Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem engednéd, nem szívesen...

Nem engednéd, nem szívesen engednéd, engednéd, avagy szívesen elengednéd elsős kisgyerekedet egy ötnapos osztálykirándulásra?

Figyelt kérdés
Most zárjuk ki a gyermek véleményét, csak felnőtt nézőpontot kérek.
2012. ápr. 3. 00:13
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
90%

Sziasztok!


Én most vagyok 22 éves. Mikor elsős voltam, az osztálykirándulásunk csak 1 napos volt, VISZONT... volt egy egyhetes (6 vagy 7 nap? nem emlékszem már) nyári táborunk, ami ugyan nem volt kötelező, de kb az osztály fele jött. Rajz tagozatos voltam általánosban, és az volt a szokás, hogy elsőtől nyolcadikig minden évben volt egy tábor.


Így tehát az első osztály utáni júniusban, 7 évesen én is elmentem táborozni tizenvalahány osztálytársammal együtt. A legtöbben nagyon jól éreztük magunkat, persze esténként néha hiányoztak a szüleink, de csak páran pityeregtek, a tanító nénik pedig mesével, játékkal derítettek minket jobb kedvre. A tanító nénik nagyon figyeltek ránk, a tábor területéről természetesen nem szabadott kimenni, megvolt hogy mire költhetjük el a zsebpénzünket (esetleg egy fagyi..).


A mi sulinkban ez egy teljesen bevett szokás azóta is, hogy már az elsősök is mennek júniusban az egyhetes táborra. Én is mentem, tesóm is ment, és nem tudok róla, hogy bármilyen probléma lett volna belőle. (És nem volt mobiltelefon, legfeljebb egy képeslapot küldtünk haza az egy hét alatt!)


DE, mielőtt lepontoztok... :) Így visszatekintve nekem is soknak tűnik egy elsősnek egy hét tábor/ötnapos osztálykirándulás. Ha lenne gyerekem, én is nehéz szívvel engedném el, ha elengedném egyáltalán... Viszont a saját példámból tudom, hogy tud ez jól sikerülni, érezheti magát jól a gyerek, a tanító nénik pedig tudnak rájuk vigyázni.


Persze az is számít szerintem, hogy a gyerek volt-e már korábban ennyi időre távol a szüleitől. Mi a testvéremmel már 4-5 éves korunk óta egy-egy hetet (volt amikor kettőt) töltöttünk mindkét mamámnál (akik messzebb laknak, tehát túl sokszor nem találkoztunk velük év közben, kb kéthavonta). Így hozzászoktunk, hogy most van egy hét, amikor nincs anya, apa, amikor nem a megszokott helyünkön alszunk, más programok, más játékok, más kaják vannak. Lehet, hogy nekünk ezért volt könnyebb a tábor is.

2012. ápr. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Hát ez elég egyöntetű válaszdömping - köszi.


Semmi extra iskola.

A gyerek élből elutasította (nem is volt még másokkal ilyen hosszú ideig távol), véletlenül sem akar menni. Én is jól meglepődtem, és bizony gondban lettem volna, ha odalenne érte, mert nem engedném szívesen vagy el sem engedném (egy 7 éves nem méri fel reálisan).


Viszont az osztály 90%-a megy, bár ebből 6-7 szülő, ahogy a beszélgetésekből kiderült, csak azért engedi, hogy ne lógjanak ki. Ugyanis a tanár néni állandóan noszogatja a gyerekeket, hogy menjenek, miért nem jönnek, nem gondolták-e meg magukat. (Tehát nem a szülőknek mondja, hanem a gyerekeknek, amikor nincs ott a szülő.)

2012. ápr. 3. 09:38
 13/21 anonim ***** válasza:

Nem mehetsz/mehettek el velük ti is? Az nyilván más lenne (bár bevallom, nekem nem biztos, hogy fűlne hozzá a fogam). :)


Ha ez „sima” iskola, nem valami waldorfféle, ahol kvázi egy nagy családként éltek az osztálytársakkal, fura elképzelés, hogy ennyi idősen más szülők terelgessék a gyereket. Bocsánat, de én nem bíznék bennük.

2012. ápr. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

A 22 éves, 7 évesen táborozó lány voltam.


Ha a gyerek nem akar menni, és még nem is volt távol tőletek ennyi időre, ne menjen! Ne erőltesd, így csak rossz élmény maradna neki szerintem, és hiányoznátok neki.

Nem hiszem, hogy ettől kilógna a közösségtől - legalább nem lesz öt napig honvágya, ti pedig nem aggódtok érte öt napig. Esetleg meg is haragudna rátok, ha akarata ellenére öt napig elkülditek.


Mi annak idején szívesen mentünk, de ha mi nem akartuk volna, minket sem küldtek volna el a szüleink a táborba.

2012. ápr. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Nem erőltetem, azzal lennék bajban, ha szeretne menni. A tanár néni erőlteti, és ennek a nyomásnak engedve megy még el úgy 6-7 gyerek, akik szintén nem akartak, plusz maradtunk eredeti nemleges álláspontunknál még kb. 5-en.


Senki szülője nem mehet - a két pedagógussal lesznek.

2012. ápr. 3. 13:37
 16/21 anonim ***** válasza:

Ha úgy fogjuk fel, hogy osztálykirándulás, akkor tényleg hosszú és gondolom jó sokba is kerül. És mi van azokkal a gyerekekkel, akik szeretnének menni, de nem engedhetik meg anyagilag? szerintem ebből kiindulva inkább csak 1 napos, olcsóbb kirándulást kellett volna szervezni.

De ha úgy fogjuk fel, hogy tábor, akkor simán elengedném. A lányom már 4 évesen is volt az ovival 3 napos táborban és idén, 5 évesen is megy. Most nem tudom hányan mennek, de tavaly hatan voltak 1 ovónénire. Szóval el voltak kényeztetve! Nagyon tetszett neki. Idén már lehet többen mennek, de már nagyobb is, szóval szerintem nem lesz gond.

2012. ápr. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
(Kicsit off, de témába vág: a mi környékünkön van olyan általános iskola – önkormányzati! – ahol az osztálykirándulásokat külföldre szervezik… mondjuk mindenki tudja, hogy az a suli a „pénzes” gyerkőcöknek van, így már azért is mennek oda)
2012. ápr. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Én az első táboromban 4. után voltam, akkor aztán 3-ban is a nyáron. Alsó tagozatban még egynapos osztálykirándulásokra mentünk, és anyukám is volt velünk valamikor, jöhettek szülők is, hogy segítsenek a tanítónőnek.

Első osztályban még nem engedném 5 napra. De lehet, mire oda jutunk (még 4 év) addigra már más idők fognak megint járni... Most azt mondom nem engedném.

2012. ápr. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Van valami lényegi különbség osztálykirándulás és tábor között? Nekem csak az eltöltött idő számít ilyen szempontból: túráznak (kirándulnak, gondolom), közeli várost megnézik, kézműveskednek.

Mindezt 30 000 Ft-ért.


Annak sokkal jobban örülnék, ha egy-egy napra mennének - gondolom, akkor mindenki SZÍVESEN menne.

2012. ápr. 3. 20:18
 20/21 anonim ***** válasza:
Szerintem annyi a különbség az osztálykirándulás és a tábor között, hogy az előbbire a teljes vagy majdnem a teljes osztály megy, az utóbbira pedig kevesebben és esetleg más osztályokkal összevonva. Éppen ezért arra kellene törekedni a tanítónéniknek, hogy az osztálykirándulás mindenki számára elérhető legyen árban és időtartamban is. Szóval én egy 5 napos 30000 forintos kiruccanást nem neveznék osztálykirándulásnak. Kivéve ha milliomosok gyerekei járnak oda.
2012. ápr. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!