Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ellenőrzik valahogy a munkálta...

Ellenőrzik valahogy a munkáltatói igazolást amit kérnek az oviban?

Figyelt kérdés

Sajnos felénk helyhiány van ezért anyától és apától is munkáltatóit kérnek max akkor van esély a felvételre. Nekem van munkahelyem (apának is van vele nincs is gond) de van egy 2 hónapos kis tesó aki miatt nyilván nem megyek szeptemberben dolgozni viszont ismerőstől tudnék kérni munkáltatói igazolást. Szerintetek?

A kislányom már 3 éves elmúlt, nagy szüksége volna a szocializálódásra mert így csak a TV-t nézi egész nap meg számítógépezik meg ha jó az idő egyedül játszik a kertben. Hozzátartozik,hogy valójában tényleg dolgozom most is mert muszáj, másképp nem élünk meg. Amíg a pici alszik én varrogatok és az interneten adom el a dolgokat amiket csinálok emiatt sajnos semmi időm nincs a nagyra. Család 200km-re, nincs segítségünk sem.


2012. márc. 30. 14:35
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Most tényleg csak azok írják, hogy ellenőrzik a munkáltatóit akinek nem tetszik, hogy nem járok majd el dolgozni?

Nem értem miért kell ezt irigyelni! Nem nyaralásra gyűjtök hanem megélhetésre kell a pénz és néha azt se tudom hogy voltam képes végig csinálni a napot olyan fáradt vagyok! De mindegy...ezt csak azt tudja aki benne van.

2012. márc. 30. 15:29
 12/21 anonim ***** válasza:
A lányok az elsők, mindig. Este dolgozom, mikor már elaludtak, (vagy most mikor kivételesen alszanak). De a munka miatt soha nem veszek el tőlük időt. MIndig csak annyit vállalok, amennyit el tudok végezni.
2012. márc. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

nem hiszem, hogy beveszik, hogy a 2 hónapos bölcsiben van, ugyanis 1 éves kortól lehet beadni...


én akkor dolgozom mikor már alszik, du. meg este.

van, hogy csak 5 órát alszom, de ha kell a pénz akkor ez van, gyerek kárára nem mehet.

és nem rosszindulatból mondom.

de tényleg marha kellemetlen helyzet lesz mikor lebuksz.

2012. márc. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
azt meg nem is írtam le pedig akartam, hogy ha meglátják a kistesót akkor kérni fogják a gyed lemondó papírt, az is szükséges ilyenkor, ha van munkáltatóid
2012. márc. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat de azt hiszem néhányan kicsit túlbonyolítják a dolgot. Nem embert ölni akarok csak a gyerekemet akarom oviba járatni! :) Egyébként a most 2 hónaposom szeptemberre 8 hónapos lesz már és magánbölcsibe nálunk 9 hós kortól lehet menni. Azt meg nem értem miért buknék le?! Talán valaki utánam jön és megnézi hová megyek? És ha időközben változtak a dolgok és mégsem tud az illető anyuka dolgozni menni? Akkor már ne is legyen munkája mert nem veszik fel a gyerekét? Hogy lehet így munkát keresni? Menjen anyuka kiskosztümben 3 éves csokis szájú gyerekkel kézenfogva állásinterjúra? Vagy akassza addig a szögre otthon? Vicc az egész! Szerintem a legtöbb szülő ezt csinálja mert rá vannak kényszerülve a csalásra. És amúgy sem fog már senkit érdekelni,hogy kit miért vettek fel amikor már felvették. Tudni sem fogják abban az oviban ahová tartozunk, hogy dolgozom-e mert a központi oviban van a felvételi de mi az egyik kicsi oviba járnánk ahol már csak a névsort kapják meg. Sajnos este meg nem dolgozhatok mert a szomszéd nem értékelné a varrógép zakatolását ha meg csak annyit vállalnék amennyit napi 1-2 óra alatt meg tudok csinálni akkor meg felesleges az egész. Ennyire nem fizet jól. Már bánom, hogy megkérdeztem! Nem azért adnám oviba, hogy hereverézzek itthon de hiába magyarázom.
2012. márc. 30. 17:13
 16/21 A kérdező kommentje:
És még csak egy valami...ez igenis a gyerek érdeke amit teszek mert szerintem az is a gyerek érdeke, hogy legyen hol laknunk meg legyen mit ennünk. Játszhatnék vele egész nap csak akkor nem tudom fizetni a lakáshitelt és hajléktalanok leszünk meg lesz 2 idegroncs szülője. De legalább játszottam vele...Tényleg nem kéne rosszindulatúnak lenni így is van elég bajom. Szívesen cserélek bármelyikőtökkel. És amúgy én meg nemhogy 5 órát de még 3-at se tudok egyben aludni mert a pici 3 óránként eszik éjjel nappal.
2012. márc. 30. 17:23
 17/21 A kérdező kommentje:
Most látom, hogy csak egy emberrel társalogtam végig. 82%
2012. márc. 30. 19:35
 18/21 anonim ***** válasza:

Miért veszed ennyire a szívedre?


Én megértem, amit írsz, mert ha te el vagy foglalva, akkor közel nem elég az időd egy 3 évesre.

A kicsi még nagyon jól elvan, neki aztán mindegy, hogy anya dolgozik-e, de a nagyobbnak valóban arra lenne szüksége, hogy foglalkozzanak vele.


És a közösség nagyon jó dolog, egyáltalán nem fog neki ártani, és azt is megteheted, hogy délelőtt ott van, ebéd után meg hazaviszed.

Ártani nem fogsz neki az biztos.


Kérj olyan munkáltatóit a barátnődtől, hogy előreláthatólag októberben munkába állsz, aztán kapsz majd egy papírt, hogy a cég gazdasági helyzete nem engedi meg új munkavállaló alkalmazását, így sorry.


Semmi bajotok nem lesz.


Azon meg, hogy vannak, akiknek nem tetszik amit csinálsz, ne akadj fenn, ilyen mindig is lesz, soha nem fogsz tudni mindenkinek megfelelni.

Csináld úgy, ahogy az ösztönöd diktálja, így nem fogsz hibázni.

2012. márc. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Már bocsi, de a 13. és a 14. nem én voltam, attól, hogy neki is 82%a van.


Tudom, hogy a pénz nagy úr, de hidd el, hogy egy 8 hónapos mellett sem lesz sok időd varrni. SŐT! Én jobban szerettem, ha eljátszottak egymással, addig legalább főzéssel-takarítással haladtam. Szerintem ha ennyire nincs pénzetek, akkor próbáld meg kistesót is a bölcsibe beadni, legalább akkor ha az ovodában rákérdeznek, akkor mondhatod, hogy folyamatban van a bölcsi is.

2012. márc. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Köszi!

Igen, szeretném majd a kicsit is bölcsibe adni ezért is tudom, hogy 9 hósan már beveszik magánba ha nincs sok gyerek mert akkor tudnak rá jobban figyelni. De oda bármikor beírathatom viszont az oviba most kell. 1 éves kora után már szeretném neki a bölcsit de az még nagyon sokára van és a munkáltatóm nem ad olyan igazolást, hogy 2013 januárban vagy februárban várnak vissza dolgozni (már kérdeztem).

2012. márc. 30. 20:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!