

A poén az hogy a szobában meg ezzel játszik hogy iszik, és köpi mindenhova, de a fürdőszobában fogmosásnál bezzeg nem produkálja így magát :)

Akkor most egy darabig nem teszek rá neki fogkrémet. De akkor miért van rá írva hogy 1 éves kortól adható? Egy 1 éves kisbaba, biztos nem fogja kiköpni (szerintem, habár kitudja...)

2012. ápr. 7. 13:07
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem gyerekorvos mondta,hogy 2 éves kortól már fluoridos fogkrémmel mossam a fogát,mert a Nenedentet hiába nyelheti lesz,az már ilyen korban kevés,nem védi a fogat. És nem baj,ha lenyeli a fluoridosat sem, felszivódva még jobban védi a fogat. Kisfiam lassan 3 éves,de ő is sokat nyel,amig mosom a fogát,mire öbliteni kell,már nincs mit kiköpni...
2012. ápr. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan tegyél rá neki egy pici fogkrémet, anélkül nem sokat ér a fogmosás. Ezek csökkentett fluoridtartalmúak,nem baj,ha nyel belőle.
2012. ápr. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
84%
Lehet, hogy nem lesz baja tőle, ha néha nyel belőle, de a legtöbb fogkrém (a gyerekfogkrémek is) tartalmaz problémás összetevőket. Ízesített fogkrémet használtok? Ha igen, akkor lehet, hogy azért nyeli le, mert tetszik neki az íze. Amúgy lehet kapni kifejezetten gyerekeknek készített fogkrémet, ami nem tartalmaz veszélyes anyagokat és az íze sem olyan intenzív, hogy zavarná a gyerekeket. Ilyen pl. a Logodent (Logona)fogkrém. Arra mindenképpen vigyázz, hogy triklozán és parabének semmiképpen se legyenek a gyerekfogkrémben. Persze van még más olyan összetevő is, ami kockázatos.
2012. ápr. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

én bölcsibe dolgozok és mi se tehetünk adhatunk a gyereknek fogkrémet, amíg nem tud köpni.

sztem magyarázd meg a lányodnak, hogy nem kap fogkrémet, ha nem köpi ki...

2012. ápr. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Gabi-Málnaízű tejfogkrémet vettem neki. Csökkentett fluorid tartalmú.
2012. ápr. 7. 13:35
 8/16 anonim ***** válasza:
14%

A fluorid mérgező,ezt csak azért írom,mert valaki azt írta nem baj ha lenyeli a fluoridosat.Dehogynem,igenis baj. Egy fél tubus fogkrém már halálos lehet egy 2 éves gyereknek.

A fogakon gyakorlatilag nulla szívódik fel a fluoridos fogkrémekből,ezért értelmetlen azzal fogat mosni,ha nem tudja kiköpni.

Felnőtteknek is inkáb az elmex gélt ajánlják,.az felszívódik.A fluoridos fogkrém nem jó semmire,viszont ha lenyeli a gyerek az egészségre ártalmas.

2012. ápr. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akkor a mai felnőttek fele meghalt volna már gyerekként,mert tubusszámra ették-ettük gyerekkorunkban a fogkrémet! Egy ismerősöm se halt meg fogkrémtől :D
2012. ápr. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
2012. ápr. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!